Jõulud

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-11-30 00:02:16
K2trin:
Minul tuli seda menüüd lugedes kohe pähe- sel aastal teen piparkoogi vahvleid!!! /.../
kas Sul mõni retsept ka välja vaadatud või see omas peas veel? tundub huvitav isegi proovida :P

http://kardemon.blogspot.com

Mehu
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-11-30 00:14:34
Piparkoogivahvlid on päris hea idee. Koos vanillijäätise ja mõne "jõuluse" moosiga. Ainult et minu vahvlipann andis otsad :( Muidu jõulumenüüs on alati liha-kapsad-kartulid, hõõgveinis pirnid. Sel aastal mõtlesin katsetada midagi täiesti ebatraditsioonilist, aga seni pole veel seda "miskit" suutnud välja mõelda (loodan vaikselt nami-nami retseptikogule, kui aega saan, siis sorteerin läbi...).
Riinyke
Postitusi: 80
Kokaõpilane
2008-11-30 01:12:42
Mul on piparkoogitainas juba valmis mätsitud ja ootab külmikus küpsetamispäeva. Jõuluroogadega ma õnneks mässama ei pea. Meil toimub iga-aastane jõuluõhtu vanavanemate juures ja seal saab alati nii liha, verivorste, kapsaid ning kõike muud head-paremat.

Keegi pole patrioot tühja kõhuga.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-03 09:10:21
Pille:
Järgmisel nädalal viin lausa jõulutoitude koolituse läbi (siin). Pärast seda olen valmis kõik ideed avalikustama :D
Siin siis lubatud jõulumenüüd. Puuduvad pildid lisan veidi hiljem. Need pole kõik konkreetselt jõuluõhtu menüüd, aga jõuluaega sobivad menüüd :) Klassikaline eesti jõululaud Eelroog: rukkileiva Melba toast soolaseenesalatiga. Põhiroog: õllekapsas (fotol), köömnekartulid (fotol), krõbedad verivorstid, pohlamoos ja seapraad vastavalt soovile. Magusroog: kihiline dessert piparkoogimaitseainega karamellistatud riivleivast, kohupiimakreemist ja pohladest. (Alternatiiv: jõuluhõnguline kohupiimadessert piparkookidega (fotol) või kihiline pohladessert (fotol)) Kalasõbra jõululaud Eelroog:kalamarjasuupiste rukkileivaga (fotol) (Alternatiiv: õhuline siiavaht kalamarjaga või apelsinisalat heeringaga) Põhiroog: ahjulõhe peediga pühadelauale (fotol), lisandiks (safrani ja) ürtidega maitsestatud kuskuss (fotol) (Alternatiiv: laimi-sinepi ahjulõhe, fotol) Magusroog: mandliriis kirsikastmega e. risalamande (fotol) (Alternatiiv: Malta riis, fotol). Kaalujälgija jõululaud Eelroog: vürtsikas pastinaagisupp Põhiroog: hautatud punane kapsas ploomidega (fotol), lisandiks sea sisefilee, linnuliha vm meelepärast (meil oli mullu hanepraad, fotol) Magusroog: hõõgveinipirnid (fotol) (Alternatiiv: hõrgud ingveripirnid (fotol) või kaneelipirnid). Vegetaarne jõululaud Eelroog: apelsini ja apteegitilli salat (fotol) Põhiroog: odra- või speltakruubi ja peedi 'orzotto' pähklitega (fotol) Magusroog: jõulune valge šokolaadi panna cotta koos karamellistatud apelsinidega (fotol) (Alternatiiv: piparkoogi-tiramisu (fotol) või itaalia apelsinikreem) Jõuluhõnguline suupistelaud Sibulapaadid kalamarjaga (fotol), lehttainarullid verivorsti ja pohlamoosiga (fotol), piparkoogikanapeed sinihallitusjuustu ja viinamarjadega (fotol), jõulutähed. Kuumad jõulujoogid kuum ingveri-õunajook (fotol) Kõik need road valmistasime ka eilsel jõulutoitude koolitusel (v.a. 'alternatiivid'). Aga siin veel mõned jõulukuusse sobivad desserdid ja küpsetised. Argised jõuludesserdid Jõuluhõnguline aprikoosikissell (fotol), Jõulune viinamarjakissell vanillivahuga, Hõõgveinikissell mesise jogurtikreemiga, Glögisupp ja riisipuder, Glögiploomid kohupiimakreemiga, Jõhvikad iirise- või lehmakommikastmega (fotol) Valik jõuluküpsetisi Muffinid Jõulumuffinid (fotol) Keeksilaadsed kasinad koogid, mida saab glasuuriga uhkemaks teha Glögine ploomikook Inglise ingverikook toorjuustuglasuuriga (fotol), jõulune hapupiimakook (fotol), Kristjani vanaema pehme piparkook pohlamoosiga (fotol) Jõulune banaanikook (fotol) Koogid piparkoogitainaga Piparkoogi-toorjuustukook (fotol), piparkoogikorvikesed kohupiima-pohlakreemiga (fotol) Jõulused rullkoogid Piparkoogirull safranikreemiga (fotol) Veidi tordisemad koogid Pehme piparkook (fotol), pohla-karamellikook, Angeelika pohla-karamellirull Veidi erilisemad piparkoogid Aknaga piparkoogid, sinihallitusjuustu-piparkoogiküpsised (fotol), valged piparkoogid e. kardemoniküpsised (fotol), täidisega piparkoogipallid (fotol) Traditsioonilised jõuluküpsised Rabedad rosetid e. krustaadid (fotol), seakõrvad e. jõulused rasvaküpsised

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2008-12-03 09:21:21
Mehu:
Piparkoogivahvlid on päris hea idee. Koos vanillijäätise ja mõne "jõuluse" moosiga. Ainult et minu vahvlipann andis otsad :( Muidu jõulumenüüs on alati liha-kapsad-kartulid, hõõgveinis pirnid. Sel aastal mõtlesin katsetada midagi täiesti ebatraditsioonilist, aga seni pole veel seda "miskit" suutnud välja mõelda (loodan vaikselt nami-nami retseptikogule, kui aega saan, siis sorteerin läbi...).
Piparkoogivahvlite retsept on mu emal olemas ja hangin selle siia lõppu peagi. Meil on pool piparkoogimasinat alles - alumine pool veel küpsetab, ülemine ei tööta- aga ära ei saa visata, sest uued masinad ei tee õhukesi vahvleid (vähemasti need, mida mina katsetanud olen) Muidu aga tulevad tegemisele magushapud kapsad, liha, verivorst ja muu traditsiooniline. Hõõgveinis pirne tahan ka kindlasti proovida- need näevad fantastilised välja.

Kätrini kokkamispäevik

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-03 09:32:46
K2trin:
Piparkoogivahvlite retsept on mu emal olemas ja hangin selle siia lõppu peagi.
Leidsin märkmiku vahelt sellise retsepti (kust pärit, ei mäleta :() Mõnusad piparkoogivahvlid 1 kg piparkoogitainast 0.5-1 l piima 2 muna Sõtku piparkoogitainas piima ja munaga vedelamaks - peaks olema umbes hapukooresugune (poetainas peab olema toasoe ja pehme, siis lisa vähehaaval piim). Hoia järgmise päevani jahedas. Küpseta vahvliküpsetajas (määrida pole vaja!) ja keera kuumad vahvlid kohe torusse! Kas Sul on sarnane retsept, K2trin?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2008-12-03 10:32:29
Super, Pille, millega hakkama oled saanud. Need menüüd on täiesti vaimustavad. Kindlasti leab nii mõnigi roog tee ka minu jõululauale. Alles planeerin ja katsetan, olen igal aastal traditsioonilise kõrval ka midagi uudset valmistanud.
Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2008-12-03 10:40:08
Pille:
K2trin:
Piparkoogivahvlite retsept on mu emal olemas ja hangin selle siia lõppu peagi.
Leidsin märkmiku vahelt sellise retsepti (kust pärit, ei mäleta :() Mõnusad piparkoogivahvlid 1 kg piparkoogitainast 0.5-1 l piima 2 muna Sõtku piparkoogitainas piima ja munaga vedelamaks - peaks olema umbes hapukooresugune (poetainas peab olema toasoe ja pehme, siis lisa vähehaaval piim). Hoia järgmise päevani jahedas. Küpseta vahvliküpsetajas (määrida pole vaja!) ja keera kuumad vahvlid kohe torusse! Kas Sul on sarnane retsept, K2trin?
Rääkisin emaga ja tema on selline vanakooli inimene, et täpseid koguseid mulle anda ei oska, kuid olen koos temaga "tunde järgi" küpsetanud ja tulevad imemaitsvad krõbedad vahvlid. Panen igaksjuhuks siiski siia õpetuse kirja, kuigi tean, et ilma mõõtühikuteta siia retsepte lisada ei tohi aga umbkaudsed mahud on siiski teada. Jõulu ajal kindlasti katsetan ja mõõdan siis täpsed ühikud ka välja. Seniks aga: Pane 0,5kg piparkoogitainast potti, lisa järk-järgult sooja vett ning kuumuta madalal tulel, et tainas sulaks ja muutuks ühtlaseks vedelmaks massiks. Lisa 250g sulatatud rasvainet ning sega ühtlaseks. Võta pott tulelt. Lase natukene jahtuda. Sega hulka 3muna. (Tean, et vahel on tainas liiga vedel tulnud, siis oleme tsipp jahu hulka pannud) Küpseta krõbedad vahvlid. Vast on abiks ja annan katsetustest teada. Enne jõule kahjuks ei saa, kuna massin vanemate kodus Põltsamaal.

Kätrini kokkamispäevik

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2008-12-03 10:51:17
Suur-suur aitäh Pillele, väga kasulik info menüü koostamisel :) Mõlemad pehmed piparkoogid on huvitavad, ei teagi kumba eelistada? Kas keegi Angeelika pohla-karamellirulli on proovinud, tundub ahvatlev.

Magusad fotod

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-12-03 11:44:50
Marit:
Kas keegi Angeelika pohla-karamellirulli on proovinud, tundub ahvatlev.
Seda rulli teinud ei ole, aga olen teinud jõuluks pohla-karamelli kooki (retsept Pereköögist). Pohlad ja karamell sobivad imehästi kokku. Mäletan, et maitse oli hea, vaid karamelli oleks võinud rohkem olla :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>