Jõulud

Kylli K
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2010-12-06 19:24:57
Mul kolm Inglise jõulukeeksi :) hoius. Ja midagi kauasäilivat teen veel juurde, datlikoogi kindlasti. Sõpru, sugulasi ja laste lasteaiakasvatajaid ju üksjagu. Kolm laari piparkooke oleme ka teinud (isetehtud tainast). Eile tegime pipargoogimaja, see oli päris armas kuni kolmene "kaunistama" hakkas.
Liilia
Postitusi: 431
Abikokk
2010-12-08 16:48:35
proovisin samuti seda imepärast höögveini-toorjuustutorti ning kõik sööjad olid vaimustuses. Lisaks ootab mind ca 3 kg piparkoogitainast ;)

Köögitoimkond

Jeti
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2010-12-14 21:24:12
Stollen ahjus :). Eks näis, mis sellest esimesest stolleni-teost saab, kõik kraam, mis sisse läks on küll maru isuäratav.
Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2010-12-15 21:34:33
Jeti:
Stollen ahjus :). Eks näis, mis sellest esimesest stolleni-teost saab, kõik kraam, mis sisse läks on küll maru isuäratav.
Kui halb see siis ikka tulla saab, kui nii palju häid asju sees?
Jeti
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2010-12-15 22:19:01
Sasha:
Jeti:
Stollen ahjus :). Eks näis, mis sellest esimesest stolleni-teost saab, kõik kraam, mis sisse läks on küll maru isuäratav.
Kui halb see siis ikka tulla saab, kui nii palju häid asju sees?
Üsna kössi vajus mu stollen küll, aga ma ei kaota maitse suhtes optimismi ;). Nüüd murran pead, kas nädalavahetusel saabuv külm mu kakkudele garaažis liiga ei tea. Pean nad ikka tuppa tagasi kolima vist.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-16 10:49:56
Õhtuleht kirjutab: Pidulik jõululaud kuuele vaid 247 krooni eest

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-18 10:35:36
Ja jälle õhtulehes: Jõululaud suvepealinnast, kus retsepte soovitab Alla Metsmaa Strandist: Verivorstine lavaširull hapukapsastel Tambitud kalkuniliha puuviljase kohupiimatäidisega Juustu-vahu-koorekreem apelsiniga

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-22 10:21:27
Pille:
Ulaturo:
Tean, et Jõuluks küpsetatakse ahjus porgandi, kaalika ja kartulipudru vorme. Kas neid maitsetatakse jõuluks kuidagi teisiti?
Kas Sa pead neid soomlaste laattiko-vorme silmas? Kui jah, siis Nami-Namis on mitu abistavat retsepti: Jõuluvorm
Lisasin veel mõned soomelikud jõuluvormid: Porgandivorm soome moodi Kartulivorm soome moodi Kaalikavormi retsepti asendasin sobivamaga :)
Zapxpxau:
Meil on nagu ikka alati laual seapraad, magushapu kapsas, kartulid, verivorstid, sült ja muu tavaline. Teeme kõik ise peale vorstide.
Zapxpxau, kuidas Sa kapsaid teed? Ma hetkel mõtlen, mis kapsaid reedel teha - kas neid Pereköögi omi või miskit muud.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-12-22 13:22:06
Meil on just täna kapsategu pooleli. Teeme vanaema-vanaisa ammuse retsepti järgi ja oma imestuseks leidsin sarnase retsepti Virtina kokaraamatust. Pruunistatud magushapud kapsad vms.? Igatahes läheb sinna tavaliselt lisaks kapsale suitsupeekonit, suhkrut, veiniäädikat, soola. Kui eksperimenteerida siis vast võiks apelsini lisada..

Zap*

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2010-12-22 22:10:40
Minul oli eile sülditegu , vanaema retsepti järgi ikka:) Täna tegin juba ei tea mitmendat korda selle aasta jooksul viimase kuu leiutist - lihtsat pogandikooki toorjuustukattega. Homme hakkan söödavaid jõulukingitusi tuttavatele meisterdama, - kingipakki läheb 5 erinevat kingitust (leib, isetehtud müsli, jõuluküpsised, ise tehtud šokolaaditahvlid, ning rummi-joobes ploomid)

www.kokkama.ee

<< 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>