Õunakoogiaeg on käes!

Õunahooaeg on käes! Nami-Namist leiad hulgaliselt õunaküpsetiste retsepte, aga et valik veidi lihtsam oleks, koondasime populaarseimad retseptid siia.

Nami-Nami kõige populaarsema õunakoogi retsept on pärit Salme Masso raamatust “Rahvaste toite” (1978) ja kannab nime Kanada õunakook. Popimate hulka kuuluvad ka teised välismaised koogid nagu Prantsuse õunakook, Pariisi õunakook, pahupidi õunakook “Tarte Tatin”, Hollandi õunakook ja Ameerika õunapirukas.

 

Kodused lihtsad plaadikoogid

Kui juba kooki küpsetada, siis ikka plaadikooki, mida jagub kõigile! Proovi õhukese põhjaga karamellist õunakooki jõhvikatega, rabeda tainaga möldri õunakooki, lihtsat õunakooki või hõrku õunaplaadikooki

 

Mandlid ja martsipan

Mandlid ja martsipan on õuntele imemaitsvaks kaaslaseks. Kõige populaarsem martsipani-õunakook on see Thredahlia taevalik küpsetis. Proovi ka väikese saladusega õunakooki ja õuna-mandli-martsipanipirukat! Või hoopis kookoskooki õuntega, mis sisaldab lisaks kookoshelvestele ka mandlilaaste. 

 

Kohupiimast ja toorjuustust

Hõrgud ja mahlased õunakoogid valmivad kohupiimast ja toorjuustust. Alusta näiteks nendest vanilli, kaneeli ja kardemoniga maitsestatud toorjuustu-õunamuffinitest. Küpseta purukattega kohupiima-plaadikooki, kohupiima-õunakooki või karamellist õuna-toorjuustukooki. Proovi ka vale-juustukooki õuntega, kus toorjuustu asemel on kasutatud hoopis hapukoort ja koogipõhi valmib Juubeli tordipulbrist. 

 

Väiksed muffinid ja pirukad

Küpseta mahlaseid õunamuffineid või karamelliseid iirise-õunamuffienid. Keeruta kauneid lehttaina-õunaroose või ülimaitsvaid puruvanasid ehk kohupiima-õunasarvekesi. Puruvanakesed näevad armsad välja ja on paljude laste lemmikud!

 

Veel toredaid retsepte

Mahlane ja rohke võiga mõisaproua õunakook lausa sulab suus! Selle imelihtsa õunakoogi valmistamiseks piisab vaid õunte puhastamisest ja viilutamisest, valmis mure- või liivatainas osta poest. Kui väldid muna, küpseta hapupiimaga õunakooki. Kui sul on õunte asemel õunamoos, proovi seda Juubeli tordipulbrist valmivat täistera purukooki moosiga. Kui aga tahad kindla peale minna ja mitte muretseda, kas kook kerkib või ei kerki, pista ahju hoopis see supermaitsev õunakrõbedik!

 

Loe lisaks:


Lugu ilmus algselt 2018. a. septembris

Kaare Sova
Kaare Sova
postitatud 01.10.2020 17:06 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Anu Allikvee
postitatud 07.10.2020 15:51

Isuäratavad!