Jõulud

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-12-28 09:13:43
Meil oli kõik nii nagu ikka jõululaual:) Hautatud kapsad, ahjukarbonaad, ahjukartul, liharull, pasteet (külmal laual). Peedikala ja muidugi sült. Piparkoogid ja kardemoniküpsised. Mandarinikook šokolaadiga. Ise tehtud hõõgvein ( panin peoga hõõgveinisegu omatehtud õunaveini sisse seisma ja sai täitsa originaalisarnane jook) Sel aastal tegime verivorsti asemel tanguvorste ja loomulikult ka kartulivorste. Tanguvorstid olid väga maitsvad :) Teisel pühal panime ahju majoneesiga pardi ja sai ka väga maitsev.

Ilse köögis

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2012-12-28 21:50:29
Meil olid jõulu ajal laual (noh, mitme päeva vältel siis): klassikaline seapraad, metseapraad karamellistatud sibulatega ja šampinjonidega, keedukartulid, jõulukapsas (purgist), külmroogadeks sealihašnitslid, kartulisalat, räimerullid, kanamaksapasteet, sült, ema tehtud marineeritud kõrvits ja marineeritud kurgid. Magusaks tegin Nami-Nami facebookilehelt innustust saanuna jõhvikatorti, õde tegi šokolaadimuffineid. Ja näksimiseks oli kookosmakroone ning jõulumandleid.
Triinpvr
Postitusi: 195
Abikokk
2012-12-30 01:18:45
Ma tegin 3 jõulu: -kolleegidega keerasime sushit (16 keerajat, elutarkus on, et vähemalt 2 kilo riisi tuleks keeta) -24-ndal pakkusin Hiina viie vürtsiga ja mandariinide-ingveriga täidetud hane (Jamie Oliveri retsept), klassikalist seapraadi, verivorste, hapukapsast, keedukartulit, ahjukaalikas-porgand-peet, kaalika-porgandiribade salatit apelsini ja granaatõunaseemnetega, suitsulõhe-toorjuustumääret, siidriga soolatud forelli (ei olnud kõige edukam eksperiment), pasteeti (isa tegi), sülti (ema keetis), Põhjaka leiba ja üks stollen (9-le) -25-ndal oli menüüs õlletagumikuga kana (3tk), keedukartul ja ahjujuurikad (kaalikas. porgand, fenkol, pastinaak, paprika ja peet), veel pasteeti ja sülti, salat kirsstomatitest, varsellerist, lehesegust ja granaatõunast, marineeritud kurk ja kõrvits, rohelised herned (puhas nostalgia), Põhjaka leib, üks stollen, üks martsipanikattega christmas fruitcake ja šokolaadi-apelsini plaadikook mis kostiks toodi, lisaks mandarinid ja piparkoogid (19-le)

laualamp.wordpress.com

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2012-12-30 02:36:58
Triinpvr:
Ma tegin 3 jõulu: -kolleegidega keerasime sushit (16 keerajat, elutarkus on, et vähemalt 2 kilo riisi tuleks keeta) -24-ndal pakkusin Hiina viie vürtsiga ja mandariinide-ingveriga täidetud hane (Jamie Oliveri retsept), klassikalist seapraadi, verivorste, hapukapsast, keedukartulit, ahjukaalikas-porgand-peet, kaalika-porgandiribade salatit apelsini ja granaatõunaseemnetega, suitsulõhe-toorjuustumääret, siidriga soolatud forelli (ei olnud kõige edukam eksperiment), pasteeti (isa tegi), sülti (ema keetis), Põhjaka leiba ja üks stollen (9-le) -25-ndal oli menüüs õlletagumikuga kana (3tk), keedukartul ja ahjujuurikad (kaalikas. porgand, fenkol, pastinaak, paprika ja peet), veel pasteeti ja sülti, salat kirsstomatitest, varsellerist, lehesegust ja granaatõunast, marineeritud kurk ja kõrvits, rohelised herned (puhas nostalgia), Põhjaka leib, üks stollen, üks martsipanikattega christmas fruitcake ja šokolaadi-apelsini plaadikook mis kostiks toodi, lisaks mandarinid ja piparkoogid (19-le)
ma saan aru, et Tartus on nüüd üks uus cateringi firma tegevust alustanud?;)

Da Vahtra Residence

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2013-01-02 12:20:27
Lõpuks ka pildike viimasest nodzust:

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

helinamesi
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2013-01-30 11:37:34
Pildid juba tekitavad soovi uusi jõule oodata.

Ventilatsioon EbTherm-ist

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2013-02-01 23:45:00
Minu jõulud

Hexy asjatab

Triin28
Postitusi: 855
Abikokk
2013-11-20 21:46:15
Otsustasin sellel aastal kutsuda vennad ja õe enda juurde jõuluõhtusöögile ja olen nüüd päris elevil. Meil on viimastel aastatel perekondlikud jõulutraditsioonid ära vaibunud ja viimane aeg oleks neid taastada :). Juba mitmendat päeva järjest uurin erinevaid retsepte ja nuputan, mida lauale panna. Jõulud tulevad igal aastal kuidagi ootamatult kätte ja sellel aastal tahan ma endast parima anda, et kõik õhtusöögiga rahule jääksid. Kas keegi peale minu on ka juba jõuludele mõtlema hakanud? (Vihmane ilm muidugi väga ei soosi jõuluteemat :))
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-11-21 00:03:21
Triin28:
Otsustasin sellel aastal kutsuda vennad ja õe enda juurde jõuluõhtusöögile ja olen nüüd päris elevil. Meil on viimastel aastatel perekondlikud jõulutraditsioonid ära vaibunud ja viimane aeg oleks neid taastada :).
Juba mitmendat päeva järjest uurin erinevaid retsepte ja nuputan, mida lauale panna. Jõulud tulevad igal aastal kuidagi ootamatult kätte ja sellel aastal tahan ma endast parima anda, et kõik õhtusöögiga rahule jääksid.

Kas keegi peale minu on ka juba jõuludele mõtlema hakanud? (Vihmane ilm muidugi väga ei soosi jõuluteemat :))

Jaaa, mina! :) Osaliselt ka seepärast, et ajakirja köögitoimetajana pean ju kõiksugu jõuluretseptid keset sügist välja mõtlema :D

Täpsemalt aga mõne päeva pärast.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Sandra
Postitusi: 155
Abikokk
2013-11-21 01:31:06

Läheneva jõuluaja puhul üks rammus ja maitsev praekapsa-tofupirukas:

http://www.taimetoit.ee/2013/11/praekapsa-tofupirukas.html

Taimetoit.ee - 100% taimne

<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 >>