Burksile!

Hamburger pole ammu enam pelgalt kiirtoidukettide pärusmaa. Hoolikalt valitud värskest toorainest armastusega valmistatud käsitööburgerid kuuluvad juba pikemat aega iga trendika toidukoha menüüsse.

Miks siis mitte ka kodus suvisel aiapeol või grilliõhtul burkse valmistada? Mahlane sütel küpsenud liha- või juurviljakotlet, krõmpsuv salat, parasjagu maitsvat kastet - kõik see iseküpsetatud kukli vahel. Sellisele ahvatlusele ei suuda küll keegi vastu panna! 

Kõik saab alguse värskest toorainest!

Vahet pole, kas eelistad kuklipoolikute vahele panna liha, kala või juurvilja, peaasi et kõik komponendid oleksid võimalikult värsked. Kuivanud kukli ja närtsinud salatilehega imet ei tee!

Vähemtähtis pole ka hästi küpsetatud liha (kala, kana, juurviljakotlet). Hoia oma grillil silm peal, et sinu burgeri peategelane üle ei küpseks! Üleküpsenud liha on üleküpsenud liha, seda ei paranda kahjuks ka maailma parim hamburgerikaste.

Kukli osas ei maksa samuti järeleandmisi teha, sest täiuslik hamburger valmib vaid mõnusa maitsega kuklist. Õnneks on toidupoodides lai valik burgeriteoks sobivaid saia ja leivalisi, spetsiaalsetest hamburgerikuklitest koorikleibade ja juurviljadega röstkukliteni välja. Leia oma lemmik ja jäta maitsetud kuklid poodi! 

Kui oled küpsetamisega sina peal, valmista kuklid ise! Retseptiviited leiad artikli lõpust.

Võimalusi on lõputult!

Täisterakukli või kooriklievaga, veiseliha- või kalkunipihviga, majoneesi- või ketšupiga, idude või salatilehega, juustuga või ilma? 

Kui sa ei suuda otsustada, siis alusta mõne järeleproovitud Nami-Nami retseptiga. Vanad head klassikud ei vea kunagi alt! Tee näiteks klassikalist Ameerika burgerit, juustuburgerit (ülal paremal) või kanafileeburgerit. Ka austraallaste Kullaranniku burger (vasakul) ja kana-juustuburger (keskel) on proovimist väärt!

Kui sa saiast lugu ei pea, tee rukki-fileeburgerit (ülal keskel) või mõnusat rukkiburgerit (vasakul). Viimane neist on populaarseim burgeriretsept Nami-Nami retseptikogus

Kalasõpradele tuleb kindlasti pakkuda kalafileeburgerit, kuigi tegelikult sobivad ka lihtsad kalapulgad burgeri vahele. Vaata näiteks seda brittide “fish finger patty” retsepti (ülal paremal).

Kui tahad muljet avaldada, siis tee ülimaitsvat lõheburgerit (ülal paremal), mahlast sealihaburgerit õuna ja sinihallitusjuustuga (vasakul) või värskendava ürdikastmega lambaburgerit. Miks mitte üllatada sööjaid hoopis Sloppy Joe’ga (keskel)? 

Loomulikult leidub Nami-Namis ka lihata burgeriretsepte, näiteks juustusõprade lemmik grilljuustuburger (ülal paremal), taimsed Portobello burgerid (vasakul) ja mõnus falafeliburger (keskel).

Hamburgeri valmistamiseks ei ole tegelikult retsepti vajagi! Võid selle kokku panna just sellistest komponentidest, mis sulle endale kõige rohkem meeldivad. Kui vajad siiski veidi inspiratsiooni, vaata alljärgnevaid retseptiviiteid!

Proovi veel:

Burgerikuklid

Maitsvad kotletid ja pihvid

Krõmpsuvad salatid

Kastmed

Hea Nami-Nami lugeja!

Mis on sinu arvates maitsva ja mahlase hamburgeri saladus? Jaga oma kogemusi ja nippe ka teiste lugejatega!

Artikkel ilmus 30. mail 2018

Kaare Sova
Kaare Sova
postitatud 28.05.2019 20:31 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Ain Ehasalu
postitatud 04.07.2018 17:03

Mina teen selliseid: grill veiseliha kotlett, muna, sibul, tomat, juust, peekon ja hamburgeri kaste.

Kaare
posted on 10.09.2018 23:04

Milline iludus! Kindlasti ka väga maitsev :)

Tuuli Sikk
postitatud 21.06.2020 09:55

Teeme kodus ise burgereid. Ka kuklid teen ise. Poest ostetud burgerisaiad ei kõlbavat enam (lapsed on ju kõige ausamad kriitikud) :D Kuklid olen burgerite jaoks teinud Nami-Nami seesamikuklite retsepti järgi. Ainult selle erinevusega, et sulavõi lisan lõpus taignale. Saiad on mõnusad pehmed ka järgmisel päeval.