GRUUSIA KÖÖK

Kairit
Postitusi: 397
Abikokk
2010-04-09 17:47:15
Aurora:
Ja veel - peale hinkaalisid pakuti desserdiks kuumas liivas valmistatud kohvi ja väike magus amps sinna juurde koosnes mees keedetud pähklitest (nii seletas võõrustaja), mis omakorda ümbritsetud šokolaadiglasuuriga.
See maius oli seesama Gozinaki ilmselt, mis me koolitusel tegime ja mille retseptki siin saadaval on. Aga kuidas see shokolaadiga katmine võiks välja näha? kas valada jahtunud maiustusele enne lahtilõikamist kiht sulatatud shokolaadi peale või hoopis mötserdada kommi moodi asjandused ja need ükshaaval sulashokolaadi kasta?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-09 18:11:02
Tiramiiiisu:
Proovisin täna hinkalisid teha nami-nami retsepti järgi, aga kurvastuseks ei tulnud midagi välja :( Tainas oli nii tihke kokku segades, et kutsusin mehe appi sõtkuma. Tema ka ei jõudnud seda üle 20 minuti teha ja konsistents oli sel ikka jube sitke, nii et osa jahu ei õnnestunud üldse taignamassi siduda. Proovisin siis veidi vett lisada, aga siis läks asi veel hoopis hulluks - tainas muutus vedelamaks ja pehmemaks, kleepuvamaks, aga kõik see mass, mis enne kivikõva oli, jäigi kivikõvana pehme taignaosa sisse. Ühesõnaga, ei tea, mida valesti tegin, aga asja sest tegemisest ei saanud. Kes on proovinud ja hinkalide tainas ilusti õnnestunud, jagage palun soovitusi!
Palun mitte minuga riielda, vaid retsepti jaganud Õhtulehe ja Rusthaveli peakoka Manana Tabagariga (ehk siis seda artiklit) ;) :O Kui tekib hetk, siis võrdlen Darra Goldsteini retseptiga.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiramiiiisu
Postitusi: 69
Kokaõpilane
2010-04-09 19:32:54
Pille:
Palun mitte minuga riielda, vaid retsepti jaganud Õhtulehe ja Rusthaveli peakoka Manana Tabagariga (ehk siis seda artiklit) ;) :O Kui tekib hetk, siis võrdlen Darra Goldsteini retseptiga.
Ei riidlegi kellegagi :) Lihtsalt huvitab, et kuidas ma nii totaalselt ebaõnnestuda suutsin :/
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-08-03 21:00:38
Pille:
Tiramiiiisu:
Proovisin täna hinkalisid teha nami-nami retsepti järgi, aga kurvastuseks ei tulnud midagi välja :( Tainas oli nii tihke kokku segades, et kutsusin mehe appi sõtkuma. Tema ka ei jõudnud seda üle 20 minuti teha ja konsistents oli sel ikka jube sitke, nii et osa jahu ei õnnestunud üldse taignamassi siduda. Proovisin siis veidi vett lisada, aga siis läks asi veel hoopis hulluks - tainas muutus vedelamaks ja pehmemaks, kleepuvamaks, aga kõik see mass, mis enne kivikõva oli, jäigi kivikõvana pehme taignaosa sisse. Ühesõnaga, ei tea, mida valesti tegin, aga asja sest tegemisest ei saanud. Kes on proovinud ja hinkalide tainas ilusti õnnestunud, jagage palun soovitusi!
Palun mitte minuga riielda, vaid retsepti jaganud Õhtulehe ja Rusthaveli peakoka Manana Tabagariga (ehk siis seda artiklit) ;) :O Kui tekib hetk, siis võrdlen Darra Goldsteini retseptiga.
Darra Doldsteini retseptis on 4 cups jahu, 1 1/4 cups vett, 1 1/4 tl soola. Ehk siis ligikaudu 1 liitri jahu kohta 3 dl vett. Mis tähendab, et Goldsteini retseptis on vett rohkem. Retseptis on öeldud, et sõtkuda 5 minutit. Aga käsitsi sõtkudes tuleb seda kindlasti kauem teha, pastataigna tegijad kindlasti teavad, kuidas pikem sõtkumine asja paremaks teeb.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2010-08-03 21:55:47
Tiramiiiisu:
Proovisin täna hinkalisid teha nami-nami retsepti järgi, aga kurvastuseks ei tulnud midagi välja :( Tainas oli nii tihke kokku segades, et kutsusin mehe appi sõtkuma. Tema ka ei jõudnud seda üle 20 minuti teha ja konsistents oli sel ikka jube sitke, nii et osa jahu ei õnnestunud üldse taignamassi siduda. Proovisin siis veidi vett lisada, aga siis läks asi veel hoopis hulluks - tainas muutus vedelamaks ja pehmemaks, kleepuvamaks, aga kõik see mass, mis enne kivikõva oli, jäigi kivikõvana pehme taignaosa sisse. Ühesõnaga, ei tea, mida valesti tegin, aga asja sest tegemisest ei saanud. Kes on proovinud ja hinkalide tainas ilusti õnnestunud, jagage palun soovitusi!
Minu grusiinlannast sõbranna teeb ainult jahust ja veest suhteliselt tunde järgi, ma kahtlustan, et kogu Gruusias käib asi üsna samamoodi. Tainas peab jääma umbes korraliku pärmitaigna konsistentsiga, ei olnud sugugi keeruline teha. Sõtkumine käib rusikas kätega (nukkidega). Proovi tema retsepti: http://k88giblond.blogspot.com/2010/07/hinkali.html
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2010-10-25 14:52:54
Kas keegi targem selgitaks lahti Satsibeli Georgia (nii on purgile kirjutatud) kastme olemuse, koostisosadeks on antud tomatipasta ja kogu lugu. Huvitab, et kus sellist kastet originaalis kasutatakse ja millest valmistatakse, maitselt on täitsa hea ja mina lisasin seda täna oma hartšole, sobis küll. Ahjaa, näppu jäi see mul Maximas ja 350 ml purk maksis alla 12 eegu

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-10-25 14:59:57
Ilsu:
Kas keegi targem selgitaks lahti Satsibeli Georgia (nii on purgile kirjutatud) kastme olemuse, koostisosadeks on antud tomatipasta ja kogu lugu. Huvitab, et kus sellist kastet originaalis kasutatakse ja millest valmistatakse, maitselt on täitsa hea ja mina lisasin seda täna oma hartšole, sobis küll.
No nt Alibaba teatab, et 'Satsibeli Georgian Style Tomato Sauce best with fried or grilled meat, seafood, chicken, pork and vegetable, pasta. It can also be used as a marinade in grilled meat, chicken and pork.' Tiina, mis Sina satsibeliga teeksid? ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-10-25 15:15:28
Pille:
Ilsu:
Kas keegi targem selgitaks lahti Satsibeli Georgia (nii on purgile kirjutatud) kastme olemuse, koostisosadeks on antud tomatipasta ja kogu lugu. Huvitab, et kus sellist kastet originaalis kasutatakse ja millest valmistatakse, maitselt on täitsa hea ja mina lisasin seda täna oma hartšole, sobis küll.
No nt Alibaba teatab, et 'Satsibeli Georgian Style Tomato Sauce best with fried or grilled meat, seafood, chicken, pork and vegetable, pasta. It can also be used as a marinade in grilled meat, chicken and pork.'
Tiina, mis Sina satsibeliga teeksid? ;)
Kõigepealt olen teinud ise satsebelit nami-namis oleva retsepti järgi. Tegelikult see mulle eriti ei maitsenud. Põhimõtteliselt on see maitsestatud tomatikaste ja minumeelest võib kasutada igal pool, kus muidu ka tomatikastet kasutad.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2010-10-25 15:27:21
Novat, mina otsisin siin ka retsepti aga i-ga... siin on Satsebeli :)
Mulle see purgi oma täitsa maitseb ja liha marineerimiseks võb see täitsa sobida.

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-10-28 11:47:28
Gruusia köögist rääkides - Tallinna Keskturul on salapärane putka nr 85, kus saab hästi mõnusat ahjusooja hatšapurit ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>