Jõulud

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2012-12-26 19:11:54
Meil oli aeglaselt küpsetatud seakarree muscovado-sinepiglasuuriga ja veinikastmes hautatud jänes. Kõrvale õlles hautatud hapukapsas ja kartulipüree. Sülti oli ka. Magusaks külmutatud kirsside ja mustikatega pavlova ja kondenspiima-laimikook. Näksimiseks Vene teeküpsised, mandariinid ja pähklid. Kõik oli väga maitsev ja jääke sööme siiamaani. :) Pilte kahjuks ei ole millestki. :(

Lindude toitmine

Triin28
Postitusi: 855
Abikokk
2012-12-26 19:42:34
Täna pidasime mehega kodust jõulupidu. Eelnevad päevad veetsime vanemate ja sõprade ja sugulastega. Seni oli menüü igal pool üks- seapraad, verivorstid, hapukapsad, sült, lihapirukad, heeringas sibula ja koorega jne. Täna tegime kodus hoopis pidusöögiks kala. Küpsetasime forellifilee sibula-tilli-sinepi-majoneesi kattega, kõrvale lillkapsapüree. Juurde võtsime pokaali veini ja ciabattat. Magustoiduks on kirju koer. Oleme oma valikuga täitsa rahul (liha ei taha tükk aeg enam näha...:))
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2012-12-26 21:36:31
Meie jõulupidu oli väike- olime kahekesi. Aga traditsioonid on meil au sees. Praeks oli juba teist aastat double-cooked sealiha, esmalt 90 kraadi juures 10h ahjus köögiviljapuljongis ja siis grilli all küpsetatud sea tagakintsu praetükk. Lisanditeks hapukapsas, pohlamoos (mõlemad seekord poest), keedukartul. Pasteeti tegin ka ise, aga seda sõime esimesel jõulupühal hommikusöögiks. Magustoiduks traditsiooniliselt tarretis vahukoorega :) joogiks väga hea pinot noir ja hiljem kohv.

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2012-12-26 22:03:48
Jõululaupäeval kalkun + part, mõlemad klassikaliselt ahjus, õunad kõhus. Kapsas, ahjukartulid... Magustoiduks jäätisetort, sest elu on näidanud, et midagi "põhjalikumat" ei jaksata süüa. Esimesel jõulupühal sama, kuna toitu oli nii palju. Kuna olin üle-eelmisel päeval teinud pehme piparkoogi, mida keegi eriti ei viitsinud süüa, siis nüüd tegin sellest piparkoogihõngulisi rummikooke. Rummikooke süüakse meil alati. [IMG]http://i596.photobucket.com/albums/tt49/Sassha/DSC_1883_zps0892b1fc.jpg[/IMG]
Aire1
Postitusi: 837
Abikokk
2012-12-27 10:34:58
Jõululaupäeval oli kodus laual ahjulõhe ja ahjukartulid, magusaks tegi tütar kooki.Ja kartulisalatid tegin ka. Järgmisel päeval oli pidulikum õhtusöök ema juures. Laule sai hani koos hapukapsa ja verivorstiga. Salatideks merineeritud peet, - kurk ja - jõhvikad. Magusaks keeks ja jäätisekokteil. See aasta loobusime rikkalikust jõululauast, kõige tähtsam oli olla perega koos.
Kaare
Postitusi: 197
Abikokk
2012-12-27 13:47:59
Väga traditsiooniline jõululaud oli ämma juures - kartul, seapraad ja metsseapraad, suitsusink, verivorstid, kapsas, sült, kõrvitsasalat, pohlamoos, piparkoogid. Koogi pidin mina tegema, aga kuna mul õnnetus täpselt jõululaupäeva hommikul kõhuviirusesse jääda, siis ei olnud ma võimeline ei kooki küpsetama ega ühtegi jõulutoitu sööma. Nii ootasin, et saaks kõhu punni süüa :(, aga ei midagi...

Koopatibi küpsetab...

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2012-12-27 18:28:16
Minu jõululaud oli ka ämma juures: verivorstid, soolaliha, ahjus küpsenud kaelakarbonaad, keedetud kartul, hapukaosas, marineeritud kurgid, seened, tomatid ja kõrvits, vahukooretort maasikaega ja mina panustasin moosimusidega. Jõulu esimesel pühal sõime ema juures seapraadi, kartulisalatit ja piparkoogimuhvineid. Jõulu teisel pühal tegin kodus aeglaselt küpsetatud sepraadi, mis sai eelnevalt sinepi, mee, soola ja pipraga kokku hõõrutud ning kartuliputru. Magusaks oli lihtne magustoit piparkookidest, maitsestamata jogurtist ja külmutatud mustadest sõstardest.

Tullia jutukesed

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2012-12-27 23:00:51
Minu teha oli sel aastal kõik magusa lauale. Kõik retseptid Nami-Namist :) Tegin väikseid mini porgandikooke, mandli-ploomi komme, piparkooke (asendasin osa jahust täistera rukkijahuga ja väga mõnusad said) ja koogiks Pavlova sidrunikreemi ja vahukoorega. Porgandikoogikesed jäid ainsana pildile. Kõik oli väga maitsev aga peale suurt sööki paljudel enam magusale ruumi pole :) Soolasel laual oli traditsiooniliselt külmlaual kartulisalat, lihalõigud, marineeritud praetud räimed ja heeringas hapukoore ja munaga ning soojal laual sealihapraad, praekapsad ning meie pere kartulivorstid.

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-27 23:33:54
Lõin siinsed ja Facebooki postitused kokku ja sain kokku 28 vastust. Loosiõnn soosis fb-postitust, mille tegi Anu J.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-12-27 23:55:18
Meie jõululaual oli traditsiooniline: väikesed hanerasvaga praetud kartulikuubikud, mee ja siidriga hautatud seakülg, verivorstid, õlles hautatud hapukapsas (väga maitsev ja sai palju kiita), marineeritud kõrvits, pohlamoos, hapukurk, omatehtud leib ning 3 sorti salatit: juustu-puuviljasalat, peedi-seenesalat (väga kiideti) ja apelsini-toorsalat (eriti ei söödud :( ) Lisaks veel näksimiseks lihalõikude ja snäkivorstidega vaagnad ning graavilõhe. Magusaks mandariinid, piparkoogid ja piparkoogi-toorjuustukook.

Liisi Blogi

<< 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 >>