Jõulud

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-12-10 01:40:50
Sasha:
Nooooo, kas puuviljakoogid on valmis kpsetatud ja paberisse pakitud? Minul on!
Juba kastan hoolega! :)

Jazzino. teen. naudin.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-21 22:05:22
Meil oli täna esimene jõulupidu, emapoolse suguvõsa oma Kohilas.

Laud oli lookas, klassikaline süldikas. Fotol (ülal) on külmlaud, lisaks siis veel soojad toidud (sh minu tehtud 2,5 kilo õllekapsaid) ja kook. PepeKala kuulus kuumsuitsuforell ja see kalamarjakaste olid ka, paluti spetsiaalselt tuua :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-25 12:09:50
Jõululaupäeval kogunesid me pered (ehk siis Kristjani ema ja minu ema-isa ning õde koos mehe ja kahe pojaga) meie juurde traditsioonilisele jõuluõhtusöögile. Alustasime üsna varakult, veidi enne nelja.

Eelroogadeks oli kalavalik. Aravuse pipraforell (natuke kuivake, aga maitses hästi), minu tehtud džinnisiig, võisaiad kalamarjaga, rukkinööbid Saare Smetana ja kalamarjaga. Üks mittekalaline oli ka, rukkinööbid pasteedi ja marineeritud punase sibulaga. Seda Västerbotteni heeringat tegin ka, aga unustasin külmkappi, nii et seda sõime pärast parti ja enne magustoitu :)
Põhiroaks oli hapukapsaga küpsetatud part, selle retsepti järgi. Väga maitsev oli, aga ma pilti ei teinud, sest kuigi mul on hiidsuur ahjupott, siis kaks suurt parti mahtusid sinna vaevu-vaevu ära ja ei olnud lihtsalt nii fotogeeniline. Kõrvale serveerisin lihtsalt keedetud kartuleid.

Magustoiduks oli meil tänavu La Muu vanillijäätis erinevate lisanditega - suurtele suvel purki pandud Rumtopf'i marjadega (niiii hea, kuigi väga kange kraam :))
Joogiks oli vesi, Jaanihanso siider, Tšernogolovki limpsid (pirni, sidruni ja Baikal), Rumtopfi leem :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-26 11:57:35
Ma olen seda ideed siin teemas vist varemgi jaganud, aga topelt ei kärise. Kui kirjutada Google'sse "strawberry santa claus", siis tuleb lagedale terve hulk maasikajõuluvanasid. Meie kliimas täitsa mitte-hooajaline, aga iseenesest täitsa nunnu. Siin vaid üks stiilinäide:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-12-26 21:48:38

Jõululaupäev 2014!

Eelroog:
- kalamarjasaiad
- kreekerid hernevahuga
- pasteet ja sibulamoos
- sinikarbiliha ja juustukuubik tiku otsas
- melon

Pearoog:
-täidetud ahjukana
-kartulipüree
-porgandi-kõrvitsapüree kookospiimaga
-kanaleem kastmeks
-salat (jääsalat, granaatõunaseemned, vinegrett)
-lisandid: marineeritud kõrvits, marineeritud seened, pohla(ta)moos
Magustoit:
-muretaignal marjakook, jogurtikattega
-kuu aega laagerdunud/immutatud jõulukeeks
Lisaks piparkooki ja kommi.
Joogiks vesi, šampanja ja vein, alkoholivaba glögi ja kohv.

Jazzino. teen. naudin.

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-12-26 21:53:31
Esimesel jõulupühal olime külas, laual traditsioonilised toidud. Eelroaks kasukas, kanamaksapasteet, kanasült, sõir ja karask (kõik ise tehtud). Pearoaks seapraad, keedukartul, hapukapsas ja kaste. Magustoiduks minu tehtud trühvlid ning immutatud jõulukeeks vaniljejäätisega.

Jazzino. teen. naudin.

Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2014-12-30 22:56:40
Teate, kui imelik on siia igal aastal sama postitada? Aga meie pere on traditsioonides kinni. Seega jälle kalkun-kartul-kapsas. Tõsi küll, kalkun tuleb vist igal aastal üha paremini välja.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-12-26 20:52:49

Ma panen me tänavuse jõulumenüü kirja, aasta(te) pärast hea meenutada :)

Olime pereringis ja meie juures, laua taga oli tänavu 5 täiskasvanut ja 5 alaealist. 

Soolane:

Aeglaselt küpsetatud seakülg viievürtsisegumarinaadis.

Ahjupotiliha.

Õllekapsas

Ahjukartulid ja ahjus küpsetatud porgandid vürtsköömnetega.

Marineeritud kurk. Marineeritud kõrvits. Pohlamoos. 

Sült ühest seakoodist.

Risalamande ehk mandl-iriisipuding kuuma kirsikompotiga.

Joogiks oli vesi, kohv, nurmenukutee ja Jaanihanso uus jõulusiider.

 

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2016-12-02 10:42:20

Ka riisijahust saab maitsvad piparkoogid (gluteenivabad).

 

Jazzino. teen. naudin.

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2016-12-09 13:14:51

Veel piparkooke, sel korral kaerajahust :)

Jazzino. teen. naudin.

<< 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 >>