RISOTO (risotto)

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-09-20 09:46:31
Kajakas:
ei pia ootama, leidsin selle retsepti Good Foodi lehelt üles (tänu Nipitiri vihjele) :)
lahe, lähen surfan siis seal :)
Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2008-10-07 08:30:12
Tegin ka risottot... peedirisottot :)
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-10-18 18:24:04

Mees esitas täna minu meelele kummalise palve - lõunaks soovis saada risottot kanafilee, herneste ja omletiga. Kuna ta vaeseke oli öösel pisut tõbine, siis sai soov täidetud. Alul vägagi skeptiselt. Kuid süüa kõlbas üllatavalt hästi.

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-10-27 13:55:40

Liitun minagi teemaga. Nimelt õpib mul kallis kaasa viimased kaks nädalat Giorgio Locatelli raamatut tähthaaval pähe ja on paar korda imemaitsva risoto valmistanud. Mõlemal korral on kasutanud isetehtud kanapuljongit, kukeseeni, küüslauku, sibulat ning ohtralt parmesani. Esimesel korral kasutas carnaroli riisi ja valget veini, teisel korral meil carnarolit ei olnud ja uut valge veini pudelit avama ei hakanud. Siinkohal pean ma tunnistama, et ma ei olnud tegemise juures ja ma ei näinud, kui sarnaselt või erinevalt ta neid kahte rooga valmistas, aga ma pean oluliseks ära märkida, et mina ei teinud vahet, et esimene oli carnaroliga ja veiniga, teine aga ilma. Seda sain alles hiljem teada. Ma tean, et räägitakse, et pudruriisist ei saa teha ja ilma veinita pole õige asi, aga nüüd on praktiliste katsetega ka minu jaoks tõestatud, et ei ole vaja peenete komponentidega äärmuslikuks minna. Maitsva risoto saab ka odavamalt.

(Vabandan, kui ma kellegi avastusi kordasin, aga mul paraku ei ole mahti eelnevat seitset lehekülge kõik läbi lugeda. Risoto on tõeliselt populaarne teema olnud. :) )

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2008-10-27 17:32:56
Tegin paar päeva tagasi oma esimese risoto - sidrunirisoto. Jäin rohkem kui rahule. Kindlasti tuleb kordamisele.
Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-10-28 23:35:00
täna tegin peedirisottot. aluseks võtsin selle retsepti. sinihallitusjuustu mul kodus ei olnud, seetõttu asendasin selle parmesaniga. lisaks kasutasin puljongile veel valget veini. valmis risotto oli ääretult maitsev ja selle värv... purpurpunane, ilus!!!!
Asjaarmastaja
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2008-11-03 15:12:28
Kuidas Te artišoki risotot valmistate?
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-11-03 16:03:33
Asjaarmastaja:
Kuidas Te artišoki risotot valmistate?
Mina segan risoto valmimise viimases faasis, s.o juba peaaegu valmis risotole juurde 2-4 tükiks lõigatud konserveeritud artišokisüdamed. Samal ajal lisan ka osa riivitud parmesanist ja vahel ka võid, siis võtan pliidilt ja jätan kaane all 5 minutiks seisma.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-11-05 13:58:21
Maris:
ma pean oluliseks ära märkida, et mina ei teinud vahet, et esimene oli carnaroliga ja veiniga, teine aga ilma. Seda sain alles hiljem teada. Ma tean, et räägitakse, et pudruriisist ei saa teha ja ilma veinita pole õige asi, aga nüüd on praktiliste katsetega ka minu jaoks tõestatud, et ei ole vaja peenete komponentidega äärmuslikuks minna. Maitsva risoto saab ka odavamalt.
Maitsed on tõesti erinevad - mina tunnen maitsevahet isegi olenevalt sellest, millist veini kasutasin. Mõne veiniga meeldib palju rohkem kui mõne teisega. Veini ärajätmise mittemärkamist ei kujutaks üldse ette. Pudruriisiga ei ole ka proovinud - kas see on siis risotoriisist nii palju odavam? Minu arust täitsa head risotoriisi saab näiteks Rimist 30.- pakk. Ja sellest saab 3-le inimesele vabalt 2 korda risotot valmistada. Et siis ühe portsu hind 5.- ei ole ju kallis?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-11-05 22:53:33
Netcat:
Maitsed on tõesti erinevad - mina tunnen maitsevahet isegi olenevalt sellest, millist veini kasutasin. Mõne veiniga meeldib palju rohkem kui mõne teisega. Veini ärajätmise mittemärkamist ei kujutaks üldse ette. Pudruriisiga ei ole ka proovinud - kas see on siis risotoriisist nii palju odavam? Minu arust täitsa head risotoriisi saab näiteks Rimist 30.- pakk. Ja sellest saab 3-le inimesele vabalt 2 korda risotot valmistada. Et siis ühe portsu hind 5.- ei ole ju kallis?
Jah, maitsemeeled on erinevad ja õnneks minust sommeljeed ei saa. Eks ma püüan edaspidi neid nüansse teadlikumalt püüda, aga ma ei tahaks oma elu liiga keeruliseks muuta. Pärast olen hädas, kui mitte kuskil ükski toit ei maitse :)

Pean vabandama, et ennist pudruriisi mainisin, tegelikult oli tegemist pikateralise riisiga. Hinnavahe on (minu arvates) ikkagi märkimisväärne -- kui tavaline pikateraline riis on müügil ühekilostes pakkides ja maksab 18-20 kr/pakk, aga risotoriis on 500g pakkides ja maksab 30 kr/pakk. Ja kui sinna juurde lisada pudel veini (mis siis, et toidu sisse kulub vähe, poolikut pudelit ju tulevikuks tallele ei pane), siis mõni koduperenaine hakkab mõtlema küll, et kuidas kokku hoida. Selline on lihtsalt minu mõttekäik. Oma perele midagi lihtsamat, külalistele natuke uhkemat. :P

<< 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 >>