Kokandussõnastik

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Š Z Ž T U V W Õ Ä Ü Y KÕIK

Taai taai küpsised

'Taai taai' on Hollandist pärit aniisimaitselised ristkülikukujulised küpsised, mida süüakse Sinterklaasi tuleku ja jõulude ajal.

Tabasco

Vürtsikas USA tšillikaste.

Tabbouleh

Araabiamaades valmistatav salat bulgurist, petersellist, tomatitest, rohelisest sibulast, mündist, oliiviõlist ja sidrunimahlast. Nami-nami retseptikogus on taboulleh'i retsept olemas.

Taco

Mehhiko roog, frititud U-kujuline maisijahutortilja, mis täidetakse liha-, kana-, kala- või aedviljatäidisega.

Tagliatelle

Kanamunaga lintmakaron, serveeritakse tavaliselt või-põhise kastmega. 'Tagliatelle verdi' - spinatiga maitsestatud roheline lintmakaron.

Tai basiilik

Tai basiilikut on kolme sorti, kõige enam kasutataval on pisikesed tumerohelised lillaka varjundiga lehed. Tai basiilik on väga aromaatne ja lõhnab kergelt aniisi järele. Tai basiilikut saab osta Euroopas aasia toidupoodidest, ent vajadusel võib asendada tavalise basiilikuga[...]

Tai köök

Hetkel kirjeldus puudub.

Taimerasv

Taimerasva võib asendada või või margariiniga (maitse parem, aga nt küpsised ei jää nii muredad ja leivakoorikud jäävad krõbedamad).

Taimetoitlus e. vegetaarlus e. vegetarism

Inimgruppe, kes pretendeerivad taimetoitlase nimetusele, on tegelikult palju. 1) Laktovegetaarlased - kasutavad lisaks taimsele toidule piima, juustu, kohupiima, jogurteid jt. piimaprodukte. Ei tarbi kõigu- ja püsisoojaste loomade liha[...]

Taleggio juust

Itaalia lehmapiimajuust, mida valmistatakse Taleggio orus Bergamo provintsis Itaalias. Lõhnabuketis on väidetavalt tunda aurutatud spargelkapsast, mandleid ja niiskeid keldreid :)

Kuva kõiki