GRUUSIA KÖÖK

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2013-02-05 16:21:08
Blondie:
"Vanaema Nunu hatšapuri" See retsept on pärit minu grusiinlannast sõbrannalt, kes omakorda on pärinud selle oma Gruusia vanaemalt. Vanaema Nunu on elanud ka paar aastat Eestis kunagi ammu, nii et sellest ka tema eelistus kasutada eesti juustu - pidada parem olema. Praegu Gruusias teeb kohalikust juustust ikka. Nagu näha, ei ole just väga timmitud kogused, vaid hatšapurit tuleb teha nö tunde järgi. 500 g-1 kg juustu (parim oleks eesti juust, traditsiooniline on suluguni juust) 500 g jahu ~500 ml vett 50 g pärmi 3 muna soodat soola Jahu lahjendada sooja veega, lisada pärm ja sool. Sõtkuda väga korralikult, kuni on õhuline ja tükke pole sees. See võib võtta kuni tund aega ja soovitav on seetõttu panna mees sõtkuma :P Lase taignal 30-45 min kerkida. Valmis taigen rulli suureks ümmarguseks kettaks ja pane keskele kuhi riivitud juustu (Jäta natuke juustu alles). Tõsta taigna servad keskele kokku (nagu teeks hinkalit) ja suru madalaks. Sega ülejäänud juust munakollastega ja tõsta segu kõige peale. Küpseta kuni valmis :) Sõbranna rõhutas, et hatšapurit ei tohi kindlasti küpsetamise ajal keerata. Mõnes kohalikus perekonnas saavutatakse eriti õhuline hatšapuri sel viisil, et lisatakse osa vee asemel taignale Borjomi mineraalvett ja soodat, mis kuulu järgi peaks siis kuidagi omavahel reageerima.
Panen oma hatšapurist pildi ka :) Vanaema Nunu vaatab küll seda kahjuks nüüd pilvepiirilt. Aga see hatšapuri on igati aus kraam!
Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2013-02-05 16:21:17
Pille:
Leoola:
Minu vaieldamatud lemmikud,mida teen pea iga kuu järgi on adžapsandali, šilaplavi ja šemtsvari khveli
Leoola, kas kasutad seda Nami-Nami adžapsandali ja šilaplavi ja praetud juustu retsepti või midagi muud? Kui jah, siis on nii tore lugeda, et Nami-Nami kokakoolitustest on midagi püsimenüüsse sattunud :)

Need on ikka Nami-Nami kokakoolituse retseptid :)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-07 12:49:02
Pille:
Külm jaanuar on igati sobiv kuumade Gruusia roogade valmistamiseks, eks? Järgmise nelja nädala jooksul loosin igal pühapäeval välja kastitäie Borjomi mineraalvett nende seas, kes siin Gruusia köögi teemas oma Gruusia köögi katsetusi jagavad. Kastitäis = kuus suurt plastpudelit :)

Oh mind küll. Olin nii uhke, et suutsin fotokampaania auhinnad õigel päeval välja loosida ja Butterfly kokteiliraamatu ka enam-vähem, aga no Gruusia vete loosimiseni õigel päeval ei jõudnud :)

Research Randomizeri soovil saab kolmanda Borjomi-kasti endale Iiris, kes jagas oma kana-tšahhohbili retsepti. Palju õnne, Iiris! Kui oled pealinna inimene, siis pead kuuspakile ise järele minema, kui mujalt, siis saada mulle palun meili peale oma mobiilinumber ja lähima SmartPosti keskuse nimi (info@nami-nami.ee)

Ja pühapäeva õhtul või millalgi peale seda loosin välja viimase Borjomi-paki!

Jätkan rida:

1. Tiina pommu-satsivi
2. Vernanda lamba-tsanahhi
3. Vernanda dolmad
4. Profa kana-satsivi
5. Tiina abhazura
6. Ilsu odžahuri
7. Triinpvr lavašš
8. Iiris kana-tšahhohbili
9. Spiidi praetud juust
10. Spiidi hatšapuri
11. Thredahlia hatšapuri
12. Leoola adžapsandali
13. Leoola šilaplavi
14. Leoola šemtsvari khveli
15. Vernanda hatšapuri
16. Sweedia Nigvzis tort

Vernanda 2., Tiina 5. ja Iirise 8. postitus ei lähe pühapäevasel loosimisel enam arvesse! :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Iiris
Postitusi: 16
Kokaõpilane
2013-02-10 19:06:46
Kulla Nami-Nami, tänud suurepärase auhinna eest! Iiris.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-20 22:23:30
Ja jälle väikese hilinemisega, aga neljanda Borjomi-kasti saab endale LEOOLA. Palju õnne! Saadan Leoolale instruktsioonid, kuidas Borjomi kätte saab.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2013-02-21 10:52:14
Oh super ja tänud, nami-nami on ainuke koht,kus mul paar korda loosiõnn on naeratanud :) meeldiv üllatus hommikuks
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-23 19:28:05
Thredahlia:
Nipitiri:
Käisin ka möödunud nädalal Gruusa saatkonnas toetus avaldamas, söögiks võtsime seekord Lobio munaga, oli väga mõnus roog (kuigi veebiallikad kinnitavad, et lobio on kuivatatud punane uba ja sellest valmistatud road).
See lobio munaga on seal legendaarne - mulle ka väga maitseb :)
Nipitiri ja Thredahlia, kas oleks keegi nii kena ja kirjeldaks veidi seda kuulsat Gruusia saatkonna lobiot munaga. Kui palju neid mune seal ubade kohta umbes oli, nii silmaga hinnates? Internetis on retseptid niiiii seinast seina, et kohe raske valida...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2013-02-24 23:58:30
Munasalat azelila on väga mõnus ja seda on ka täidetud munad. Kokku tuleb siis täidetud munad Gruusia moodi.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-03-03 12:04:34

Ma pidin sel nädalavahetusel ühe Gruusia koolituse tegema, aga kahjuks jäi see ära. Kuna vaim oli juba Gruusia toitude valmistamiseks valmis, siis kutsusime sõbrad külla ja tegime iseenda tarbeks siis erinevaid toite. Ja täitsa uusi toite (v.a. tšahhohbili), nii et oli väga põnev.

Menüüs olid viis rooga - tširbuli ehk lillkapsas munaga, rohelised aedoad küüslauguse jogurtiga, phali peedi ja kapsaga (seni olin teinud vaid peedi-phali't), kutšmatšit ehk kanarupse pähklikastmes. Lisaks siis kana-tšahhohbili.

Kõik olid maitsvad - keegi meist ei suutnud välja tuua, mis nagu eriti meeldiv oli ja mis vähem. Poja (2 a 1,5 k) lemmikuks oli lillkapsas munaga.

Retseptid lisatakse ajapikku ka nami-namisse muidugi.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-03-04 11:45:09
The Washington Post kirjutab: Is Georgian cuisine the next big thing? These enthusiasts hope so. Ma kirjutasin seepeale ühe väikse postituse ka oma ingliskeelsesse blogisse: In praise of Georgian food

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>