Jõulud

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2014-01-01 19:09:40
meie otseselt ei pea jõule ega ka uue aasta vastuvõtmist aga jõuludeks tegin hapukapsast mis tuli imeliselt välja ja sülti

PAPRIKA: Karima's Food

Aire1
Postitusi: 837
Abikokk
2014-01-02 12:03:33
Jõululaupäeval oli laual isa küpsetatud hani, hapukapsas, kartulisalat ja makaronisalat, kõrvitsasalat, pohlamoos, küpsise-halvaakook.
Järgmisel päeval oli külas pojapere ja siis sõime lambakintsu sibula ja veiniga, seapraadi, verivorsti ja eelmisel päeval tehtud salateid ja kooki. Nagu ikka kõhud said punni täis ja kaalule ei julgenud astuda.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-02 21:45:16
Suur-suur aitäh kõikidele oma jõululauaideede jagamise eest! Research Randomizer jagas raamatud laiali niiviisi (kokku oli 22 panustajat): SASHA, LAURENTZIUS, TSHEBURASHKA. Palju õnne!!! Ootan postiaadresse meilile info@nami-nami.ee !!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tsheburashka
Postitusi: 187
Abikokk
2014-01-03 00:33:11
Oi, aitäh Research Randomizerile :) Saadan kohe ka aadressi.
Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2014-01-03 00:45:21
Oi, kui hästi mu aasta algas! Ma kuidagi isegi ei mõelnud mingile loosimisele... Suur tänu, Pille! Kohe saadan aadressi.
Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2014-01-03 01:57:58
Jee, nii tore üllatus!Saadan kohe aadressi!

Vanapere köögikatsetused

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-06-07 21:41:33
Vabandust, aktiveerin siin jõuluteema keset suve - aga foorumit korrastades sattusin ühe jõuluteema peale. Tõstan kokku :)
Kraabits:
Missugused toidud kuuluvad sinu jõululauale traditsiooniliselt ning mida teed see aasta?
(5.12.2008)
Gegegerda:
Meie veedame oma jõulud tavaliselt vanaema juures ja seega jäävad põhiliselt kõik toidud tema kaela. Laualt võib leida kindlasti verivorsti, sea- või kanaliha, hapukapsast, kartulit. Magusast mandariine ja natuke erilisemat - tarretis jäätisega. Sel aastal plaanin teha seda keeksi, mis mõned nädalad seisma peab.
(5.12.2008)
Ragne:
Meil üsna traditsiooniline laud. indlasti teen ise leiba ja maksapasteeti. Magusaks plaanin teha jõulupudingut, mida peab 6 tundi veevannil aurutama. On keegi seda juhuslikult teinud ja oskab maitset kommenteerida. Kusjuures see puding peab ka seisma, siis maitsed ühtlustuvad ning maitse on parem. Äkki teeme Gegerdaga sama magusrooga?? Lisaks siis veel magusaks krõbeda mandlikattega jõulust õunakooki.
(5.12.2008)
Katja:
meil tuleb jõululaud arvatavasti jälle ämma juures ja tema teeb eriti erilistel puhkudel veinis hautatud sisefilee-rulle, millel täidiseks ananass või apelsin. Mulgikapsad, pehme piparkook ja hõõgvein on alati laual olnud.. ja muidugi laua ehe - piparkoogimaja :)
(6.12.2008)
Kiilike:
meil vist pigem mittetraditsiooniline laud - lambapraad, hautatud punane kapsas, verivorst kõige sinna juurde kuuluvaga, magusast on šoti viskikook(keeks) ja mingi pehmem -kreemisem magustoit. Apelsinid, piparkoogid on juba diivanilaual. Kartul on küll olemas aga miskipärast "unustatakse" seda taldrikule võtta ja süüa :)
(6.12.2008)
Gegegerda:
Ragne:
... Magusaks plaanin teha jõulupudingut, mida peab 6 tundi veevannil aurutama. On keegi seda juhuslikult teinud ja oskab maitset kommenteerida. Kusjuures see puding peab ka seisma, siis maitsed ühtlustuvad ning maitse on parem. Äkki teeme Gegerdaga sama magusrooga??
Ma ei tahaks uskuda, et see sama on, sest sinu magustoit tundub ülikeeruline, aga meil on lihtsalt tavalisest poest ostetud tarretisepulbrist tarretis ja poejäätis selle peal.
(6.12.2008)
Spidur:
Ragne:
Meil üsna traditsiooniline laud. indlasti teen ise leiba ja maksapasteeti. Magusaks plaanin teha jõulupudingut, mida peab 6 tundi veevannil aurutama. On keegi seda juhuslikult teinud ja oskab maitset kommenteerida. Kusjuures see puding peab ka seisma, siis maitsed ühtlustuvad ning maitse on parem. Äkki teeme Gegerdaga sama magusrooga?? Lisaks siis veel magusaks krõbeda mandlikattega jõulust õunakooki.
kas see on mingi inglaste traditsiooniline roog? kui jah, siis mul on õde seda ikka teinud, süüakse vist vaniljekastmega. hullult magus ja tummine oli, aga mulle meeldis. mõnele jälle üldse ei istunud...maitse asi, nagu ikka.
(6.12.2008)
Ragne:
Spidur:
Ragne:
Meil üsna traditsiooniline laud. indlasti teen ise leiba ja maksapasteeti. Magusaks plaanin teha jõulupudingut, mida peab 6 tundi veevannil aurutama. On keegi seda juhuslikult teinud ja oskab maitset kommenteerida. Kusjuures see puding peab ka seisma, siis maitsed ühtlustuvad ning maitse on parem. Äkki teeme Gegerdaga sama magusrooga?? Lisaks siis veel magusaks krõbeda mandlikattega jõulust õunakooki.
kas see on mingi inglaste traditsiooniline roog? kui jah, siis mul on õde seda ikka teinud, süüakse vist vaniljekastmega. hullult magus ja tummine oli, aga mulle meeldis. mõnele jälle üldse ei istunud...maitse asi, nagu ikka.
Just see sama. Leidsin sarnase retsepti ka nami-namist Gegerda - tundub jah, et meil erinevad magustoidud tiba :)
(6.12.2008)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-11-06 11:26:59
Sain ühest Prantsuse ajakirjast väga toreda retseptiidee: "verivorstikommid":

Teen neid tänavu kindlasti nii mõnelegi jõuluüritusele.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2014-12-08 08:51:46
Nooooo, kas puuviljakoogid on valmis küpsetatud ja paberisse pakitud?
Minul on!
Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2014-12-08 14:15:37
Tegin eile stollenid ära :)
Õigemini, mina nimetan neid jõulukakkudeks, kuna teen tsipa teistmoodi, kui klassikalist stollenit. Aga põhimõte on sama.
<< 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 >>