GRUUSIA KÖÖK

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-03-10 21:38:50
Pille:
Tiina:


Maitseainetest ehk "yellow flower" (nii on minu purgi peal kirjas, peaks olema see maitseaine, mida nad Gruusias safrani asemel kasutavad) , kotsakhuri (punastest marjadest kuivatatud, aga ei ole sumahh),

Tiina, kas esimene ei võiks olla saialilleõied (ingl. k. marigold) - Goldstein mainib mitu korda, et neid kasutatakse. Mõnedes allikates räägitakse "Imereetia safranist" ehk kibeohaka (Cnicus benedictus) peenestatud õielehtedest.

Ja kas "kotsakhuri" ei või olla näiteks jahvatatud kukerpuumari e. barbariss?

Imereetia safran (safrani imeruli) on õige, nii nad ütlevad ise ka. Aga ma tõesti pole kindel, kas need kõik on üks ja sama asi. Igatahes tean, et õige safrani asemel kasutatakse seal palju just oma kohalikku asendajat, imereetia safranit. Hmm, Goldstein kirjutab, et imereetia safran on kas saialill või madal peiulill.

Minu venekeelne Gruusia kokaraamat kirjutab: imereetia safran (barhatõ) on üheaastane rohttaim, mille kollaseid õielehti kasutatakse laialdaselt nii värskelt kui kuivatatult. Ma nüüd maitsesin oma aineid - Kotsakhuri pulber on selline hapukas, aga mitte päris sama, mis barbarissi marjad tervetena. Samas arvan, et need kaks on ikka samad asjad. Goldstein kirjutab ka, et kotsakhuri on barbariss.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2010-03-13 10:54:28

Valmistudes Gruusia õhtuks valmistasin Gruusia sealihahautist Väga maitsev sai ja on nüüd vaieldamatult üks minu lemmikumaid padasid.

Ahjaa Tõe huvides peab mainima, et lambaläätsed jäid seekord välja. Polnud parasjagu kuskilt võtta

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-03-14 11:35:28
Tiina:
Cashmir:
Mida tasuks Gruusiast kaasa tuua, toiduaineid-vürtse silmas pidades?
Veini muidugi :)
Me jõime eile õhtul Teliani Valley 2007 a Saperavi't. Täiesti viisakas kuiv punane vein, maaletoojaks Dekanter OÜ.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2010-03-14 20:28:39
Ma soovitaks tuua kohalikke kreeka pähkleid, need on hoopis teistsugused kui meil siin saada on, sisu on piklik ja mahedama maitsega.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-03-15 16:33:35
Blondie:
Ma soovitaks tuua kohalikke kreeka pähkleid, need on hoopis teistsugused kui meil siin saada on, sisu on piklik ja mahedama maitsega.

Blondie, Keskturul on müügil Moldova päritolu kreeka pähklid. Huvitav, kas need on väga erinevad Gruusia omadest?

Panen siia üles eilse Nami-Nami Gruusia koolituse lõpliku menüü. Pildid on osaliselt tehtud kodus retseptide testimise käigus, osaliselt eilsel koolitusel. Kõik retseptid hetkel veel Nami-Namis pole. Lisan siia otseviited sedamööda, nagu retseptid lisatud saan.

Hatšapuri e. juustupirukas ja Azelila e. munasalat kreeka pähklitega (viimast serveerisime röstitud ciabatta-viiludel):

Lobio mtsvanilit e. punased oad ürtidega ja Lobio tkemali e. oapüree hapu alõtšakastmega

Šemtsvari khveli e. praetud Suluguni-juust ja Charkhlis mkhali e. peedisalat küüslaugu ja kreeka pähklitega

Adžapsandali e. vürtsikas pommuhautis ja Soko aražanit e. vürtsidega hautatud šampinjonid

Abhazura e. vürtsikad hakklihapallid barbarissiga ja Gupta e. veiselihakotletid rosinatega

Satsivi e. külm kana kreeka pähkli kastmes ja Ispanahi matsvnit e. spinat koriandri-jogurtikastmes

Šilaplavi e. lambalihapilaff ja Kartopilis kaurma e. ürdised kartulid munaga

Gomi e. maisitangupuder (polenta) ja Gozinaki e. mee-pähklikommid

Meloniviilud adžikaga ja Hapendatud küüslauk ja karulauk Keskturult

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-03-15 16:34:25
NB! Kas keegi 14.3 koolitusel osalenuist tegi kogemata gozinaki-maiustusest pilti? Ise unustasime :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-03-15 17:39:53
Blondie:
Ma soovitaks tuua kohalikke kreeka pähkleid, need on hoopis teistsugused kui meil siin saada on, sisu on piklik ja mahedama maitsega.
Hmm... pikergused ja mahedama maitsega, ega need äkki hoopis pekaanid ei ole?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-03-15 20:09:19
Kas keegi kommenteeriks, kas gozinaki läheb seistes väga kõvaks? Mul muidu meega tehtud maiustustega kogemus, et lähevad kivikõvaks ja võib hambad ära murda pärast.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-03-15 20:14:00
Pille:
NB! Kas keegi 14.3 koolitusel osalenuist tegi kogemata gozinaki-maiustusest pilti? Ise unustasime :(
Ei teinud ... minu meelest. Toodi see ju lauda ja hakkas kohe ringi käima ja hiljem ei jäänud " nina alla " enam . Teemast veidi välja : see maiustus on hea koos pirnidega ahjus teha :P

kiilikese köögikatsetused

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2010-03-15 21:15:21
Netcat:
Blondie:
Ma soovitaks tuua kohalikke kreeka pähkleid, need on hoopis teistsugused kui meil siin saada on, sisu on piklik ja mahedama maitsega.
Hmm... pikergused ja mahedama maitsega, ega need äkki hoopis pekaanid ei ole?
Ei, täitsa kreeka pähkel ikka... Gruusiinlannast sõbranna toob neid "vanaema aiast".
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>