Tziiki

Postitusi: 798

Tiitel: Abikokk

RETSEPTID

Viimased postitused

2014-12-17 15:24:19
olen nüüdseks kaks korda seda kohta külastanud. Esimest korda suvel nö kiirvisiidina enne sulgemist ja nüüd asutuse jõulupeo raames. Kahjuks ei ole neil toidu osas miskit paremaks läinud. Suvisel käigul tellisin kammkarpe, mis olid ilmselgelt sügavkülmast ja kesisevõitu kvaliteediga. Jõulupeo menüüs oli eelroaks hanemaks. Portsjon oli selline prae mõõtu (kusjuures öeldi, et tavamenüüst tellituna on see veel suurem!?), maks veidi tuim ja õunad ülihapud. Karamelliseeritud sibul ja tugevalt kaneeline suvikõrvitsakeeks olid iseenesest maitsvad, aga kogu see taldrikutäis kokku oli maitsemeelele nagu nädala ringvaadet süüa. Pearoaks pakutud küülik oli nii üle küpsetatud, et minust see taldrikule jäigi...ei saanud lihtsalt kahvli ja noaga koiva küljest liha lahti :). Seevastu nii head kartuliputru pole ammu saanud. Aga taaskord "särati" komponentide rohkusega, hapukapsa lisandi all peitsid endid veel ahjuporgandid ja kogu taldrikut ehtis suur hunnik maitsestamata rohelisi salatilehti. Magustoiduks oli creme brülee (peal suhkrukihti ei olnud, aga kaunistuseks oli croquembouche´ile iseloomulik karamellivõrk). Minu brülee asemel oli aga paraku scrambled eggs...võeh kui kole see oli :). Ja tundus, et õhtu läbivaks jooneks oli granaatõun, sest seda oli absoluutselt igas roas ja mitte kaunistusena, vaid koguseliselt ikka nii palju, et see komponent ka menüüs kirjas peaks olema. Aga vein oli hea :)
2014-11-28 15:54:58
Liivimaa lihaveise minutipihv...kiirpraadimise järgselt ei läinud sellest lihast läbi ei hammas, ega maja kõige teravam nuga :O prügikasti ei visanud, sest eksperiment "hautame kaua ja vaatame, mis juhtub" töötas edukalt ja liha oli suures osas söödav. Üsna kelmeid täis oli...
2014-10-26 16:53:54
Pidasime Dorpati restoranis vanaema 80.juubelit. Jäin kõigega väga rahule. Õhustik oli mõnusalt pidulik (mida on minu meelest viimasel ajal üsna raske leida), toit maitsev ja teenindus väga tore. Juba alguses, kui erinevate kohtadega suhtlesin, oli Dorpat ainus, kes oli paindlik ja tegi asju nii nagu mina tahtsin :) Nii et soovitan soojalt ja lähen kindlasti ka ise tagasi.
2014-10-21 18:57:33
Tegin siinse retsepti järgi croquembouche´i. Kirjutasin pikema kommentaari retsepti alla, aga märkusena iseendale, et täidist võiks tuuletaskute sisse panna pigem vähem kui rohkem...ma ikka arvasin et kes see paljast "saia" ikka süüa tahab ja uhasin korralikult kreemi, mille peale mul kogu krempel uppi vajus :D nii et tegelikult oli mul esialgu ikka ilus karamelli-niidistik ka ümber, aga see läks pildi tegemise ajaks lihtsalt katki. Aga täitsa tore tegemine oli ja üldsegi mitte nii aeganõudev kui esmalt tundus :)
2014-09-06 21:04:42
Hiiu pagari saiavorm...kuiv ja maitsetu ja moosi polnud ollagi :(