Jeti

Postitusi: 8

Tiitel: Kokaõpilane

RETSEPTID

Viimased postitused

2014-01-31 09:57:15
[1quote]Meil oli eile menüüs lill- ja spargelkapsasupp, ehk juustuga püreesupp. Seda andsin lusikaga. Laps (1 a 2 k) sööb nüüd tihti juba ka lusikaga või väikese kahvliga, aga supp kukuks siiski lusikalt esmalt maha. Ehk on siiski ka olukordi, kus ma teda lusikaga toidan. Aga see oli vist tänavu siiski ka esimene kord :) [/quote] Supini läheb meil veel pisut aega, noormees saab homme 6 kuud vanaks. Hakkan siis vaikselt "inimkatseid" tegema "kahvlipehme" juurviljaga. Eile andsin lutsutada wokitud porgandit, see oli ilmselgelt liiga kõva, aga tundus,et last väga tõmbas selle juurikapulga poole. Pille, tahtsin veel mainida, et mina vaimustusin näputoidu-ideest selle peale, kui foorumis nägin sinu beebieas poja pilti, kus ta isukalt lambakarreed lutsutas. Mõnikord räägib tõesti pilt rohkem, kui tuhat sõna:).
2014-01-30 16:58:17
Lootsingi leida näputoidu teema Nami-Namist, sest olen Pille selleteemalisi lugusid ajakirjadest lugenud. Vaim on valmis, eriti arvestades esimese lapse kehva isu, aga tehnika vajab veel lihvimist:). Loen hetkel näputoidu-raamatut ja kõrval teemat foorumist, aga ei ole leidud veel informatsiooni (võib-olla on kahe silma vahele jäänud), milline võiks olla umbkaudne köögiviljade aurutamise või röstimise aeg. Hetkel ootab kodus nurgas kõrvits, kõne alla tulevad porgand, brokoli. Kaua neid ahjus küpsetada või aurutada, et oleks hea lapsel võtta? Või mille järgi üldse hinnata, et on juba parajalt pehmed, aga mitte liiga?
2011-01-31 09:26:51
Pille:
Kohvi ka, aga sellest ei taha ma rääkida (st kallasin endale liitri tulikuuma kohvi käe ja kintsu peale ja veetsin ülejäänud õhtu jääkuubikukotti silitades ning öösel oli voodi kõrval ämber lumega sad).
Aktiivse poisslapse emana ja kobakäkk- kokana soovitan kodus alati hoida põletusgeeli Burnshield, ravib tõesti hästi.
2011-01-29 21:54:33
Pille:
Kuna kapsapead enam muuks otstarbeks vaja polnud, siis tegin suppi. Kapis oli veel paar porgandit ning poolik pakk Kaval-Antsu sulajuustu, nii et tegin taas seda suppi. Selline lastekas - tütar võttis NELI (4) kausitäit. Hakkasin juba muretsema, et äkki eile lasteaias süüa ei antudki.
See on minu 2-aastase lapse absoluutne lemmiksupp. Patuga pooleks panen sinna ka lihaviinereid, siis läheb kohe eriti hästi alla :D Täna õhtusöögiks vormisin käsitsi elu esimesed pelmeenid. Pildistada veel ei kannatanud, süüa õnneks küll ;)
2011-01-28 11:09:16
Zoozi:
Gnocchi mac'n'cheese.
Mind on need gnocchid huvitama väga hakanud, Nami-nami kokaraamatus oli ka retsepte, aga minu loll küsimus on see, kust neid gnocchisid saab või teete ise?