GRUUSIA KÖÖK

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-15 11:30:21
Ilsu:
Nami-Nami otsing Gruusia annab ainult ühe retsepti. Kasutades otsingus sõna "Kaukaasia" saab retsepte rohkem:)

Õigus, Ilsu :) Kui videoretseptid-retseptivideod tehtud ja K&A veebruarikuu uudised teele saadetud, siis tegelen nende rahvusköökide liigitamisega. "Vanasti" sai neid vaid ühe panna, nüüd mitu.

Lihtotsingus annab sõnaotsing 'gruusia' kõik vastused kätte (hetkel 44 retsepti).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-15 19:25:46
Pille:
Ilsu:
Nami-Nami otsing Gruusia annab ainult ühe retsepti. Kasutades otsingus sõna "Kaukaasia" saab retsepte rohkem:)
Õigus, Ilsu :) Kui videoretseptid-retseptivideod tehtud ja K&A veebruarikuu uudised teele saadetud, siis tegelen nende rahvusköökide liigitamisega. "Vanasti" sai neid vaid ühe panna, nüüd mitu.

Lihtotsingus annab sõnaotsing 'gruusia' kõik vastused kätte (hetkel 44 retsepti).

Tehtud!!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2013-01-22 01:31:07

Minu suur lemmik Gruusia köögist on pommud pähklikastmes või pommusatsivi. Üsna lihtne teha ja eestlased söövad ja kiidavad, kuigi esmapilgul tundub see natuke kahtlane roog igatahes :) Tegin viimati sõpradele ja kuulen siiani kiidusõnu.

Pommude praadimise asemel küpsetan neid ahjus, sest pommude praadimine on üks ebameeldivamaid asju - hirmus palju õli läheb ja köök tossu täis pärast :) Lõikan u poolesentimeetristeks viiludeks, pintseldan mõlemalt poolt õliga, laotan ahjuplaadile ja küpsetan u 200 kraadises ahjus niikaua kui vaja, vahepeal pööran ka. Selle konkreetse retsepti kohta lisan veel, et kasutan mitte päris safranit, vaid imereetia safranit (sellest on ülalpool juttu), nagu Gruusiaski. Ja äädikat tasub algul väga ettevaatlikult lisada, ma panen enamasti kolmandiku retseptis antud kogusest ja siis timmin. Kui liiga hapu saab, tuleb lihtsalt suhkrut lisada. Samas ta peabki väheke hapu olema, sest pommud ise on ju täiesti maitsestamata. Koriander on kohustuslik, olgu muu maitserohelisega nagu on.
Ja kindlasti kaunistage granaatõunaseemnetega (või suvehooajal punaste sõstardega), need annavad väga palju juurde - mitte ainult ilu vaid ka maitset.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2013-01-22 11:05:51
Pille:
Külm jaanuar on igati sobiv kuumade Gruusia roogade valmistamiseks, eks? Järgmise kolme nädala jooksul loosin igal pühapäeval välja kastitäie Borjomi mineraalvett nende seas, kes siin Gruusia köögi teemas oma Gruusia köögi katsetusi jagavad.

no mis, pudeleid pakutakse, ja ei ühtegi posti?!?

Gruusia lambapada

Da Vahtra Residence

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2013-01-22 11:09:33
teine kah, nagu selgub, on olemas: Dolmafilosoofia

Da Vahtra Residence

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2013-01-22 11:42:12

Kana satsivi

Tore Gruusia roog, tehtud nii nami nami Gruusia köögi koolitusel kui ka kohapeal järgi proovitud. Retsept on samuti pärit nami-namist.

Toidu teeb huvitavaks kreeka pähkli ohter kasutamine - mitte lisandi vaid ühe põhikomponendina. Gruusias on kreeka pähkel tihti mitmete toitude koostises, erinevalt maitsestatud kreeka pähkli massist täidiseid, pallikesi, kastmeid jne. leiab laualt sageli.

Profa köögipool

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2013-01-27 00:15:47
Tegin veel abhazurat ehk lihapalle. Need maitsevad mõnusad ja on imelihtsad teha, ainult et mina panen maitseaineid vähemalt kaks korda rohkem, nagu ka retsepti juures olen kirjutanud.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-01-27 16:12:05

Raamatust Gruusia köök tegin Odžahuri nimelise toidu. Oli täitsa söödav, mujalt (internetist) õnnestus mul leida vad vihjeid , et seal käib ka tomat aga raamatus antud retseptis seda polnud ja sai selline azuu sarnane söök.

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-01-28 14:14:56

Kuna eelmisel nädalal ma midagi välja ei loosinud, siis sel nädalal loosin topelt. Üks Borjomi "kuuspakk" läheb Verndandale ja teine Tiinale - nimelt arvas Research Randomizer, et õnnenumbriteks on sel korral 2 ja 5 :)

1. Tiina pommu-satsivi
2. Vernanda lamba-tsanahhi
3. Vernanda dolmad
4. Profa kana-satsivi
5. Tiina abhazura
6. Ilsu odžahuri

Järgmine Borjomi-loosimine juba eeloleval pühapäeval ja Tiina-Vernanda-Profa-Ilsu kasutamata hääled kanduvad edasi ka järgmisesse nädalasse.

Teised nami-namikad, lööge ka kaasa, eks!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Triinpvr
Postitusi: 195
Abikokk
2013-01-29 15:25:51
Jagan lavašši :)

laualamp.wordpress.com

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>