Jõulud

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2009-12-02 19:17:53
Ragne:
minul hakkab homme jõulukeeksi tegemine pihta. Plaanisin seda küll juba novembri lõpus teha, aga nii palju tegemist on olnud, et pole jõudnud. Keeks peab 3-4 nädalat maitsestuma, nii et jõuan napilt-napilt aega :)
Ma küll ei tea, millise retsepti järgi Sa teed, aga ma küpsetan ka seda igal aastal. See on mu tõeline jõululemmik, aga tavaliselt teengi 2-3 nädalat enne jõule, sest minu meelest piisab sellest ajast.

Tullia jutukesed

Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2009-12-02 20:01:42
Minu eelmise aasta jõulukook oli selle retsepti järgi ja kohe kindlasti teen kas täna või homme ka selle aasta pühadeks valmis. Ehk peaks isegi mitu tegema, kuna maitses kõigile üle ootuste hästi ning kadus laualt kiiremini, kui arvata oleks osanud.
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2009-12-02 23:15:31
Minu selleaastased esimesed piparkoogid (gluteenivabad): juttu nendest blogis :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-12-02 23:53:33
Tullia:
Ragne:
minul hakkab homme jõulukeeksi tegemine pihta. Plaanisin seda küll juba novembri lõpus teha, aga nii palju tegemist on olnud, et pole jõudnud. Keeks peab 3-4 nädalat maitsestuma, nii et jõuan napilt-napilt aega :)
Ma küll ei tea, millise retsepti järgi Sa teed, aga ma küpsetan ka seda igal aastal. See on mu tõeline jõululemmik, aga tavaliselt teengi 2-3 nädalat enne jõule, sest minu meelest piisab sellest ajast.
Minu retsept on mugandatud kokaraamatust Jõulutoidud. Ma tavaliselt olen ikka novembri lõpus valmis teinud, aga pole siis vist hullu midagi, küll ta jõuab nende nädalatega maitsestuda, eriti veel siis, kui vahepeal rummiga immutamas käin :)

www.kokkama.ee

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-12-11 00:52:18
nii-mina tegin täna siis stollenit... ja hirm on oi-oi kui suur...et kuidas see ikka võimalik on et pärmitaignast sai seisab mul 2 nädalat ja ei ole pärast kivikõva... ja ehk keegi teab öelda, et kas vahepeal ka stollenit või ja tuhksuhkruga niisutama peab? või lasen tal lihtsalt 2 näd.fooliumis seista?

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-12-16 22:31:05
Tegin täna kaks inglise puuviljakeeksi. Mõlemad on kingiks, endale teen siis homme :) Küpsetasin ka järjekordse laari piparkooke, lapsed kaunistasid. Siis meisterdasin veel mangotordi piparkoogipõhjaga, mis on küll jõuluhõnguline, aga mõeldud siiski üllatama homme hommikul kahte mangosõbrast sünnipäevalast :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-12-17 08:14:40
Tziiki:
nii-mina tegin täna siis stollenit... ja hirm on oi-oi kui suur...et kuidas see ikka võimalik on et pärmitaignast sai seisab mul 2 nädalat ja ei ole pärast kivikõva... ja ehk keegi teab öelda, et kas vahepeal ka stollenit või ja tuhksuhkruga niisutama peab? või lasen tal lihtsalt 2 näd.fooliumis seista?
Kõvaks minemine sõltub vist rasvainekogusest , vähemalt osaliselt. Kõik sõltub retseptist :) Vahepeal ei pea immutama, võiga on ju kaks korda pintseldatud ja tuhksuhkrut ka piisavalt palju peale sõelutud.

kiilikese köögikatsetused

Kuts
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2009-12-19 19:30:10
Inglise jõulukeekse on tehtud juba 3 tükki! Täna proovisin piparkoogi-muretaigna rulle, päris maitsvad said.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-22 12:44:40
Õhtusöögi teemas juba kirjutasin me eilsest varajasest jõulusöömast, aga jagan siin ka menüüd. Nimelt käisid meil külas Kristjani kolleegid oma elukaaslastega. Kokku 10 täiskasvanut + meie tütreke. Tegemist firma iga-aastase jõuludineega - mullu toimus see Stenhusis, nii et latt oli väga kõrgele aetud :D Alguses pabistasin, aga siis mõtlesin, et niiehknii käib see seltskond pidevalt väljas söömas, nii et vahelduseks on mõnus kodune õhkkond hoopis eeliseks :) Eelroogade-suupistetena valisime road, mida oleks lihtne süüa, oleksid natuke eestilikud ja natuke jõululikud. Arvan, et valik õnnestus kenasti. Juba teist korda umbes nädala jooksul olid laual verivorsti-profitroolid (kasutasin Pere piparkoogiverivorste), traditsioonilistele veritsipsidele tegin juurde veidi jõuluse pohla-hapukooredipi. Kanamaksapasteet oli timmitud Blossa 21% glögiga (lisandiks näkileivad ja kornišonid). Piparkooke sinihallitusjuustukreemiga olen varemgi saanud ja pakkunud, aga idee küpsetada piparkoogitainast kõrsikud on pärit Postimehe tänavuselt jõuluretseptide võistluselt. Põhiroaks küpsetasin ühe suure, pea viiekilose Oldenburgeri hane, mille tellisin ühe restorani kaudu. Tahtsin kindlasti jahutatud hane, sest kartsin, et külmutet hani on tuim. Hanega ei teinud muud, kui et maitsestasin seest ja pealt soolaga, pistsin kõhu sibulõunu täis ja küpsetasin fooliumi all 220 C juures ca 3 tundi, pidevalt rasva ära kallates. Siis eemaldasin fooliumi, kallasin peale klaasitäie külma vett ning küpsetasin veel 20 minutit või nii (see külma vee nipp oli hane pakendi peal, pidavat nahka krõbedamaks tegema. Praeleemega ei kastnud hane). Hani õnnestus imehästi!!! Lisanditeks hautatud punane kapsas ploomidega, ahjukartulid (ikka Laura, köömneid ei pannud), ahjus küpsetatud porgandid küüslaugu ja vahtrasiirupiga ning haneleem a la Nigella ka. Magustoiduks risalamande ehk mandliriis kirsikastmega. Niisama näkitsemiseks aprikoosidega täidetud piparkoogid ja sulašokolaadi kastetud vürtsikad ingverikuubikud. Kõik külalised jäid toiduga rahule ja pean tunnistama, et ise ka :P Jõime erinevaid punaveine, lõpus ka teed ja kohvi.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Infanta
Postitusi: 72
Kokaõpilane
2009-12-22 13:16:14
Mmm, oleksin ka hea meelega selles jõululauas istunud, Pille :) Mul on aga üks küsimus Inglise jõulukeeksi kohta. Nimelt küpsetasin seda ümmarguses vormis, kuna minu keeksivorm jäi selle jaoks lihtsalt liiga väikeseks. Nüüd on ta juba nädalakese fooliumisse pakitult garaažis laagerdunud ja tundub katsudes ikka väga kõva. Kas nii peabki olema ja ega see maitseomadusi ei mõjuta? :) Koostist arvestades ongi muidugi tegemist tihke ja raske koogiga.
<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>