RISOTO (risotto)

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2008-06-19 21:15:07

Võtsin pikalt hoogu aga eile tegin ka lõpuks ära oma panuse siia teemasse. Imemaitsev krevetirisoto, mu kolmas kord risotot teha ja kindlasti kõige parem tulemus siiani. Retsepti kuskilt väga ei võtnudki, tegin sama nn. klassikalise skeemi järgi, mis eelmisedki. Aga valge veini ja parmesaniga muidugi :)

P.S. Unustasin lisada, et seekord kasutasin õiget riisi ka - arborio - oluliselt parem ja mõnusam tekstuur kui pudruriisil.

Kahekesi Kalamaja köögis

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-06-19 22:07:08

Minu risotto sai selline, jõudsin veel enne ära teha kui uus ülesanne peale tuleb.

Kaalusin üht ja teist retsepti, näiteks:

maasika-risotto
tomati-basiilikurisotto
Risotto alla Milanese ...

Lõpuks tegin ikka "vana hea" Thredahlia seenerisotto. Riisiks oli carnaoli, puljongiks aedviljapuljong ja kuivatatud seenteks puravikud, värsketeks kukeseened.

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-06-19 22:47:43
nii palju huvitavaid risotosid, aga tahaks näha ka, tehke rohkem pilte

Hexy asjatab

Dots
Postitusi: 135
Abikokk
2008-06-21 09:55:28

Minu Risotto on tehtud iseenese tarkusest ;) Riisiks kasutasin Veski Mati risotto riisi. Veel: sampinjone, valget veini, puljongit, tilli, peterselli tuli tahtmine sisse panna natuke paprikat. Võib olla pole päris see risotto, aga meile maitses ja see ju kõige tähtsam :P

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-06-22 19:21:41

Puhkusel tegin ühe merekarbi-kalmaari risoto

ja pisut enne seda sõpradele spargli-herne risoto:

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-06-22 23:15:28

Aii, kui tublid te olete kõik olnud :D

Risototeema jääb täiesti avatuks, aga tänasest on välja kuulutet ka Nami-nami kooskokkamise 5. voor, mille teemaks on RULLKOOGID JA -TORDID.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-06-26 22:14:39

Hilinemisega küll, aga siiski: minu risotopanus (ei jää viimaseks ;))

Betty
Postitusi: 186
Abikokk
2008-06-27 07:36:51

Minu risoto

Kasutasin Veski Mati risotoriisi, aedviljapuljongi tegin Knor-i kuubikutest ja sinihallitusjuustusks oli DorBlue ning võimalik, et selle tõttu tuli risoto paraja soolasusega ning soola ma ei lisanudki. Natuke vedel jäi kuid mis peamine, maitses väga.

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-06-27 23:13:41

Lõpuks tegin ära punase veini risoto, mis selle teema avamisest saadik plaanis oli. Niisiis,

Punase veini risoto peedilehtede ja küpsetatud küüslauguga

Alustuseks panin ühe terve küüslaugu ahju ca 200 kraadi juurde küpsema (ots pealt maha, veidi õli ja fooliumisse). See jäi sinna ligi tunniks - vahepeal oli küll temperatuur madalam ja besee tal seltsiks küpsemas.

Hautasin peotäie šalotte ja kolme noore peedi lehed potipõhjas, lisasin ca 300 g risotoriisi, umbes klaasi punast veini ning kulbitäis-haaval 1,2 l kanapuljongit. Umbes poole peal pigistasin sisse pehme küpseküüslaugu. Kui riis pehme, segasin sisse 50 g võid ja riivitud Valio Forte juustu. Ülejäänud juust kulus pealeriivimiseks.

Tulemus meeldis väga. Kinnitan, et punane vein sobib risotosse suurepäraselt! :) Retsept sündis minu peas, kui nägin täna turul ilusaid lehtedega peete. Inspiratsioon tegelikult sellest retseptist ja Jamie Oliveri punase veini risotost raamatust "Return of the Naked Chef".

Triinp
Postitusi: 88
Kokaõpilane
2008-07-09 22:50:54

Parem hilja kui mitte kunagi käib ehk ka risototegemise kohta. Mul tuli lõpuks vaim peale, ilmselt ühest NOP-is söödud maitsvast mündi-sidrunirisotost. Et siis suvikõrvitsarisoto.

Retsepti võtsin siitsamast.

Kasutasin Veski-Mati risotoriisi. Natuke tuli pudrusem kui ma oleksin soovinud, võibolla oligi asi riisis. Aga maitset see ei rikkunud ja igatahes võib soovitada.

<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>