RISOTO (risotto)

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-06-12 00:31:49
Juc:
Safraniga saaks ka midagi täitsa kollast, kas keegi on järele proovinud?
Kui sa selle teema 3. lehte vaatad, siis seal on pilt minu tehtud risotto alla Milanese'st, mis on safraniga tehtud. Tõsiselt kollane!
Marit_S
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-06-12 11:40:56
Pille:
Me tegime detsembris kokakoolis šokolaadirisotot - retsept siin täitsa olemas. Aga eks ta pigem selline riisipuding ole ;)

Proovisin ka šokolaadirisotot Riisiraamatust leitud retsepti järgi. Olen igasuguste ülejääkide ärakasutamise meister ja seekord jäi lihtsalt 1 dl risotoriisi karbi põhja ja ega sellest enam midagi asjalikku teha ei saa...ja proovisingi seda magusat risotovarianti - tuli maitsev!

hea toit

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-06-12 11:46:02
Liiseli:
Juc:
Safraniga saaks ka midagi täitsa kollast, kas keegi on järele proovinud?
Kui sa selle teema 3. lehte vaatad, siis seal on pilt minu tehtud risotto alla Milanese'st, mis on safraniga tehtud. Tõsiselt kollane!
Sul on tõesti õigus, leidsin selle peale oma postituse kirjutamist :). Ilus risotto sul!

http://jucjaco.blogspot.com/

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2008-06-12 11:52:45

http://elinakokkab.blogspot.com/2008/06/risotto-alla-milanese.html

mul ka nüüd elu esimene risoto tehtud. tegin ka omast arust safraniga, aga nii kollane, kui Liiselil ei tulnud :(

Aga maitse oli väga hea. Meie sõime seda niisama, midagi kõrvale ei võtnudki. Igatahes huvi risotonduse vastu kasvas peale seda katsetust kõvasti. Ja mulle meeldib ka selline vedelam risoto, siis see kreemisem koostis ja al dente riis hästi täiendavd üksteist.

Elina tegemised

Marit_S
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-06-12 14:52:51
Spidur:
http://elinakokkab.blogspot.com/2008/06/risotto-alla-milanese.html mul ka nüüd elu esimene risoto tehtud. tegin ka omast arust safraniga, aga nii kollane, kui Liiselil ei tulnud :(
Niiii ilus risotto!

hea toit

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-06-14 16:47:38
Marit_S:
Aga kuidas selle risottoga üldse on (food safety koha pealt), kas järgmisel päeval üldse tohib risottot soojendada? (olen täna küll elu ja tervise juures, aga kuskilt nagu mäletan, et riisitoite ei soovitata üles soojendada,et mürgine vms....)

Riis säilib külmikus küll, päris mitu head päeva kohe, aga... Kui on plaanis riisi säilitada, st. rohkem kui üheks söögikorraks, siis tuleb küps riis/riisitoit kiiresti jahutada ja kohe külmkappi panna, mitte toatemperatuurile seisma jätta või pikalt soojas hoida, et sööjaid oodata.
Riisitoidus võib selle aja jooksul paljuneda kuumale hästi vastupidav bakter (Bacillus cereus), mille toodetud toksiini soojendamine hiljem ei hävita. St. korralik soojendamine ei muuda toitu pärast ohutuks.
Samal põhjusel peab külmikus hoitud riisi soojendamine toimuma kiiresti, mitte soojas hoides.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Marit_S
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-06-14 17:14:12
Thredahlia:
Kui on plaanis riisi säilitada, st. rohkem kui üheks söögikorraks, siis tuleb küps riis/riisitoit kiiresti jahutada ja kohe külmkappi panna, mitte toatemperatuurile seisma jätta või pikalt soojas hoida, et sööjaid oodata. Riisitoidus võib selle aja jooksul paljuneda kuumale hästi vastupidav bakter (Bacillus cereus), mille toodetud toksiini soojendamine hiljem ei hävita. St. korralik soojendamine ei muuda toitu pärast ohutuks. Samal põhjusel peab külmikus hoitud riisi soojendamine toimuma kiiresti, mitte soojas hoides.
Aitäh - nüüd olen targem. Kuskohast sa kõik need tarkuseterad võtad? Tahaks ise ka nii palju teada :)

hea toit

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-06-14 17:24:19
Marit_S:
Thredahlia:
Kui on plaanis riisi säilitada, st. rohkem kui üheks söögikorraks, siis tuleb küps riis/riisitoit kiiresti jahutada ja kohe külmkappi panna, mitte toatemperatuurile seisma jätta või pikalt soojas hoida, et sööjaid oodata. Riisitoidus võib selle aja jooksul paljuneda kuumale hästi vastupidav bakter (Bacillus cereus), mille toodetud toksiini soojendamine hiljem ei hävita. St. korralik soojendamine ei muuda toitu pärast ohutuks. Samal põhjusel peab külmikus hoitud riisi soojendamine toimuma kiiresti, mitte soojas hoides.
Aitäh - nüüd olen targem. Kuskohast sa kõik need tarkuseterad võtad? Tahaks ise ka nii palju teada :)
Aga palun! Tead, ma olen selline, noh, käsn. See, mis huvitab, jääb külge :P

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-06-15 23:13:16
kasutamaks ära poolikut punaveini pudelit tegin punaveini risoto vähese naeriga. veinis haudunud naeris oli vägagi mõnus. samas risoto ise mulle eriti ei istunud. söödav küll, aga mitte pooltki nii lahe kui näiteks varasem tomati-sarapuupähkli oma. samas kummalisel kombel lapsele see söök jällegi meeldis, ta selline suht mitte-millegi sööja üldiselt. igatahes otsustasin, et kui kusagil söögikohas mõni Risotto al Vino Rosso silma jääb, proovin igaks juhuks ära, äkki oli täna lihtsalt halb päev.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-06-16 14:52:24
Põrnikas:
kasutamaks ära poolikut punaveini pudelit tegin punaveini risoto vähese naeriga. veinis haudunud naeris oli vägagi mõnus. samas risoto ise mulle eriti ei istunud. söödav küll, aga mitte pooltki nii lahe kui näiteks varasem tomati-sarapuupähkli oma. samas kummalisel kombel lapsele see söök jällegi meeldis, ta selline suht mitte-millegi sööja üldiselt. igatahes otsustasin, et kui kusagil söögikohas mõni Risotto al Vino Rosso silma jääb, proovin igaks juhuks ära, äkki oli täna lihtsalt halb päev.
Punaveinirisotodest on teada-tuntud Risotto al Barolo, mida valmistatakse kindla veiniga ja millele netist kindlasti ka retsepti külge leiab (näiteks siin) :)

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 >>