Jõulud

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2012-01-04 11:49:58
Mina tegin ka sarnaseid kooke, aga sefiiri asemel panin korvikeste sisse haput moosi - punasõstra, mille tarretasin želatiiniga. Teisel päeval panin peale šokolaadi, mille olin sulatanud vähese võiga. Ülimaitsvad koogikesed said. Veel tegin eile jõulude lõpetuseks koogi, et kasutada ära kappi jäänud poolik piparkoogitainas. Küpsetasin sellest plaadi, panin peale punasõstratoormoosi, ühe paki "tudengieinet" ja 1 tahvli mõru ja 1 tahvli valget šokolaadi.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-10-31 12:42:16
No kaugel need jõulud enam ikka on, eks ole :) Mitmesugustel isiklikel põhjustel ootan tänavu jõule kuidagi väga-väga ja seoses kaastööga ajakirjale Kodu&Aed olen tänavu pidanud paar korda ka juba jõulutoite testima ja lauale seadma. Verivorste olen ka juba ostnud ja lausa 2 korda. Ja menüüd olen planeerima hakanud, mille pärast on natuke isegi piinlik :O :) Kuidas teistega lood on? Kopeerin siia FoodFesti pressiteate tänavuste parimate jõulutoodete kohta: Parimad jõulutooted on selgunud Messi Tallinn FoodFest külastajate osalusel valiti kolme messipäeva jooksul pimetesti käigus Eesti parimad jõulutooted pagari- ja lihatoodete, jõuluõlle ja hõõgveini kategooriates. Konkursil võistlesid 42 lihatoodet, 12 pagaritoodet, 6 hõõgveini ja 3 õlut. Jõulutoode 2012 võitjad lihatoodete osas järgmised: Verivorst – Saaremaa verivorst suitsulihaga, Saaremaa Lihatööstus OÜ Verikäkk - Hubertuse verikäkk põdralihaga, Linpet AS (fotol paremal) Jõuluvorst – Ahjuvorstikesed juustuga, AS Nõo Lihatööstus Sült – Maksiköögi sült, Eesti Tarbijaühistute Keskühistu Pasteet, pate – Maksiköögi pasteet, Eesti Tarbijaühistute Keskühistu Jõulupraad – Rannarootsi seakaela praad terijaki kastmes, AS Maag Lihatööstus Liha-üllatustoode –Maksiköögi sealiha sibulamarinaadis, Eesti Tarbijaühistute Keskühistu Jõulutoode 2012 võitjad pagaritoote kategooriates: Keeks – Jõulukeeks, Reval Kondiiter OÜ Piparkook – Piparkoogiküpsis kuusekarbis, Pagaripoisid OÜ Pagari-üllatustoode – Tiramisu kook, Eesti Pagar AS Parim jõuluõlu – GB Wild Dark, AS Viru Õlu Parim alkoholivaba hõõgvein - Mustsõstra-mustika glögi, Mahlatööstus OÜ Parim hõõgvein – Vana Tallinn glögi, AS Liviko Kõiki tooteid hinnati pimetesti põhimõttel ja järgnevate kriteeriumite alusel: lõhn, maitse, sisu või konsistents ning välimus. Hindajale esitati korraga kõik osalevad, samasse kategooriasse kuuluvad tooted ja paluti avaldada omapoolne arvamus hindamislehel. Kokku võttis jõulutoodete hindamisest osa 2139 messikülastajat. Parima jõulutoote konkursi korraldajaks oli Profexpo OÜ.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-11-19 21:08:14
Sellelt FB-lehelt pärit armsad jõulupäkapikumaasikad. Iseasi, kas detsembrikuised maasikmarjad muidugi üldse süüa kõlbavad, aga no jagan ikka:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-11-28 12:26:53
Pille:
No kaugel need jõulud enam ikka on, eks ole :) Mitmesugustel isiklikel põhjustel ootan tänavu jõule kuidagi väga-väga ja seoses kaastööga ajakirjale Kodu&Aed olen tänavu pidanud paar korda ka juba jõulutoite testima ja lauale seadma. Verivorste olen ka juba ostnud ja lausa 2 korda. Ja menüüd olen planeerima hakanud, mille pärast on natuke isegi piinlik :O :) Kuidas teistega lood on?
Ma pole ilmselgelt ainuke, kes juba jõulumenüüd planeerib. Sain täna ühelt Soomes elavalt sõbralt sellise e-kirja: Hei, lappasin siin hunniku erinevaid kokaraamatuid, et valida jõulutoite ja siis viimasena võtsin sinu "Jõulud kodus". Ja nüüd mul on sinu raamatu vahel 10 järjehoidjat :) Küsimus oleks aga hoopis selline, et mida ma saaks kodus varem valmis teha kui me sõidame 22.-29. dets [...]? Mul on seal küll korralik köök, aga ei viitsi koguaeg askeldada. Graavilõhe ja graavisiia saan kindlasti kodus valmis teha, eks. Hautatud hapukapsad säilivad ka päevi, eks? Aga kuidas säilivad nt hapukoorega seenesalat või seene-peedisalat? Või oliivõli-balsamico ja ürtidega maitsestatud peedid? Ploomikissell? Apelsinisalat? Mul ei ole eriti sellist ette tegemise kogemust... Ma hetkel kolme põnniga üksi, nii et vastan päeva jooksul.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-11-28 13:30:27
Ha, ma just eile valisin mõned asjad välja :) pohli saab panna päris palju siia-sinna, sest neid sai palju korjatud. Vanaema mul teeb juba kapsaid ja sööb tanguvorste :D Minu meelest kissell läheb külmikus imelikuks, aga ilma külmikuta seisab sahvris nii paar päeva ainult. Apelsinitükid võivad pealt ära kuivada kui nad mingis kastmes ei ole.

Zap*

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2012-12-01 18:11:16
Pille:
Sellelt FB-lehelt pärit armsad jõulupäkapikumaasikad. Iseasi, kas detsembrikuised maasikmarjad muidugi üldse süüa kõlbavad, aga no jagan ikka:
Happikhene khui nhunnud päkapikud, neid peaks küll tegema hoolimata sellest, et maasikas maitseb ilmselt jõuluajal nagu kõrvits.
Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2012-12-02 23:47:38
Neid saaks teha soolase toorjuustukreemiga näiteks, talvine maasikas sobib kindlasti hästi talvise tomati asendajaks. Aga mina panin puuviljakoogi ahju :-)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-04 13:22:30
Pille:
Ma pole ilmselgelt ainuke, kes juba jõulumenüüd planeerib. Sain täna ühelt Soomes elavalt sõbralt sellise e-kirja: Hei, lappasin siin hunniku erinevaid kokaraamatuid, et valida jõulutoite ja siis viimasena võtsin sinu "Jõulud kodus". Ja nüüd mul on sinu raamatu vahel 10 järjehoidjat :) Küsimus oleks aga hoopis selline, et mida ma saaks kodus varem valmis teha kui me sõidame 22.-29. dets [...]? Mul on seal küll korralik köök, aga ei viitsi koguaeg askeldada. Graavilõhe ja graavisiia saan kindlasti kodus valmis teha, eks. Hautatud hapukapsad säilivad ka päevi, eks? Aga kuidas säilivad nt hapukoorega seenesalat või seene-peedisalat? Või oliivõli-balsamico ja ürtidega maitsestatud peedid? Ploomikissell? Apelsinisalat? Mul ei ole eriti sellist ette tegemise kogemust... Ma hetkel kolme põnniga üksi, nii et vastan päeva jooksul.
Graavilõhe ja -siia saad teha varem valmis küll. Hapukapsa samuti - see kannatab kenasti mõnepäevast ootamist ja mitmekordset ülessoojendamist. Seenesalati ja seene-peedisalatit ma paar päeva varem valmis ei teeks vaid ikka eelmisel päeval. Küll võib peedid varem valmis keeta-küpsetada-aurutada ja hakkida, samuti seened ära leotada ja hakkida ning teoreetiliselt ka kastmeained omavahel kokku segada. Lihtsalt salatikomponendid ise segaksin alles seal peokohas kokku eelmisel õhtul. Mul nimelt "allergia" nende mitu päeva varem kokku segatud salatite osas. (Kõik ettevalmistatud salatikomponendid tuleb muidugi kenasti õhukindlalt pakendada). Apelsinisalati osas ei ole ju mingeid ettevalmistustöid teha vajagi, ainult viilutamine, nii et seda teeks ka alles kohapeal. Peedid võid varem ära röstidua ja palsamiäädikakastme ja ürtidega segada, need peaksid kannatama kenasti paaripäevast ootamist.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-12-04 23:05:38
Minu õde tegi imeilusaid martsipanikattega piparkooke

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-07 15:51:35
Väga kenad piparkoogid, Liisi! Mul on pakkuda üks eksemplar Liina Karroni ja Piret Õunapuu raamatut "Nii meil jõulud tuppa toodi...". Loosin välja juba esmaspäeva hommikul kõikide nende vahel, kes siia nüüd ruttu-ruttu kribavad kas a) oma mulluse jõululaua hitid või b) tänavused jõululauaideed. Tähelepanu, valmis olla, läks! :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >>