Evka

Postitusi: 48

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2010-06-21 15:09:14
Pille kirjutas: "Kohalikus Delicatos pakuti degusteerimiseks Pädaste Gourmet paberõhukesi näkileibu, nende mett pähklite-rosinatega ning õuna-jõhvikatšatnit. Need olid kõik väga mõnusad!" Mina olen viimasel ajal lausa sõltlane, tuleb tunnistada. Ja nimelt Pädaste leiva õhikute sõltlane. Kahjuks (õnneks?) tean Tallinnas vaid kahte kohta, kus neid müügil ja kesklinna eriti tihti viimasel ajal ei satu. Stoockmannis tunduvad nad ka veel eriti nõutud artikkel olevat, riiulilt enamasti otsas. Aga kui peale satun, ostan ikka mõned paikid näkitsemiseks.
2009-10-30 15:34:48
Polnud pikemat aega (võõrkeelseid) kokaraamatuid soetanud ja otsustasin end suurema portsuga rõõmustada. Kasutan tellimisel raamatukauplus Krisostomuse teeneid. Kuna mulle Nigella Lawsoni raamatute stiil istub ja retseptides seni pole pettunud, otsustasin oma Nigella-kogu täiendada, "How to Eat", "Forever Summer" ja "Nigella Bites"on nüüd ka olemas. "The Perfect Scoop" - jäätisemasinale perfektset täiendust.... Kommentaare vist ei vaja "Ben and Jerry's Homemade Ice Cream and Dessert Book" - lustakas raamatuke samal teemal "How to Cook Everything" Bittmanilt - kuigi pole ise seni 'suurte kokaraamatute' stiilis kõigeteadvate piiblitega eriti sina peal olnud, läksin kiitvate hinnangute 'õnge' ja otsustasin selle endale soetada. Ise ei oska veel seisukohta võtta, vajab aega ja põhjalikumat uurimist. "Ripailles" /e.k. Pidusöögid/ - sisukas ja samas tõeliselt lustakas raamat traditsioonilisest prantsuse köögist, sattusin selle peale juhuslikut kuna Krisos oli üks laos lihtsalt olemas. Esmamulje on ärmiselt positiivne. "Real cooking" Nigel Slater "River Cottage Meat Book" Nüüd on mõnusat uurimist pikemaks ajaks....
2009-10-20 15:54:22
Tänud! Muidugi tean ma et parematel köögikombainidel kaasas igasugu lisasid nagu blender või mahlapress, ent need majapidamises juba olemas. Saan aru et võrreldes köögikombainiga pole KA-ga võimalik teha vaid hakkimis-segamistööd (nagu muretainas). Et köögikombainid on eelkõige hakkijad, millel olemas ka vahustamis-riivimistarvikud plus lisad. Samas on KA eesmajärjekorras vahustaja ja taignasegaja ent olen aru saanud et tal on olemas /võib tellida mitut liiki riivimistarvikuid, lisaks see 'hakkilihamasin' ja pastamasin jm. Muidu - hakkimistööd saab ju selle KA hakklihamasina-lisaga teha? Või vast on oelmas mõnd väiksemat riistapuud mis ainult hakkimistööga tegelbki, kui sellest peaks puudst tundma... Seega - pole miskit parata, vana ja väsinud Jõuluvana peab ikka meie juurde ühe suurema KA paki tassimisega hakkama saama....
2009-10-20 13:18:17
Pikemat aega juba plaanis hankida mõni tõhus köögiabiline. Muidugi ihaldaks kangesti kaunist ja klassikalist Kitchen Aid mikserit. Tunnen siinkohal huvi - milles on ühe eelised teise ees? Ehk mida oskab mõni tubli köögikombain näiteks rohkem kui KA. Või milles on KA tublim kui kombain. Näiteks Pille - kirjutad et sul pikemat aega köögikombaini majapidamises polnud, nüüd aga on siiski muretsetud. Miks, mis on see mille pärast KA kõrvale vaja köögikombain muretseda?
2009-01-30 14:30:05
See juhtus küll juba tükk aega tagasi, ülikooli ajal. Hakkasin kilest petipakki lahti lõikama. Hoidsin nurgast kinni ja kääridega lõikasin. Aga lõikasin juhtumisi selle sama nurga millest kinni hoidsin ja toetuseta petipakk kukkus plärtsuga maha, tekitades köögis ühe suuremat sorti petiplahvatuse. Pole setud küll otseselt kokkamisega, kuid köögi põrandat, seinu ja kõikvõimalikke ning võimatuid muid kohti andis puhastada veel pikka aega.