Mida teha tuunikalakonservist?

2020. aasta kevadtalvel on kõiksugu retseptid kauasäilivatest toiduainetest hinnas. Teeme ülevaate kõige populaarsematest konservitud tuunikalaga retseptidest Nami-Namis. 

Toome Nami-Nami lugejateni 28 soovitust, mida sahvrisse varutud konservitud tuunikalaga teha. 

Valmista suupisteid

Proovi nt tuunikalatäidisega tuuletaskuid, tuunikalaomletikesi (lõika neljaks ja serveeri tikuampsudena) või siis peolaua klassikuid, täidetud mune - nt huevos rellenos ehk täidetud mune Hispaania moodi või täidetud mune tuunikala ja päikesekuivatatud tomatiga:

Toekad võileivad

Tuunikalast saab maitsva leiva- või saiakatte. Meil on näiteks muna-tuunikalakattega ning kodujuustu-tuunikalakattega variandid. Klassikalised topeltvõileivad ehk sändvitsid jäävad tuunikalaga eriti mahlakad - meil selline tore Pret-A-Mangeri retsept.  

Soojad võileivad täidavad eriti hästi kõhtu. Siin näiteks hommikusöögi- või brunch'i-lauale sobivad saiakorvikesed tuunikalaga, tuunikalakattega krõbedad polaarsaiad ning juustu-tuunikalakattega krõbedad saiad:

Lõpetuseks kaks vräpisoovitust ja üks suupistevõileiva soovitus - tortiljarullid tuunikala ja kikerhernestega, tuunikalarullid kodujuustuga ja oa-tuunikalamääre saia peale:

 

Pidulauale tee võileivatorti

Tuunikalaga võileivatordid leiad siit. Kindlasti soovitame proovida seda maitsvat ja mahlast tuunikalatorti, suursugust sulajuustu-tuunikalatorti ja Kataköögi võileivatorti.

Tee salatit

Konservitud tuunikala on tänuväärne salatimaterjal. Kasuta salatites kindlasti kvaliteetset tuunikalakonservi, sest salatites on tooraine maitse paremini tunda! Itaaliapärane oa-tuunikalasalat valmib vaid mõnest komponendist. Kui õnnestub kusagilt küpseid ja maitsvaid tomateid saada, saad teha itaaliapärast panzanella-salatit. Väga mõnus ja toitev on tuunikala-kikerhernesalat röstitud paprikaga.

Veel soovitame farfalle-salatit tuunikalaga, toekat avokaado-tuunikalasalatit ja kihilist muna-juustu-tuunikalasalatit ehk Austria salatit:

Pane piruka sisse

Häid tuunikalapirukaretsepte on meil mitu. Proovi juustu-tuunikalapirukat, Galicia piirkonnast pärit empanada gallega pirukat või quiche-tüüpi vahemerelist pirukat:

Lisaks on meil pakkuda põnev ahjupannkook tuunikalaga, tuunikalaga tortiljapitsa ja pitsapõhjapulbriga tuunikalapitsa:

 

Loe veel:

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 03.04.2020 09:00 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Liia Mustila
postitatud 07.04.2022 14:13

Riis, hernes, mais, paprikas, muna ja muidugi tuunikala, kaste igaühe maitse järgi, kes majoneesiga kes õlipõhjase kastmega (viimane kaste on meie pere lemmik). Tuleb hea salat - meie pere meelest.

Ulvi Kivi
posted on 08.04.2022 10:17

Just sama meiegi peres, kõigile meeldib.

Kaire Rand
postitatud 07.04.2022 18:20

Tuunikala-kikerherne pasteet, natuke laimi mahla ka. Sobib hästi röstitud musta leiva peale.

Kristina Karlep
postitatud 08.04.2022 10:17

Võileivatort! Tuunikala majoneesiga ära segada ja röstsaia vahele ja peale laduda. Peale hakin tavaliselt värsket kurki. Lasen öö külmkapis seista. Tuleb pidulik, lihtne ja ülimaitsev!

Kaire Rand
postitatud 08.04.2022 10:20

Tuunikala-kikerherne pasteet, natuke laimi mahla ka. Sobib hästi rõstitud musta leiva peale.