Jõulud

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2008-12-06 23:51:55
Oi, ongi! Aitäh, Pille! Imelik, ilmselt tuli mingi näpukas sisse tõepoolest. Võib-olla proovin mõlemad variandid seekord ära, nii kohupiimaga kui ka ilma.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-08 00:29:40
Lapsel homme koolis jõululaat. Nii me siis poisiga kahasse mässasime köögis terve päev. Tegime muffineid (raamatust Head Isu!-lapse lemmik), rummikoogikesi, Madeleines-koogikesi ja kahte sorti trühvleid - idee siit - jällegi laste lemmikud (need Domino küpsistest, me natuke täiendasime). Lisaks tegid lapsed veel savist kuuseehteid.

Zoozi tegemised

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2008-12-08 09:03:10
kas oskaks keegi häid nippe ja nõuandeid jagada terve kalkuni küpsetamiseks. Tahaks kangesti jõululaupäeval teha... kas mingit marinaadi? midagi kõhtu toppida? jne jne kuidas te olete teinud?

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Mehu
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-12-08 11:45:52
Tziiki:
kas oskaks keegi häid nippe ja nõuandeid jagada terve kalkuni küpsetamiseks. Tahaks kangesti jõululaupäeval teha...
Toetudes viimasele postitusele - kas hane ja kalkuni küpsetamine on väga erinev teadus?
Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2008-12-08 14:02:41
Vau, siin on ideid juba nii palju, et ise peab vaid mõtlema, kuidas nende söökide tegemiseks aega leida :) Aitäh Teile kõigile :) Ise pole veel päris kindel siiski, mida täpselt teha, aga selle pehme piparkoogi, mida eespool mainitud, teen küll ära!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-10 16:58:20
Käisin just TLÜ kultuurikollektiivide jõulukontserdil, kus pärast pakkus Kehrwieder erinevaid suupisteid. Tavapäraste lavaširullide jms kõrval jäid silma kaks väga toredat ja väga jõulust ampsu: 1,5x1,5 cm tumeda rukkileiva ruudukesel törts pohlamoosi, väike verivorstitükk, kaunistuseks marineeritud kõrvitsakuubik. Tiku otsas. 5x5 cm koorikleivaruudul esmalt hapukapsas, siis lusikatäis kartuliputru ja kõige krooniks suitsulihatükike. Mõlemad ehteestilikud-ülijõululikud. (Panen siia kirja, et endal meelest ei läheks - ja ehk pakub ka teistele huvi)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-12-11 19:02:59
selle aasta esimeseks jõulutoiduks tegin piparkooke (siit foorumist retsept, see muumipiltidega). kasutasin santa maria maitseainesegu ja minu jaoks jäid natuke liiga vürtsised, järgmise laari teen retseptis soovitatud maitseainetega. nüüd lähen ja teen glasuuri ka valmis ja kaunistan ära. homme on poja beebikoolis jõulupidu, võtame lõbusaid piparkoogi poisse ja -tüdrukuid kaasa.

Hexy asjatab

Ulaturo
Postitusi: 14
Kokaõpilane
2008-12-11 20:14:14
Minul veits aeg näpistab ja nii super vahva on siit oma jõuluretsepti kokku panna. Prindin endale vajaliku välja ja käes ta ongi. See on minu lemmik kokaraamat. Eriti kui tuleb väliskülalisi tahaks just pakkuda midagi eestipärast ja jälle ulatab oma abistava käe lemmik "NAMI-NAMI". Kõigile osalejatele siin suured tänud, mis ma küll ilma Teieta teeksin. Mõnusat Jõulutunnet kõigi südametesse!

Söön,et elada.

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-12-11 20:38:27
Gegegerda:
Leenilii:
Ise otsin, ise leian: leidsin kiilikese blogist hea stolleni retsepti. Ehkki mitte selle kohupiimaga. Aga võikski vahelduseks midagi teistsugust ka proovida.
Aga järsku Kiilike ise räägib meile siis, et kuidas tal see eelmisel aastal välja kukkus... Mul ka sel aastal plaanis midagi sellist teha.
Minu arvamus blogis olevast stollest on kirjeldatud nii nagu mu pereliikmed asjast arvavad :) Ise isiklikult olen vägagi rahul, uut retsepti enam ei otsi. Kui just, siis midagi põnevat nt amareto ja šokolaadikreemiga tehtud stolle :P on silma jäänud ning loodetavasti suudan selle ka millalgi enne jõulu valmis teha. Oma retseptist: hakin mandlid, sukaadi ja martsipani köögikombainiga(saumikseri omaga) peeneks ja lisan kerkinud pärmitainale koos rosinatega - nii meeldib mulle rohkem kui tainasse pandud martsipanirull. Ühest stolle teost ei tule meil välja ... teen alati kaks korda järjest, sest siis jääb ka jõuludeks midagi :D

kiilikese köögikatsetused

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2008-12-11 20:56:00
Hexy:
selle aasta esimeseks jõulutoiduks tegin piparkooke (siit foorumist retsept, see muumipiltidega). kasutasin santa maria maitseainesegu ja minu jaoks jäid natuke liiga vürtsised.
Tegin ka sellesama retsepti järgi eile piparkooke, õigemini tegin taigna nädalavahetusel valmis ja eile vorpisin neist piparkoogid. Kiidan seda head retsepti, tohutult kiire ja lihtne valmistada! Kasutasin sama maitseainesegu mis Hexy, kuid minu maitsele oli vürtsikus paras.

www.kokkama.ee

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>