RISOTO (risotto)

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-08-27 21:41:06

Mul on hea meel teie kooskokkamisega ühineda, parem hilja kui mitte kunagi! :)

Kevadine lubadus tomatirisotot teha sai (käimasolevat tomatiuputust ära kasutades!) teoks tehtud ja tulemus oli vägagi maitsev. Risoto on muidu nagu klassikaline risoto ikka (risoto riis, valge vein, sibul, parmesan, puljong jms), aga 10 minutit pärast riisi keetmist lisatakse tomat. Tomat on eelnevalt ära kooritud (ristike noaga põhja, kuuma vette ja koor tuleb kenasti maha) ja seemned välja võetud. Muud erilist selles retseptis ei olegi.

http://www.perenaine.ee/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-28 08:35:03
Eva:
Mul on hea meel teie kooskokkamisega ühineda, parem hilja kui mitte kunagi! :)
Täitsa nõus :) Aitäh, et osa võtsid!! (Ja kõigile teistele ka!)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kait
Postitusi: 133
Abikokk
2008-09-08 16:47:56

Võtsin sel nädalal kätte ja tegin kohe mitu kooskokkamise teemat korraga läbi.

Üheks neist oli risotto. Valisin siinse kukeseenerisotto. Ma pean tunnistama, et ei ole teooriat vist korralikult läbi lugenud ja olin üsna hädas, sest olgugi, et keerasin kuumuse väga nõrgaks ja valasin pidevalt puljongit juurde, tikkus ta ikkagi potipõhja külge kinni hakkama. Lõpuks keerasingi pliidi päris kinni, valasin veel järelejäänud puljongi peale ja jätsin sinna samasse sooja pliidiplaadi peale kaane alla hauduma. Vedelik kadus küll riisi sisse ära aga riis jäi ikka natuke kõvaks.

Ei olnud nii hea kui oleksin tahtnud.

Veini maitse iseenesest mulle seal juures meeldis, tegi toidu erilisemaks.

pilt siin:

[b][i]Üks hea keretäis kulub alati ära!\nkokkamine.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-09-08 19:33:55
Näe, selgus et mul juhtus ka vahepeal kooskokkamine ilma et oleks isegi tähele pannud või plaani võtnud. Nimelt tegin kukeseenerisottot, see oli siis üldse elu esimene risotto. Maitses väga hästi, tegemise käigus juhtus see, milda mõni ka apsude all on nimetanud. Ostsin komponendid mälu järgi ära ja pärast tegema hakates vaatasin et justkui ei klapi. Selgus et nami-namis on mitu kukeseenerisotto retsepti. Tegemist oli kukeseene või shampinjonirisotoga.
Baobao
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2008-09-09 22:32:03

Tere,

risoto on üks minu lemmikutest, eriti külmal ajal on raske midagi soojendavamat välja mõelda. Olen ka nö vedelemat sorti risoto fänn. Eestis on jah see häda, et tihti saad "millegagi segatud riisi" aga mitte risotot. See on see, et iga sai pole veel bruschetta ja iga riis risoto. Kuigi tegelikult on asjalood aastatega paranenud küll.

Absoluutseks lemmikuks on sidrunirisoto - lihtne ja hea. Kui veel iluleda, siis saab sinna koos juustu juurdesegamisega lõpus spinatilehti sisse visata.

Eestis olen kuivatatud kukeseentest ka teinud, täitsa hää! Ja sügiseti saab muidugi rohkelt söödud kõrvitsarisotot.

Kajakas
Postitusi: 237
Abikokk
2008-09-19 20:54:46

Mina tegin täna Oma Maitse viimasest numbrist (sept 2008) suitsulõherisotot. Tuli mu meelest täiesti ideaalne.

proua söögisõltlane

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-09-19 21:54:26
Kajakas:
Mina tegin täna Oma Maitse viimasest numbrist (sept 2008) suitsuõherisotot.
Kas see võis olla see mascarponega variant? Selline oli mõni aeg tagasi GF-is, mulle meeldis ka üsna hästi.
Kajakas
Postitusi: 237
Abikokk
2008-09-19 22:08:43
jah, mascarponega. Parmesan oleks vist tõesti liiga vängeks teinud.

PS Käin ja nokin pannilt siiani :D, nii hea on lihtsalt

proua söögisõltlane

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-09-20 06:18:58
tundub tore, ma pean ootama oktoobri alguseni kui OM kätte saan.
Kajakas
Postitusi: 237
Abikokk
2008-09-20 09:22:05
ei pia ootama, leidsin selle retsepti Good Foodi lehelt üles (tänu Nipitiri vihjele) :)

proua söögisõltlane

<< 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 >>