Jõulud

Ulaturo
Postitusi: 14
Kokaõpilane
2008-12-11 21:44:57
Tean, et Jõuluks küpsetatakse ahjus porgandi, kaalika ja kartulipudru vorme. Kas neid maitsetatakse jõuluks kuidagi teisiti?

Söön,et elada.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-12 08:38:42
Ulaturo:
Tean, et Jõuluks küpsetatakse ahjus porgandi, kaalika ja kartulipudru vorme. Kas neid maitsetatakse jõuluks kuidagi teisiti?
Kas Sa pead neid soomlaste laattiko-vorme silmas? Kui jah, siis Nami-Namis on mitu abistavat retsepti: Kaalikavorm Jõuluvorm Kui Sul on mõni hea vormiretsept olemas, siis võid lihtsalt lisada jõuluseid vürtse (ingver, muskaat) või ürte (rosmariin, tüümian).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-12-12 10:30:39
See soomlaste kaalikavorm on tagasihoidlikult öeldes megahea :) Mul teeb ema igal aastal ja lihtsalt ei jõua isu täis süüa sellest. See on samuti üks selline kaalikatoit, mida võib üsna julgelt ka kaalikast kaarega ringi käivatele inimestele pakkuda.
Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-12-12 14:25:02
meil tuleb jõululauale kartulivorm, ma ei julgenud kaalikavormi valida, sest mees ei ole just juurikate fännaja.

Hexy asjatab

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2008-12-12 15:19:15
Olen juba aastaid jõululaual nii kaalika-, kartuli- kui ka porgandivormi pakkunud. Läheb kaubaks küll, ka neile, kes alguses ninaga viskavad.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-12-12 18:41:32
Mehu:
Tziiki:
kas oskaks keegi häid nippe ja nõuandeid jagada terve kalkuni küpsetamiseks. Tahaks kangesti jõululaupäeval teha...
Toetudes viimasele postitusele - kas hane ja kalkuni küpsetamine on väga erinev teadus?
Tundub olevat küll, kalkun pole kunagi ebaõnnestunud, hanest jäi ahjus järgi ainult nahk, kondid ja lomp sulanud rasva...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Ulaturo
Postitusi: 14
Kokaõpilane
2008-12-12 20:43:28
Just neid Soome laatikkoid ma mõtlesingi. Meie pere lemmik on ka kaalika oma, aga mulle maitseb ka kartulipüree vorm. Tähtis on see, et kartuleid keeta ilma soolata ja mikserdatud pudrul lasta jahtuda ja seista mitu tundi, öeldi, et isegi hommikuni. (läheb ise magusaks) Minule antti selline retsept: 1kg kartuleid 1dl jahu 4-5dl koort või piima 2-3spl. võid 2tl.soola muskaati Kartulid keeta ilma soolata vees ja mikserdada pudruks, lasta seista 2 t või kui õhtul teha, siis hommikuni. Sega kokku vedelik, sool ja või ja muskaat. Pane määritud vormi (mitte liiga täis, läheb üle ääre). Küpseta 120-150 temperatuuril kuskil 2-3 tundi. Muidugi kui on leivaahi võib hoida 50 juures ööläbi.

Söön,et elada.

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-12-12 21:13:06
Marit:
Kas keegi Angeelika pohla-karamellirulli on proovinud, tundub ahvatlev.
Mina kord tegin, minu jaoks oli liiga magus ja rammus. Aga soovin samuti Pillet kiita toredate jõulumenüüde eest! Ka mul on kõva mõttetöö käimas, mida sel aastal pakkuda.
Seebimull
Postitusi: 38
Kokaõpilane
2008-12-13 16:24:44
Isegi ei mõtle jõululaua peale, sest see aasta teeb kõik mees :) "Sit back and relax" nagu ta ütles. Tahtsin muidu proovida näiteks seda http://www.recipezaar.com/Vegetarian-Christmas-Roast-136268 , sest liha ma ei söö.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-13 16:37:16
Seebimull:
Isegi ei mõtle jõululaua peale, sest see aasta teeb kõik mees :) "Sit back and relax" nagu ta ütles. Tahtsin muidu proovida näiteks seda http://www.recipezaar.com/Vegetarian-Christmas-Roast-136268 , sest liha ma ei söö.
Minu mees küsis sellepeale, kui viitasin sinu mehele, et kas ma ikka olen kindel, et tahan, et tema teeb jõululaua :D Leppisime kokku, et süüa teen ikkagi mina, aga tema hoiab poisid köögist eemal.

Zoozi tegemised

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>