ErleS

Postitusi: 339

Tiitel: Abikokk

Viimased postitused

2014-01-14 23:06:00
Postitan ka üle pika aja :) Mul on 2 lemmikut kalasalatite seas: 1) Rebin kaussi erinevaid salatilehti, lisan tuunikalakonservi õlis (tavaliselt kasutan M&S tuunikala; suurema õli nõrutan), tükeldan mõned päikesekuivatatud tomatid ja lisan mõne keeru musta pipart. Seda salatit teen väga tihti kevadel ja suvel, kui on oma aias värske salati uputus. Saab valgud ja taimed korraga, seega on täiesti toidukorra eest :) 2) Teise salati täpset "retsepti" ma ei teagi, kuna seda teeb mu vanaema, aga see maitseb väga lihtsalt ja hästi. Kahjuks polegi seda temalt ammu tellinud... Koostis on väga lihtne: kartul, kala, sibul ja õli (kui vaja, siis soola jms ka). Kõigepealt keedab kartulid (eelistatult suvised) ja lõikab keskmise suurusega tükkideks. Siis keedab valge kala, nt heigi (minu teada ta soolab kala mõni aeg varem, et see jääks soolakas) ja puhastab selle väiksemateks tükikesteks. Lisaks hakib tavalist mugulsibulat või värsket rohelist sibulat. Natuke mahedamaitselist õli ka ja segab kõik kokku. Oleme söönud nii külmalt kui kergelt soojana.
2013-02-01 01:42:17
Viljandi endine aiakohvik Basiilik kolis sügisel värskelt remonditud kultuurimajja (ehk roosasse majja) ja võttis uue nime - Harmoonia. Ise külastanud ei ole, aga hea meelega loeks teiste muljeid :) Facebookis paistavad nad väga aktiivsed olevat: http://www.facebook.com/kohvikharmoonia. Lisaks on suvel veel Basiiliku nime kandnud kohvikut külastanud ja kiitnud 2 blogijat: Ülle kogemus: http://peenrarott.blogspot.fi/2012/04/tana-basiilik-homme-spargel-ehk-suund.html Marju kogemus: http://www.tassike.ee/2012/09/eesti-tuur-osa-1
2013-02-01 01:17:38
Tundub, et seda teemat veel ei ole :) Aasta lõpus avati Viljandis uus kohvik. Tundub, et inimestel (sh minul) olid väga suured ootused ja lootused uue koha suhtes ning vähemalt esialgu pole pettuda vaja olnud. Kui jätkavad sama joont ja pingutavad veelgi rohkem, kujuneb sellest ilmselt linna popim kohvik. Asukoht on neil igastahes suurepärane - kohe linna keskel Vabaduse platsi ääres, suur parkimisplats sisuliselt ukse ees. Ise olen kohvikusse vaid korra jõudnud, aga jäin alustava kohviku kohta igati rahule. Teenindus oli pisut liiga püüdlik ja mõned väiksemad apsakad juhtusid, aga kuna alguse asi, siis andsin andeks. Sõin väikese pasta kanaga (oli väga hea, mõistliku suurusega, kana oli piisavalt), jookidest valisin Miku vegan kohviku limpsi ja hiljem piparmünditee (mõlemad olid väga head), koogivalik oli tagasihoidlik ja võtsin tarretatud juustukoogi kirssidega. Kook oligi kogu külastuse kõige nõrgem koht - liiga kummine ja mingit erilist maitseelamust ei pakkunud. Tunduski, et soolaste toitude pool on menüüs oluliselt tugevam, kuid koogivalikuga tuleks veel tööd teha, et suurepäraseks kohvikuks kujuneda. Esimene kord oli lootusrikas, kuid selget pilti veel kohast ei saanud. Igal juhul lähen veel. Kellelgi veel kogemusi? Facebookis on nad ka olemas: http://www.facebook.com/kohvikfellin. Pole sada aastat foorumit kasutanud, seega linkida enam ei oska :)
2012-05-22 20:29:02
Spiidi:
Paljumäe tootevalikus on nüüd ka või ja 35% rõõsk koor, mõlemad öko-märgida nagu piimadki. Vahukoor on 250 ml pakendis, mis on (minu jaoks :)) palju mugavam, kui Nopri 360 ml.
Mõlemad on head uudised :)
2012-05-19 16:59:54
Aga mulle ei meeldi need Onu Eskimo jäätised üldse. Täielik keemia ja pettumus. Täna proovisin banaanijäätise ka ära siinsete kiidusõnade peale - sama ebameeldiv. Pulgajäätise glasuur jäi ka hammaste külge kahtlaselt kinni. Mulle maitsevad Premia jäätised rohkem ja üha enam ja enam tahaks hoopis kodujäätist süüa, vanillijäätise lumivalge värv ja õhuline tekstuur ei ahvatle kohe üldse.