RISOTO (risotto)

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-11-07 00:34:07
Maris:
Jah, maitsemeeled on erinevad ja õnneks minust sommeljeed ei saa.

Seda ei saaks ka minust :)

Šokeeriv ehk, aga kuigi ma veinil toidu sees vahet teen, ma tegelikult valget veini üldse ei joo. Ja punast veel vähem. Ainult rosed mõnikord...

[1quote]Pean vabandama, et ennist pudruriisi mainisin, tegelikult oli tegemist pikateralise riisiga. Hinnavahe on (minu arvates) ikkagi märkimisväärne -- kui tavaline pikateraline riis on müügil ühekilostes pakkides ja maksab 18-20 kr/pakk, aga risotoriis on 500g pakkides ja maksab 30 kr/pakk. Ja kui sinna juurde lisada pudel veini (mis siis, et toidu sisse kulub vähe, poolikut pudelit ju tulevikuks tallele ei pane), siis mõni koduperenaine hakkab mõtlema küll, et kuidas kokku hoida. Selline on lihtsalt minu mõttekäik. Oma perele midagi lihtsamat, külalistele natuke uhkemat. :P[/quote]

Ausalt öelda, mina panen küll pooliku pudeli tallele. Sest nagu mainitud ära ma teda ei joo.

Keeratava korgiga pudelid ei lähe niiväga hukka ka - võibolla jooja jaoks on seisnud, aga toidu sisse aitab väga hästi. Ja minu praegune lemmikvein risoto sisse panemiseks on just keeratava korgiga ja parajalt väikeses pudelis. Suurte pudelite jaoks on asenduskorke ka, päris tihedaid.

Hinnast, jah... Siin vist ikkagi loeb, mitmele inimesele korraga seda risotot tehakse. Mina teen tavaliselt 2-le, maksimum 3-le. Nii väikeste koguste juures pole sääst pingutust väärt. Näiteks mul läheb Herbamare puljongitihendust iga kord lusikatäis - see on päris kulla hinnaga ju riisiga võrreldes. Tunnistan aga, et olen säästnud kasutades tavalisi Peipsi sibulaid soovitatud shalottsibulate asemel, mis on lausa häbematu hinnaga. Seal polnud mingisugust tuntavat vahet.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2008-11-22 22:26:13

Jõudsin ka lõpuks oma esimese risotoni - esitlen suvikõrvitsarisotot :)

Tullia jutukesed

Kajakas
Postitusi: 237
Abikokk
2008-11-23 00:32:06
mina tegin täna peedi-sinihallitusjuustu risotot

proua söögisõltlane

Nämmu
Postitusi: 249
Abikokk
2008-11-23 13:14:46
ja mina valmistasin lõherisotot. Väga mõnus tuli :P

Kaie

Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2008-11-23 22:21:39
tegin ka siis esimest korda risotot, mulle kahjuks väga ei maitsendki, teagi nüüd milles viga :( kirjutasin natukene pikemalt ka oma blogis.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-09 11:20:09

Stseen tänasest Terevisioonist. Presidendi ihukokk Indrek Kivisalu tegi kookospiimaga hakkliharooga. Serveerisid riisiga, mille lisasid lõpus kastmele ja segasid läbi. Järgnes dialoog: Kokk: "ja ongi valmis meil siis selline riisi-hakkliha-kookospiima-jne-jne-panniroog"

Saatejuht Priit Kuusk: "no risotto-laadne.."

Oi jah :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-12-09 14:20:17
Pille:
Stseen tänasest Terevisioonist. Presidendi ihukokk Indrek Kivisalu tegi kookospiimaga hakkliharooga. Serveerisid riisiga, mille lisasid lõpus kastmele ja segasid läbi. Järgnes dialoog: Kokk: "ja ongi valmis meil siis selline riisi-hakkliha-kookospiima-jne-jne-panniroog" Saatejuht Priit Kuusk: "no risotto-laadne.." Oi jah :(
Heh, oh jah, miski paar nädalat tagasi juhtusin nägema Kanal2 pealt mingit söögikeetmissaadet (Parim Maitse või midagi sellist?) ja seal tehti ka "risotot", ja-jah... paistis rohkem nagu riisi-ahjupada vms.

Zap*

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-12-09 14:45:02
No minu ema nimetas ehtsat risotot ükskord "mingisuguseks hiina plöginaks", niiet jah, kokandusvõhikul on ilmselt sügavalt suva, mida risotoks nimetada või kuidas risotot ennast nimetada.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-12-09 14:54:05

tundub jah, et päris paljud inimesed ei tea, milline õige risotto välja peaks nägema. mul endalgi hea näide. kui tegin esimest korda kodus risottot, siis mees vaatas ja küsis: kas see peabki selline "limane poolvedel plöga olema"? ma siis seletasin, et risotto ei ole kunagi sõmer. siis ta veel vaatas seda toitu natuke umbusklikult, proovis ja pärast võttis veel juurde :):)

tegemist oli siis kõrvitsarisottoga.

Noor_Perenaine
Postitusi: 241
Abikokk
2010-04-28 17:08:09

Tegin siinse retsepti järgi kukeseenerisotot. Kasutasin Veski Mati risotoriisi, oma korjatud, läbi praetud külmkambri-kukeseeni ja köögiviljapuljongit. Väga maitsev sai, nüüd veel suurem motivatsioon sügise poole kukeseeni jahtida metsas.

Läheb kordamisele, kukeseeni veel natuke on külmast võtta :)

Tahtsin neid paneeritud pallikesi ka teha, aga risoto sai otsa. Ehk järgmine kord.

<< 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 >>