Kõige lihtsam on kalakaupmehelt saadud räimed kuumal pannil krõbedaks praadida. Klassikalised praetud räimed on alati kindla peale minek, aga proovi ka rootslaste Ooperikeldri räimi, mis on paneeritud rukkijahuga.
Eestlased on teada-tuntud marineerijad ja loomulikult marineerime me ka räimi vähemalt kuuel erineval moel! Näiteks marineerime toorest kala ja pistame selle siis purki nagu siin marineeritud räimede retseptis. Seejärel katsetame juba sinepiräimi ja räime kadakases marinaadis. Aga kui päris aus olla, siis kõikide suureks lemmikuks on ikkagi marineeritud praetud räimed. Neid võib valmistada ka kreekapäraselt sidrunimarinaadis või praadimise asemel teha hoopis tervislikumaid ahjuräimi marinaadis. No nüüd peaks küll suu juba vett jooksma! :)
Kui tahad võmalikult väikese vaevaga perele maitsvat räimerooga pakkuda, kasuta räimefileesid või -rümpasid ja lao need meelepäraste lisanditega ahjuvormi. Proovi näiteks räimevormi oliiviõli, tomati ja küüslauguga, tomati-räimevormi või küüslauguräimi prantsuse moodi. Kui sul on eelmisest päevast järele jäänud keedetud kartuleid, valmista räime-kartulivormi. Kui armastad kooreseid kalaroogi, tee rõõsa koorega kalahõrgutist või head soolast räimevormi. Ja tegelikult võib räimede peal katsetada ka kõiki sardiiniretsepte! Just nii sündis väga maitsev retsept Pringi “sardiinid”.
Suitsuräimest saab väga maitsvaid salateid ja põnevaid suppe. Proovi mahlast suitsuräime- ja õunasalatit või rohelisel salatipadjal suitsuräimesalatit vutimunadega. Kartuli-rukkimuretainal suitsuräimepirukad on tõeliselt mõnus põhjamaine amps. Keeda eriliseks puhuks koorest suitsuräime-leivasuppi või argipäevaks lihtsat suitsukalasuppi, mis hoolimata oma lihtsusest viib lausa keele alla. Ja pidupäevaks valmista see lahe suitsuräime-võileivatort "Serviti, serviti!"
Äsjapüütud räime on raske puhastada, umbes ööpäev seisnud nn "teise päeva räime" fileerimine on juba tunduvalt lihtsam.