Jõulud

Eda
Postitusi: 36
Kokaõpilane
2009-11-30 23:18:02
Risalamande on tõesti väga maitsev ja võiks lasteaias populaarne olla. Majanduslikult kindlustatud nooremad taid (ning nende lapsed) on hakanud ka piimasaadustega harjuma, üldiselt peavad taid piimatooteid võõraks. Mina pakuks omalt poolt veel Kirjut koera, mida saab valmistada ahjuta ning mis ei rikne väga kiiresti. P.S. Kohupiima Tais poest ei leia, aga korralik kodujuust on täitsa olemas. Tesco's ja Tops'is leiad kodujuustu kollases jogurtitopsiga sarnases pakendis, tavaliselt hapukoore kõrval. Kõik piimatooted (eriti juust) on Tais suhteliselt kallid, aga kodutoiduigatsuse vastu aitab näiteks hapukoorega värskekurgisalat hästi ;)
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-12-01 06:59:45
Pille:
Üks mu lemmik-jõuludesserte on taanlaste risalamande - see peaks riisisõpradele tailastele meeldima :)
See risalamande on hea mõte jõuludeks, äkki teen seda kodusele jõululauale. Aitähh! Ja mandleid pannil võiks siis ka proovida.
Eda:
Mina pakuks omalt poolt veel Kirjut koera, mida saab valmistada ahjuta ning mis ei rikne väga kiiresti.
Kirju koer on ka väga hea mõte lasteaia jaoks, teen vist seda ka. Aitähh, Eda.
Eda:
P.S. Kohupiima Tais poest ei leia, aga korralik kodujuust on täitsa olemas. Tesco's ja Tops'is leiad kodujuustu kollases jogurtitopsiga sarnases pakendis, tavaliselt hapukoore kõrval. Kõik piimatooted (eriti juust) on Tais suhteliselt kallid, aga kodutoiduigatsuse vastu aitab näiteks hapukoorega värskekurgisalat hästi
Hapukoore leidsime poest täitsa üles, see, mis on Tais toodetud on täitsa odav ka. Aga kodujuust on mulle küll üllatuseks, meeldivaks, pean ütlema. Suured tänud. Hapukoor ei ole päris sama maitsega, mis meil, aga ajab asja ilusti ära, eriti suppide sees. Juust on hirmus kallis, aga sama lugu mu meelest, et see, mis siin kohapeal toodetud, polegi nii hullu hinnaga. Aga piim on väga hea ja munad on täitsa üle prahi - kõige odavamad poemunad on nii kollase rebuga ja praadides ei lähe katki ja paisuvad ilusti omletis. Kas sa Eda ei pannud seda tähele?

http://jucjaco.blogspot.com/

Eda
Postitusi: 36
Kokaõpilane
2009-12-01 19:07:32
Juc:
Aga piim on väga hea ja munad on täitsa üle prahi - kõige odavamad poemunad on nii kollase rebuga ja praadides ei lähe katki ja paisuvad ilusti omletis. Kas sa Eda ei pannud seda tähele?
Tõsi, munad on head. Lisaks muidugi kõik värske kraam ja kuningliku projekti raames kasvatatud orgaaniline toidukaup. Kui näed kuningliku vapiga märgitud ja tagasihoidlikult pakendatud aedvilju või vapiga hoidiseid, siis proovi.
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-12-02 08:50:00
Eda:
Juc:
Aga piim on väga hea ja munad on täitsa üle prahi - kõige odavamad poemunad on nii kollase rebuga ja praadides ei lähe katki ja paisuvad ilusti omletis. Kas sa Eda ei pannud seda tähele?
Tõsi, munad on head. Lisaks muidugi kõik värske kraam ja kuningliku projekti raames kasvatatud orgaaniline toidukaup. Kui näed kuningliku vapiga märgitud ja tagasihoidlikult pakendatud aedvilju või vapiga hoidiseid, siis proovi. http://farm3.static.flickr.com/2648/4150749670_f0c21bef08_s.jpg
wau, seda kraami prooviks küll. Pean sind jälle tänama hea info eest. Kas nende asjade jaoks on eraldi poed või saab neid osta igast supermarketist, nt Tesco?

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-02 12:26:01
Juc:
Eda:
Juc:
Aga piim on väga hea ja munad on täitsa üle prahi - kõige odavamad poemunad on nii kollase rebuga ja praadides ei lähe katki ja paisuvad ilusti omletis.
Tõsi, munad on head. Lisaks muidugi kõik värske kraam ja kuningliku projekti raames kasvatatud orgaaniline toidukaup. Kui näed kuningliku vapiga märgitud ja tagasihoidlikult pakendatud aedvilju või vapiga hoidiseid, siis proovi.[/url]
wau, seda kraami prooviks küll. Pean sind jälle tänama hea info eest. Kas nende asjade jaoks on eraldi poed või saab neid osta igast supermarketist, nt Tesco?
Jäägem teemasse, jäägem teemasse: JÕULUD (meil ja mujal). Vabalt võib tekitada "toidu ostmine Taimaal" vms lisateema nt siin alateemas) Mul endal tänavu vaja võõrustada vähemalt kahte suuremat jõuluüritust. 21.12 lubasime korraldada piduliku mitmekäigulise jõuluõhtusöögi enda juures Kristjani kolleegidele (10 täiskasvanut, v-b ka lapsed. Mullu toimus nende jõuludinee Stenhusis, nii et latt on väga kõrgele tõstetud :)). Ja jõuluõhtul on lähisugulased meie juures jälle, ehk siis 11 inimest (sh 1 imik ja 2 rüblikut). Väiksemaid koosviibimisi tuleb ka kindlasti, nii et mul on kõiksugu erinevaid jõulumenüüsid vaja välja mõtlema hakata.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-12-02 13:23:47
Minul on õnneks (või kahjuks?) jõululaua katmine veel ema ja vanaema meeldivaks kohustuseks, kuid mõtlesin, et võtan see aasta osa enda kanda. Teen jõululauale kõrvitsasalatit, sülti ja koogi. Kook saab olema ilmselt manhattani juustukook piparkoogipõhjal kaunistatud hõbedaste nonparellidega :) Oh, ma ei jõua ära oodata, et saaks juba jõulu-toitudega pihta hakata. Ilmselt teen ka ühe inglise puuviljakeeksi. Veel on plaanis teha hulk söödavaid kingitusi: vürtsikaid mandelid (PS! Sattusin juhuslikult Lasnamäe Maksimarketisse ja seal on hetkel mandlid 83kr/kg, ostsin kohe palju), isetehtud tainast aknaga piparkooke, chocolate-chip küpsiseid ja trühvleid.

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-02 13:41:08
Spiidi:
Veel on plaanis teha hulk söödavaid kingitusi: vürtsikaid mandelid (PS! Sattusin juhuslikult Lasnamäe Maksimarketisse ja seal on hetkel mandlid 83kr/kg, ostsin kohe palju),
Mul läheb kohe-kohe plaaditäis magusaid-vürtsikaid mandleid ahju! Viimsi Co-Marketis olid mandlid 100 g ca 10 krooni, ma ostsin ka mitu pakki. Sul aga veelgi soodsam pakkumine ju :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-12-02 14:56:57
Pille:
Spiidi:
Veel on plaanis teha hulk söödavaid kingitusi: vürtsikaid mandelid (PS! Sattusin juhuslikult Lasnamäe Maksimarketisse ja seal on hetkel mandlid 83kr/kg, ostsin kohe palju),
Mul läheb kohe-kohe plaaditäis magusaid-vürtsikaid mandleid ahju! Viimsi Co-Marketis olid mandlid 100 g ca 10 krooni, ma ostsin ka mitu pakki. Sul aga veelgi soodsam pakkumine ju :)
See on päris hea pakkumine jah. Ilmselt lähen võtan koju minnes veel pool kilo. Jõulude ajal kulub mandleid ju palju :) Tegelikult mul kulub alati palju mandeid...

le D?ner

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-12-02 18:41:32
minul hakkab homme jõulukeeksi tegemine pihta. Plaanisin seda küll juba novembri lõpus teha, aga nii palju tegemist on olnud, et pole jõudnud. Keeks peab 3-4 nädalat maitsestuma, nii et jõuan napilt-napilt aega :)

www.kokkama.ee

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-12-02 19:14:59
Pille:
Spiidi:
Veel on plaanis teha hulk söödavaid kingitusi: vürtsikaid mandelid (PS! Sattusin juhuslikult Lasnamäe Maksimarketisse ja seal on hetkel mandlid 83kr/kg, ostsin kohe palju),
Mul läheb kohe-kohe plaaditäis magusaid-vürtsikaid mandleid ahju! Viimsi Co-Marketis olid mandlid 100 g ca 10 krooni, ma ostsin ka mitu pakki. Sul aga veelgi soodsam pakkumine ju :)
Keskturul on ka lahtised mandlid 82 kr kilo ja metsapähklid 110 kr :)

Lindude toitmine

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>