Jõulud

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-11-30 15:07:01
Palun mõlgutage minuga koos jõulumõtteid. Asi selline, et minu tütar Maria käib siin Tais aegajalt lasteaias, kus 2 nädala pärast toimub jõulupidu ning kuhu peaks lapsele midagi head söödavat kaasa panema, mis võiks olla ideaalis ka Eestipärane. Probleem selles, et mul ei ole ahju ja naabritel pole ahju ja pea kellelgi pole ahju :). Milliseid jõulusuupisteid saaks teha pliidi ja külmiku abil :). Jäätist ei ole mõtet pakkuda, kuna siises kuumuses sulab see enne, kui ma temaga üle tee asuvasse lasteaeda jõuan. Kohupiima pole, tume šokolaad ajab pankrotti. :)

http://jucjaco.blogspot.com/

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2009-11-30 15:26:36
Juc:
Palun mõlgutage minuga koos jõulumõtteid. Asi selline, et minu tütar Maria käib siin Tais aegajalt lasteaias, kus 2 nädala pärast toimub jõulupidu ning kuhu peaks lapsele midagi head söödavat kaasa panema, mis võiks olla ideaalis ka Eestipärane. Probleem selles, et mul ei ole ahju ja naabritel pole ahju ja pea kellelgi pole ahju :). Milliseid jõulusuupisteid saaks teha pliidi ja külmiku abil :). Jäätist ei ole mõtet pakkuda, kuna siises kuumuses sulab see enne, kui ma temaga üle tee asuvasse lasteaeda jõuan. Kohupiima pole, tume šokolaad ajab pankrotti. :)
Juc, kas teil seal piparkooke müüakse? :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-11-30 15:39:41
Silx:
Juc:
Palun mõlgutage minuga koos jõulumõtteid. Asi selline, et minu tütar Maria käib siin Tais aegajalt lasteaias, kus 2 nädala pärast toimub jõulupidu ning kuhu peaks lapsele midagi head söödavat kaasa panema, mis võiks olla ideaalis ka Eestipärane. Probleem selles, et mul ei ole ahju ja naabritel pole ahju ja pea kellelgi pole ahju :). Milliseid jõulusuupisteid saaks teha pliidi ja külmiku abil :). Jäätist ei ole mõtet pakkuda, kuna siises kuumuses sulab see enne, kui ma temaga üle tee asuvasse lasteaeda jõuan. Kohupiima pole, tume šokolaad ajab pankrotti. :)
Juc, kas teil seal piparkooke müüakse? :)
Ole otsinud, aga senini tulemusteta. Iseenesest mõtlesin, et äkki ikka tehakse, kuna siin on suhteliselt suur Briti ja Skandinaavia kogukond.

http://jucjaco.blogspot.com/

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2009-11-30 16:31:33
Aga ise teha piparkoogitainast pole ka raske? Ja jõulukeeksid on ka toredad. Neid saab maitsestada nii erinevalt. Või ehk midagi sellist: pehme piparkook
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-30 16:33:21
Triin:
Aga ise teha piparkoogitainast pole ka raske? Ja jõulukeeksid on ka toredad. Neid saab maitsestada nii erinevalt. Või ehk midagi sellist: pehme piparkook
Triin, Jucil pole ju ahju :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2009-11-30 16:44:37
Mõtlesin, et kui on piparkooke.. siis miskit küpsisetordilaadset? Miskit stiilis nagu ma igaks jõuluks teen (ma küll teen ise selleks suured plaadisuurused piparkoogid) - piparkoogi kihtide vahele haput moosi (pohla v jõhvika) ja peale vahukoort. :) Kaunistada puuviljadega ja voila!

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-11-30 16:52:44
Pagan küll, absoluutselt kõik asjad, mis ka mulle pähe tulevad, nõuavad ahju. Mis seal ikka. Anna kilo mandariine kaasa ja ütle, et kõik põlised eestlased söövad jõulude ajal neid. See on isegi tõsi.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-11-30 17:33:10
Aitähh kaasamõtlejatele. Mul ka sama lugu, kõik, mis ma välja mõtlen, nõuavad ahju. Aga see piparkoogitort on täitsa hea mõte. Panen kõrva taha. Teise mõtte sain ühest blogist, heleniretseptid.blogspot.com, et ei tea, kas magusaid mandleid saaks teha pannil?

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-30 17:41:34
Juc:
Aitähh kaasamõtlejatele. Mul ka sama lugu, kõik, mis ma välja mõtlen, nõuavad ahju. Aga see piparkoogitort on täitsa hea mõte. Panen kõrva taha. Teise mõtte sain ühest blogist, heleniretseptid.blogspot.com, et ei tea, kas magusaid mandleid saaks teha pannil?
Kindlasti saaksid magusaid mandleid ka pannil teha. Aluseks võid ikka selle retsepti võtta, aga munavalge+vesi jäta välja ja karamellista mandlid lihtsalt piparkoogihõngulises suhkrus. Üks mu lemmik-jõuludesserte on taanlaste risalamande - see peaks riisisõpradele tailastele meeldima :) Siin on tulemused otsingule Jõulud + Magustoidud (vs Magusad küpsetised). Ehk on abiks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2009-11-30 20:57:18
ups see ahju puudus mul jäi kahe silma vahele. Siis on küll raske ülesanne :). Aga magusad mandlid kõlavad ju täitsa hästi.
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>