Jõulud

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2009-12-30 12:54:14
Mina küpsetasin sel aastal jõuludeks stolleni, nüüd selgus, et pilti sellest ei olegi :( Aga noh, maitses hästi ja kõik kiitsid. Veel tegin kingipakkidesse erinevaid komme, millest ka pilte pole :( ainult martsipanipõrsakesest on.. Põhiline jõulusöömaaeg oli koos paari sõbraga (kokku viis täiskasvanut ja üks aastane laps), laual oli jõulupraad, keedukartul, lihaga koos küpsenud porgandid, verivorstid, praekapsas. Joogiks glögi ja morss. Magusaks tegin hõõgveinipirne, mida serveerisin kaneelivahuga ja meetorti. Pildid on taas kaduma läinud. :( Kui üks praetaldrikust tehtud pilt välja arvata.
Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2010-01-02 21:02:51
Pille:
Ah jaa - sõpradele-sugulastele saatsin tänavu sellise jõulukaardi. Tean, et see võeti tänuga vastu ja ilmselt teen tuleval aastal samuti :)
Pille sinu jõulukaart oli küll väga mõnus lugemine :)

Hexy asjatab

Bamby
Postitusi: 14
Kokaõpilane
2010-11-24 03:07:22
Kuna Jõulud 2010 on juba kuu aja pärast, otsustasin jätkuda teemat... äkki on uued ideed olemas, mis on sellel aastal jõulu-hitt?! Samas, tahtsin pakkuda insipratsiooni prantsuse köögist, kuidas prantsuse jõulueine välja näeb... Kestab see tavalist 2 päeva, 24.detsembri õhtust-25.detsembri õhtuni... Aperetive: - verrines =väikesed klaasid, mis on erinevate toidukihtidega täidetud - väikesed pirukad või soolased koogid (lehttainast tehtud) +champagne Eelroog: -mereandid (austrid äädikakastmega, bulot=mereteod (http://fr.wikipedia.org/wiki/Buccinidae) majoneesiga, homaar, krevetid, jne.) -teod -foie gras + pain d'epices(=piparkoogimaitseline leib, rohkem präänikumaitsega, leib vürtsidega ja meega) + viigimarja moos + sibula moos +valge vein Kala: -kammkarbiliha -forell + valge vein Põhiroog: -ahjupraad (hani, kalkun, part, chapon=kastreeritud kukk, metssiga, metskits) -gratin= vorm (tavaliselt kartulivorm seentega) -kastanitekaste +punane vein Fromage: juustuvalik (vähemalt 3-4 erinevat juustu) + roheline salat salatikastega + punane vein Dessert: - jäätisetordid (nt. Omelette norvégienne=norra omlett) - b?che de No?l=jõuluhalg (http://mademoisellemimi.m.a.pic.centerblog.net/bdlw983c.jpg) - macarons + valge magus vein (muscat) või champagne Kohvi joomine Bon Appétit! Oleks põnev ka teada, kuidas jõulumenüüd välja näevad teistes riikides... Aitäh selle imeilusa teema eest!!!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-11-24 08:40:03
Hexy:
Pille:
Ah jaa - sõpradele-sugulastele saatsin tänavu sellise jõulukaardi. Tean, et see võeti tänuga vastu ja ilmselt teen tuleval aastal samuti :)
Pille sinu jõulukaart oli küll väga mõnus lugemine :)
Aitäh, Hexy! Siin-seal on sõbrad juba tasakesi vihjanud, et neile meeldiks ka tänavu sellist jõulukaarti saada. Mis mul siis üle jääb, pean koostama hakkama :)
Bamby:
Kuna Jõulud 2010 on juba kuu aja pärast, otsustasin jätkuda teemat... äkki on uued ideed olemas, mis on sellel aastal jõulu-hitt?!
Bamby, aitäh teema uuendamise eest! Nii mõnedki Sinu mainitud prantsuse jõuluroad on Nami-Namis olemas, panen viited retseptide juurde: Pain d'epices (retsept ka verivärskes Nami-Nami kokaraamatus olemas!) Valik viigimarjamoose Valik sibulamoose Baked Alaska e. Omelette Norvégienne b?che de No?l Makroonid (eraldi foorumiteema lausa)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2010-11-24 08:47:23
Pille:
Hexy:
Pille:
Ah jaa - sõpradele-sugulastele saatsin tänavu sellise jõulukaardi. Tean, et see võeti tänuga vastu ja ilmselt teen tuleval aastal samuti :)
Pille sinu jõulukaart oli küll väga mõnus lugemine :)
Aitäh, Hexy! Siin-seal on sõbrad juba tasakesi vihjanud, et neile meeldiks ka tänavu sellist jõulukaarti saada. Mis mul siis üle jääb, pean koostama hakkama :)
Pille, eelmisel aastal tegin Sinu jõulukaardilt aastavahetuse lauale üht ja teist. Loodetavasti avaldad ka sel aastal oma jõulukaardi nami-namikatele :)

Tullia jutukesed

Noor_Perenaine
Postitusi: 241
Abikokk
2010-11-25 17:23:33
See Pille jõulukaart on külla igati tore :) Olen isegi oma lemmikretsepte käsitsi tehtud jõulukaartidele kirjutanud. Enamasti jõulumaiused siis. Peakski ehk sel aastal midagi head välja mõtlema-katsetama ja kallitega jagama seda. Aga olen ise juba pikemat aega mõelnud, et sel aastal tahaks näiteks sõbrad jõulusöömajale kutsuda. Enamasti on nii, et veedame jõuluaega ja aastavahetust kas minu või kaasa perega ja siis nagu ise ei saagi midagi teha. No loomulikult aitan emal jõuluroogi teha ja õdedega teeme piparkooke ka (nami-nami piparkoogitaignast alates eelmisest aastast, minul on see taignategemise rõõm). Aga tahaks päris ise ka teha jõululaua. Ja eks ma käin siis siit inspiratsiooni ammutamas ja peaks hakkama häid mõtteid kirja panema.... Verivorste olen juba paaril korral teinud, aga hapukapsast ja liha peaks katsetama, et kuidas kõikse parem oleks :) Ja kõrvitsasalatit...mmm.
Ristl
Postitusi: 100
Kokaõpilane
2010-12-02 08:44:46
Lisan prantslaste pühadetoitude ideid koos piltjuhenditega, kuidas valmistada näiteks hanemaksa või jõuluhalgu. http://www.marmiton.org/noel

Ablas miisu.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-06 11:40:29
Minul on nüüd garaažis ootel jõulupiparkookide tainas ja üks suur inglise puuviljakeeks. :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-12-06 12:03:39
Minul on hakkamas 3,5 kg tainast siinse imemaitseva retsepti järgi tehtud ja inglise puuviljakeeksi tarvis on puuviljad ka kokku kogutud, ilmselt küpsetan sel nädalavahetusel.

Kätrini kokkamispäevik

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2010-12-06 15:35:33
Mul ka inglise jõulukook ehk jõulukeeks juba valmis. Valmistan juba neljandat aastat sama retsepti järgi. Lähipäevil teen siiski veel ühe keeksi selle retsepti järgi. Keeksi on hea jõulude ajal külla kaasa võõsa.

Tullia jutukesed

<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 >>