Jõulud

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2008-12-20 12:38:38
Mul oli eile esimene jõuluküpsetamine, sest kursakaaslased tulid külla nö jõulupeoks. Põhipraad oli siis ahjuliha (liha kamaraosa lõikasin ruutudeks, määrisin liha soola ja lihamaitseainega kokku, maitseks juurde küüslauku, sibulat, porgandit ja kõik see küpsetuskotti 2,5 tunniks), mille juurde ahjukartulid köömnetega ning praekapsas ja jõhvikad ning apelsiniviilud. (Kahju, et pilti ei teinud sellest taldrikutäiest, ilus oli :) ). Selleks ajaks kui liha veel ahjus oli, aga külalised juba tulid, tegin kukeseenepirukaid, mille jaoks segasin kukeseened (mida ma säilitan praetuna sügavkülmas) hakitud sibula ja veidikese majoneesiga segamini ja tegin tõstsin väikesed kuhjakesed lehttaignale ning tegin poolringi kujulised pirukakesed. Neid kõik kiitsid. Pakkusin alkoholivaba glögi kõrvale. Magustoiduks tegin pehmet piparkooki, mille retseptis muutsin küll seda, et kasutasin jõhvikamoosi ja kaetud oli kook ka mitte selle toorjuustukreemiga vaid segatud vahukoore-jõhvikamoosiga. tuli väga ilus ja väga maitsev :) Loodan, et "päris" jõulusööming pere seltsis tuleb sama maitsev ja tore :)
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-12-20 19:08:56
Sain täna Taanist tulnud tuttavalt kätte oma æbleskivepande! Olen väga rõõmus ja tuustin retsepte, et lähipäevil valmistada neid traditsioonilisi Taani jõuluaja "küpsetatud õunapannkooke". Aga ma ei kavatse ainult õuntega piirduda ;) hmm mustikad, šokolaad, kirsid...

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-20 22:12:35
Zapxpxau:
Sain täna Taanist tulnud tuttavalt kätte oma æbleskivepande! Olen väga rõõmus ja tuustin retsepte, et lähipäevil valmistada neid traditsioonilisi Taani jõuluaja "küpsetatud õunapannkooke".
Oi, mul on kade meel :) Aga ma tean Tallinnas kohta, kus neid vähemalt mullu müüdi ja juba lähipäevil on plaanis ostma minna ja siis neid valmistada!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-21 21:59:09
Zapxpxau:
Sain täna Taanist tulnud tuttavalt kätte oma æbleskivepande! Olen väga rõõmus ja tuustin retsepte, et lähipäevil valmistada neid traditsioonilisi Taani jõuluaja "küpsetatud õunapannkooke". Aga ma ei kavatse ainult õuntega piirduda ;) hmm mustikad, šokolaad, kirsid...
Väga lahe pann! Tekkis ka tahtmine seda omada :) Aga tekkis küsimus, et mis materjalist see peaks olema, mis parem on? Ema mul teadis rääkida, et oli isegi mingi aeg Balti jaama turul näinud. Ta veel oli imestanud, et kas tõesti munade praadimiseks :D

Zoozi tegemised

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2008-12-21 22:43:43
Mul on plaanis teha kahekesi istumise jõuluõhtuks parti. Mõtlesin, et teen seda see aasta mustade ploomide ja kaneeliga. Eks näis, mis välja tuleb. Kõrvale on kindel plaan teha Pille punaseid hautatud kapsaid. Loodan punast kapsast poest veel tabada kah :P PeZ nõuab järjekindlalt eelroaks vähi bisque'i, ma pole seda varem teinud, loodan, et tuleb söödav ... Ja magustoidu osas ma ei olegi jõudnud otsusele, mida teha. Tahaks midagi jõuluhõngulist aga mitte pirukat ega kooki. Ma kohe ei teagi, mis see olla võiks ...

Kahekesi Kalamaja köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-22 09:41:05
Kärt:
Ja magustoidu osas ma ei olegi jõudnud otsusele, mida teha. Tahaks midagi jõuluhõngulist aga mitte pirukat ega kooki. Ma kohe ei teagi, mis see olla võiks ...
Piparkoogitiramisu? Risalamande? Itaalia apelsinikreem? Jõuluhõnguline kohupiimadessert? Jõulune riivleiva ja kohupiima dessert pohladega? Valge šokolaadi panna cotta? Hõõgveinipirnid? Puuviljad rosmariinimarinaadis?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-12-22 10:37:58
Magusat söön väga harva, aga siiski on plaan teha siinoleva retsepti järgi piparkoogitiramisut.

Profa köögipool

Evka
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2008-12-22 15:00:31
Kena pühadeaega! Panen minagi kirja meie pere jõululaua plaanid. Põhiroana on meil juba aastaid hanepraad (tegelikult ikka siis, kui õnnestub lind õigel ajal kätte saada) ja nimelt õuna-musta ploomi-kreeka pähkli tädisega. Meespere nõuab muidugi verivorsti ka, mina eriti ei fänna. Samas teen juba kolmandat aastat lõhevormi / lõhepasteeti, ei oskagi täpselt eesti keeles täiesti sobivat nime panna. Inglise keeles 'potted fresh & smoked salmon'. Retsept ajakirjast Good Food (september 2002, GF kodulehel ). Tükeldatud külmsuitsulõhe ja kergelt keedetud värske lõhe tükeldada, segada, lisada sidrunimahla ja maitsestada. Panna vormi ja valada peale sulatatud või. Külma. Seisaks nädalakese, tavaliselt niikaua ei jätku. Sobib sama hästi nii röstsaiaga suupisteks kui sooja kartuliga toekamaks kõhutäieks. Mõnus alternatiivina lihale, erit hästi on vastu võetud teisel pühadepäeval... Salatilauale nõutakse kangesti rosoljet. Ent kergemaks lisaks tuleb roheline salat, vahest koguni kahte sorti viimistlusega - esiteks tuleb temast lõpuks grieipfruudi-avokaado salat ja teisel juhul apteegitilli ja apelsini salat. Lapse rõõmuks mõned 'kärbseseened' ka. Magusaks on kindlasti samuti ajakirjast Good Food pärit külmkapimaius. Originaali pealkiri 'Berry semifreddo with warm chocolate sauce' (november 2003, GF kodulehel), retsepti nime eestistamisega jään kahjuks taas hätta. Vahukoore sisse murendada beseetükid, panna vormi kihiti külmutatud marjade ja hakitud pähklitega. Sügavkülma. Paar tundi enne lauale panemist võtad tavalisse külmikusse. Serveerimiseks juurde soe shokolaadikaste. Eks ta tõeline kaloripomm ole, ent imehea... Pealegi saab juba mõnda aeg varem valmis teha... Võibolla teeks veel midagi magusat ent variante on mitmeid ja tundub et jõuluõhtu jõuab enne kätte kui otsusele jõuan.... Ja lõpuks on ju just nüüd mandariiniaeg...
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-12-22 16:05:26
Pille:
Üks stollen on juba ootamas (isapoolne suguvõsa, järgmisel nädalal), mingi tort vaja ülehomseks teha (Kristjani kolleegid, arvatavasti Qsti reklaamitud mustsõstra-šokolaaditort)
Mul jälle rumalad küsimused. Kust leida või mis sorti peaks olema see kange mustsõstramahl (kui omal kodust mahla ei ole). Kas kusagil poes on midagi mis ka sobiks?
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-12-22 16:24:46
Fre:
Mul jälle rumalad küsimused. Kust leida või mis sorti peaks olema see kange mustsõstramahl (kui omal kodust mahla ei ole). Kas kusagil poes on midagi mis ka sobiks?
Vanasti müüdi Rõngu mahlakontsentraati. Tea kas enam on.

Zap*

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>