Jõulud

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-12-10 21:40:27
Pille:
Ilsu:
OI ! Niii tore. Ma eiteagi, satun linna reede õhtul seitsme paiku. Äkki raatsid ikka posti panna ?
Siis palun postiaadressi meili peale. (Kuigi jah, postkontorid on praegu üsna ebameeldivad kohad, sada inimest sabas jõulukaarte ostmas või saatmas)..
Suured tänud:) Ehk päkapikud tasuvad Su vaeva;) Panen maili teele.

Ilse köögis

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2012-12-13 22:37:38
Tegin maitsva toorjuustu-kondenspiima-laimi glasuuriga pehmet piparkooki, pehme, mahlane, parajalt vürtsine- ühesõnaga imehea!

Magusad fotod

Sandra
Postitusi: 155
Abikokk
2012-12-24 22:58:50
Minu jõululaual oli palju taimset head-paremat: Laual oli kauboikartulid, hapukapsad, soust, külm küüslaugukaste, musta oa pihvid jõuluvürtsidega, kartulisalat, kasukas, seenepasteet, taimne sült, kodused marineeritud seened, tšillikurgid, vürtsikas brokoli-baklažaani-oa-tomatihautis, antipastivaagen, jõulukeeks, palju mandariine...oeh! Lisaks tegin sel aastal taimset sülti ja "verivorsti": Retseptid leiab siit: http://taimetoit.ee/2012/12/21/taimne-sult-ja-verivorst/

Taimetoit.ee - 100% taimne

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-25 00:42:04
Meil kaks jõulusöömat selja taga ja ilmselt tänavu sellega piirdumegi. Eile oli mu vanemate juurde kogunenud ca 30 sugulast traditsioonilisele jõululõunale. Toitu oli palju ja õnneks nelja õe (mu ema ja ta kolm õde) ning noorema põlve vahel ära jaotatud, kes mida toob. Külm laud oli ka, aga seda ma ei jõudnudki degusteerida. Küll olid keedetud kartulid, suur potitäis õllekapsaid (ma ise tegin ja viisin koos potiga kohale), ahjupraad jms. Magusa eest hoolitsesin samuti mina - mango-jogurtitort, kohvi-toorjuustutort ja jõhvika-kohupiimatort. Kõik olid väga maitsvad. Tänane jõulusööma oli meie juures, külla tulid Kristjani ema ja tädi, nii et väike seltskond (kokku siis seitse inimest). Alustuseks Toast Skagen ja heeringakaaviar Välimäki moodi. Põhiroaks pardikoiva-confit ja hautatud punane kapsas ploomidega. Magusaks pehme piparkook toorjuustuglasuuriga. Jõime erinevaid Blossa glögisid (2009 mandariini, 2011 kohvi, 2012 yuzu-ingveri), õlut (osadele Damm, mulle alkovaba Puls) ja ürditeed või kohvi. Pildid alles laevad, need lisan homme.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-25 22:51:27
Loodan, et kõikidel nami-namikatel olid maitsvad ja toredad jõulud! Nii tore oleks kuulda teie kõigi jõulumuljeid ja seetõttu loosin kõikide nende vahel, kes neljapäeva õhtuks siin oma jõulumenüü kirja panevad, välja ühe Nami-Nami musta põlle. Vot sellise: NB! Oma jõulumenüüd võib esitleda nii siin foorumis kui ka Nami-Nami facebooki lehel - ja kui teed seda mõlemas kohas, siis läheb arvesse kaks häält! Kella panen lukku kell 18.00 ja kui saan siis võitja postiaadressi samal õhtul kätte, siis panen põlle juba reedel posti ka!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-12-26 00:40:58
Põll mul juba on, aga laua panen ikka kirja :) Seafilee laimi-apelsinimarinaadis, kartulivorstid Sadama turult, verivorstid, õllega hapukapsas, pohlamoos. Kartulisalat, seenesalat, oad kreeka pähkli kastmes (kahte sorti), kartulipirukad, sült. Magusaks safranisaiad ja puuviljakissell vahukoorega.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Tsheburashka
Postitusi: 187
Abikokk
2012-12-26 00:58:05
Klassikaline - kartul ja hapukapsas, ahjus tehtud lammas, karbonaad, verivorstid ja ahjuforell, kõrvitsa- ja punapeedisalat ning pohlamoos :) Piparkoogid, sidruniruudud ja vahukoore ning martsipanikuulidega kaunistatud laimi-toorjuustukook.
Kaneelikang
Postitusi: 83
Kokaõpilane
2012-12-26 09:37:15
Meie pidulaud oli väga traditsiooniline, aga et retseptid mida vajasin, leidsin just siit lehelt, on igati paslik loosimise jaoks menüü kirja panna: seapraad, kotletid, ahjukartul, hautatud kapsas, kõrvitsasalat ja magustoiduks mandliriis. See magustoit meeldis absoluutselt kogu perele, nähtavasti saab sellest nüüd meie traditsiooniline jõulumagus.
Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2012-12-26 12:51:25
Meie jõululaual olid esmalt näksimiseks imemaitsvad verivorsti-pohlamoosi-peekoni pirukad ja maasika-ja mustsõstramoosiga(mõnusa koduse moosiga) jõulutähekesed. Siis apelsinimahlas hautatud hapukapsad koos idamaise pardipraega. Magustoiduks kreemjas riisipuding kirsikastmega

Magusad fotod

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-12-26 17:26:11
Ma kuskil loosimises osaleda ei taha, aga lauale panime seekord taas seaprae, mille panime õhtul puuahju ja siis hiljem südaööl tõstsime elektriahju üle (80 kraadi) kus see praad siis "seisis" öö ja päeva. Ehk välja võtsime selleks ajaks kui sööma hakkasime. Suurepärane liha koos leemega. Juurde tavaline saare magushapukapsas, kõrvitsasalat, verivorstid, lihapirukad. Magusaks mohnstollen ja marzipanstollen.

Zap*

<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 >>