Eestlased on pigem leiva- kui saiarahvas ja kuigi poodides on leivavalik korralik, siis paljud küpsetavad rukkileiba ise. Nami-Nami rukkileiva retsepti leiad siit,
Ent rukkileivaretsepte on meil teisigi - vanakooli peenleib, Lääne-Eestis armastatud keeduleib, Bayerisches Hausbrot ehk Baieri rukkileib, lihtsad koorikleivad ja kodused rukkipalad, Läti köömneleib, Islandi laavaleib, põhjanaabrite saaristolaisleipä.
Odrajahust karaskit armastavad eestlased väga - neid on lihtne küpsetada ja koos mee ja võiga maitseb karask imeliselt. Karaskit saab teha hapupiimaga (vasakul) või kohupiimaga (keskel). Iirlased armastavad samuti karaskit, aga nemad kasutavad odrajahu asemel täistera nisujahu - ka Iiri soodaleiva (paremal) leiad Nami-Namist.
Kes ei teaks itaallaste ciabatta't ja focaccia't! Nami-Namist leiad väga hea ciabatta-retsepti ja kohe mitu focaccia-retsepti. Proovi sibula-ciabatta't (keskel) või hoopis Liguuria kikerhernejahust pannileiba farinata ligure't.
Gruusia on kuulus oma hatšapuride ehk täidetud pirukate poolest. Nami-Namis on retsepte mitu - proovi lihtsat juustutäidisega hatšapurit või hoopis paadikujulist Adžaaria hatšapurit.
Araabiamaades ja ka näiteks Kreekas ja Küprosel armastatakse pita-leibasid (all vasakul). Rukkileiba nendes leibades ei ole, aga koostisaineid on vähe ja neid on väga lihtne teha. Ükski India söögikord ei möödu naan-leibadeta (keskel) - neid on lihtne teha ja naaniga saab viimasegi maitsva karrikastmetilga taldrikult kätte! Naani sugulane on ka Pärsia köögist pärit nan-e barbari (paremal), mis saab kauni jume soodaveega peitsimisest. Samast "perekonnast" on ka armeenia lavašš.
Nami-Namist leiad ka Kaplinna seemneleiva ja Aafrika koriandrisaia, Prantsuse rosmariinileiva ja USA maisileiva.