GRUUSIA KÖÖK

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2011-07-10 19:54:44
Tiina:
jf:
Tahaks teha churchkhela't , ilmselt prooviksin seda retsepti siin: http://www.aboutgeorgia.ge/cuisine/sweets.html?page=2 kas keegi oskaks öelda, kas see retsept on usaldusväärne, või on kellelgi pakkuda mingi parem? :)
Põhimõteliselt on selle retsepti käik õige. Aga... mina ei võtaks kunagi sellist tööd ise ette, hoolimata sellest, et tšurtšhelad on minu suured lemmikud, kuid saan neid väga harva. Esiteks on vaja korralikku naturaalselt viinamarjamahla, poe omaga ära parem katseta. Ja aega võtab see tegu ilmselt terve päeva, kui mitte kaks, ja tulemus ei ole üldsegi garanteeritud. Teisalt... oleks põnev teada, mis välja tuli :)
miks...mul paar tuttavat teevad ja väga head tulevad välja. 100% mahla on ju poes saada :)

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-07-11 20:29:08
Ahsoo.. ja mina olen alati mõelnud, et tšurtšhela tegemine on raketiteadus. Või pigem olen hirmus laisk :D

Gruusia köök on siiski üle kõige!

jf
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2011-07-12 17:52:08

Otsisin veidi pilte ja infot internetist, tuleb välja et Gruusias on tšurtšelade tegemine sageli suur pereüritus.

Mõned pildid näiteks siin
http://www.flickr.com/photos/25649583@N00/with/5267203904/ http://www.facebook.com/media/set/?set=a.110769382325561.11381.110499835685849

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-07-12 18:29:00
jf:
Otsisin veidi pilte ja infot internetist, tuleb välja et Gruusias on tšurtšelade tegemine sageli suur pereüritus Mõned pildid näiteks siin http://www.flickr.com/photos/25649583@N00/with/5267203904/ http://www.facebook.com/media/set/?set=a.110769382325561.11381.110499835685849
Anna kindlasti teada, kuidas tšurtšelade tegemine õnnestus. Armastame ka tšurtšelasid, aga ei ole julenud ise teha.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-09-18 18:57:10

Mari-Liis juhtis tähelepanu sellisele uudisele: Gruusia patenteeris cha-cha ja Suluguni juustu

Gruusia võimud patenteerisid rahvusliku kaubamärgina kümmekond toodet, nende seas ka viinamarja viina cha-cha ja Suluguni juustu.

Lisaks juustule ja cha-cha-le võeti patent ka juustupirukale hatšapurile, hapupiima meenutavale matsonile, viinamarja mahlasse kastetud pähklipatsile tchurtsellale, kirjutab novonews.

Nagu teatas kohalikus telekanalis Rustavi 2 Gruusia patendiameti juht Irakli Gvaladze võeti see samm ette, et kaitsta ehedaid Gruusia tooteid järeltegijate eest. «Viimasel ajal oleme me seisnud silmitsi Gruusia kaubamärkide vargusega Ida-Euroopa riikides ning eriti Venemaal, kus on olnud mitu katset registreerida kaubamärgina hatšapurit ja Sulguni,» rääkis ta. See tekitab aga probleeme Gruusias toodetu registreerimisel.

Gvaladze kinnitas, et Gruusia kaubamärkide registreerimine jätkub. Ta lisas, et juba praegu on Gruusia patenteerinud rohkem kaubamärke kui teistes endistes Nõukogude Liidu riikides.

Selle aasta alguses teatati Gruusia meedias, et Prantsusmaal müüakse Gruusia veini Saperavit, hatšapurit ja tchurtsellat kui Armeenia toite.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-11-26 16:14:29
Gruusia pähklimaius ehk gozinaki. Väga mõnus maiustamine :P

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-08-14 18:00:47

Täiendasin just Nami-Nami Flickri fotoseerias olevate Gruusia toitude albumit, seal nüüd varsti juba raamatujagu fotosid :) Nimelt korraldasime teatud põhjustel eile ühe Gruusia-teemalise peo oma terrassil - ilm oli üritust soosiv ja toidud maitsvad (seda vähemalt minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt. Eks teised kostavad, kui luiskan :))

Siin ülevaade eilsest menüüst:

Tšarklis phali e peedisalatipallid kreeka pähklite, küüslaugu ja ürtidega:

Kaks erinevat tomati-kurgisalat - üks koriandri, tilli ja peterselliga, teine lilla basiilikuga (tegi Nami-Nami kasutaja Paavo):

Aromaatne köögiviljahautis (pommu, paprika, kartul, sibul) adžapsandali:
[/url] [url=https://nami-nami.ee/retsept/10086/Gruusia-munasalat-i-azelila-i-]Adžikaga maitsestatud munasalat kreeka pähklitega (Azelila):

Hele pilaff köömnetega:

Väga lihtne, aga mõnus kodujuustusalat rohke mündiga (nadugi):

Röstitud pommuviilud magushapus granaatõunakastmes:

Praetud Suluguni juust mündilehtedel:

Ainus liharoog pärines Vernanda köögist ja selleks oli lambalihahautis köögiviljadega ehk tšanahhi (Nami-Namis on küll retsept olemas, aga Vernanda kasutas üht teist ja ilmselt palju paremat retsepti, nii et tuleb tema blogipostitust ootama jääda):

Tambitud punased oad hapuka tkemali-kastmega e. lobio tkemali:

Gruusia puri-nisuleivad (poekraam) ja suitsutatud Suluguni juust (Kehra kraam, Keskturult):
Kaks erinevat adžikat ehk teravat tšillikastet, ostetud Keskturult:

Samast ostetud hapukas tkemali-kaste, mis oli ploomi-/alõtšapuudusel tehtud hoopis tikritest; teisel fotol on värsked ürdid:

Kahjuks ununesid fotodele jäädvustamata mõnusad hatšapurid (Nami-Nami retsepti järgi, aga tegi kasutaja Paavo) ning väga mõnus lobio (ehk punased oad) Kreeka pähkli kastmega (tegi Nami-Nami kasutaja Tiina).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-08-15 18:49:01

Sain sellise toreda retsepti Nami-Nami Facebooki fännilehe lugeja Piret R. käest, kes sai retsepti omakorda oma ämma Tatjana Grigorjani käest.

Suur aitäh! Mina plaanin igatahes päris varsti katsetada :)

KAPSA-PHALI

1 väike kapsas u 1 kg
Kreeka pähklid o,5 klaasi
2 küüslauguküünt
adžika (kodune) või 1 toores tšilli või tšillipulber
karri
hmeli suneli
äädikas (võib asendada 1 sl majoneesiga)
koriander
sool

Keeta kapsas pehmeks, pigistada käte vahel liigne vesi välja. Hakkida noaga hästi peeneks või lasta läbi hakklihamasina. Lisada 0,5 klaasi Kreeka pähkleid, lasta läbi hakklihamasina. Kokku segada, peab jääma pasteedisarnane mass, kui on liiga kuiv, lisada natuke keedetud vett. Lisada ka 2 küüslaugupressist läbisurutud küüskauguküünt. Maitsestada adžika, karri, hmeli suneli, äädika ja soolaga. Haki juurde ka värsket koriandrit.

Serveeri röstsaial ja kaunista granaatõunaseemnetega.

Lisaks kirjeldas Piret, kuidas nemad adžapsandalit teevad:

Grillime ära tomatid, pommud, suvikõrvitsad, paprikad, sibulad, püreestame tomatid ja sibulad, lisame 1 imeväikese tšilli (et oleks just väike vürts juures), hakime juurde ülejäänud köögiviljad, tibake soola-pipart ja parim lihakõrvane on valmis :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-14 19:36:45

Külm jaanuar on igati sobiv kuumade Gruusia roogade valmistamiseks, eks? Järgmise kolme nädala jooksul loosin igal pühapäeval välja kastitäie Borjomi mineraalvett nende seas, kes siin Gruusia köögi teemas oma Gruusia köögi katsetusi jagavad.

Kastitäis on kas kuus suurt plastpudelit või 12 null-koma-kolmest klaaspudelit, ma pean seda veel täpsustama :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-01-15 08:24:51
Nami-Nami otsing Gruusia annab ainult ühe retsepti. Kasutades otsingus sõna "Kaukaasia" saab retsepte rohkem:)

Ilse köögis

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>