Eva

Postitusi: 767

Tiitel: Abikokk

Viimased postitused

2015-01-23 19:04:18
Tofu tikka masala on taimne versioon brittide kuulsast Chicken Tikka Masalast - väidetavalt saareriigi populaarsemi roog, mis Indias ei ole üldse nii tuntud kui UK-s. Retsepti leiate Perenaine.ee lehelt.
2014-08-05 14:27:52
Nipiraamat otsib parimat õunakooki! Sul on kaustikusse kirja pandud vanaema hea õunakoogiretsept? Või said väärt retsepti hoopis Austraalias elavalt sõbrannalt? Vahet pole! Saada oma õunakoogiretsept Nipiraamatule (eva@nipiraamat.ee), meie teeme kooki, maitseme ja parim kook saab ka auhinna! Võitja saab oma nime teada septembrikuu Nipiraamatust! Retseptid on oodatud kuni 11. augustini 2014.
2013-11-06 12:29:37
Aniitram:
Pillel on siin hea nami-nami piparkoogitaigna juures kirjas, et sobib sügavkülmutamiseks. On keegi piparkoogitaigent sügavkülmutanud ja siis jõulude ajal sulatanud ning küpsetanud? Toimib niimoodi ilma probleemideta? Ja kui kaua enne küpsetama asumist peaks taigna sulama võtma?
Jah, see toimib kenasti. Meilgi on pea igal aastal üks kilone pakike jõulude ajal sügavkülma pandud ja jaanipäeval sellest piparkooke küpsetatud. Tõstad eelmisel õhtul külmkappi sulama.
2013-09-24 19:29:51
Ülle: vaata Stollari mahlapresse, mis on üle 1200 W võimsusega. Vastupidavad. Väiksema võimsusega pressid ei pruugi kaua kesta, samas sõltub muidugi sellest, millest mahla pressima hakkad (mida kõvem puu- või köögivili, seda kobedamat vajad). NOP kasutab kohvikus sellist: http://www.euronics.ee/t/35856/mahlapressid/mahlapress-juice-fountain-plus-stollar/bje410 ja kestab hästi!
2013-09-24 18:45:14
Marju:
Kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud (nt et nüüdsest peetakse kõiki kanu vabalt ja kõik munad on ühtmoodi head) või peabki see nii olema, aga enam ei müüda tavapoodides kohe üleüldse mingisuguseid hästi või keskmiselt koheldud kanade mune? Ja juba vist umbes 3 või rohkemgi kuud. Solarises ükskord küsisin, miks ei ole. Seepeale mindi asja uurima, leiti isegi müügi-vms juht üles, aga keegi ei osanud midagi öelda. Lubati uurida ja mulle lausa helistada, kuid siis leiti üks pakk mingeid ökomune ja olukord justkui lahenes. Kuu aega hiljem pole seal ikkagi ühtki vabana jalutava kana muna. Ei ole ka Stockmannis, Selveris ega Prismas.
Marju, need munad on praegu defitsiit. Äntu mõis (Kikerikii) on peamine "vabakäigu" munatootja, kuid nad ei suuda kõiki kauplusi ära varustada, sest nõudlus on nii suur. Paljudes teistes taludes ei ole praegu mune, sest kanadel on "puhkus".