RUKKILEIB: rukkileiva küpsetamine, sh küpsetamise aeg ja temperatuur

Kiisu
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2011-02-24 17:32:47
Tere kallid kokandushuvilised. On plaanis hakata tegema oma elus esimest leiba, kuid ei saa kuidagi juuretisega hakkama :( Läksin täna ökopoodi "Looduspere" ja ostsin miskit vedelat Fontaine juuretist, kus KÕIK on saksa keeles :( Kas keegi saaks anda nõu, mis ma sellega nüdü peale hakkan jne. Kas on vaja lisada pärmi. Ostsin ka Leiva ekstrakti, 100 peenikest rukkijahu ja leivavormid aga ei suuda leiva küpsetamisega hakkama saada :( PAlun abi!

Armastus käib kõhu kaudu :)

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2011-02-24 18:37:17
Kiisu:
Fontaine juuretist, kus KÕIK on saksa keeles :(
ma soovitan kahte lahendust. 1. kui google-sse kirjutada "fontaine juuretis", siis esimene vaste viib otse retsepti juurde. 2. Google tõlk on küll suht kohmakas ja mingit trükikõlblikku juttu välja ei anna, kuid arusaama sellest, mid vaja teha on, saab tema abiga ehk siiski kätte. Eriti, kui lasta tal nt saksa keelest mitte eesti, vaid inglise keelde tõlkida. Mina olen kasutanud itaaliakeelsete retseptide/õpetuste tõlkimiseks ja saab hakkama küll.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Kiisu
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2011-02-25 09:04:06
Tänud Petu. Retseptis on kirjas, et lisa juuretis+pärmi kuubik? Milline see kuubik on ja kui suur grammides see peaks olema`? Ohjeerum :( Olen kurb aga leiba tahaks hirmsasti teha.

Armastus käib kõhu kaudu :)

Kiisu
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2011-02-25 10:32:50
:( Aga mure siiski endine. Seall retseptis on kirjas, et lisa pärmikuubik?? Kas see on tavaline pärm, mis poes saadaval a´la 50g või mis sa Petu arvad? Samuti on seal kirjas, et jahusegu 1kg. (700 rukkijahu ja 300g millist siis? Nisujahu?) Suured tänud abi eest!

Armastus käib kõhu kaudu :)

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2011-02-25 10:59:07
kui sealt retsepti lõpust lugeda, siis on öeldud, et ilma pärmita saab ka. Mina teeks küll nii. Sest mis mõte on juuretisel, kui pärmi ka panna, siis võiks ju ainult pärmi panna. Starter peab lihtsalt kauem seisma. Kui õrnalt vahutab, siis on valmis. Mina olen praeguste ilmadega lasknud starterit praeahjus elutseda. Mul on elektriahi, temperatuuri panen 0 ja 50 vahele nii, et vahemik on jagatud kolmeks ja osuti on nullipoolse ja keskmise kolmandiku piiri kandis. Mul on umbes nii, et starter läheb keskööl ahju ja hommikul kaheksa-üheksa paiku teen taigna valmis. Eks see aeg sõltu muidugi juuretise vägevusest. Jahu, ma pakun, võid kasutada just sellist, millist ise tahad. Peaasi, et taigna konsistents oleks õige. Mina küll ei mõõda midagi peale vee. Starter peaks olema enamvähem keefiri moodi (mõned ütlevad, et hapukoore moodi), pärast tehtud taigen aga pigem kohupiima moodi. Kui täistera rukkijahu, siis veidi vedelam, kui peenem jahu, siis jälle veidi paksem. Nii saan mina asjast aru. Head katsetamist.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Kodumeeskokk
Postitusi: 84
Kokaõpilane
2011-02-25 23:25:36
Panime kogu oma leivateo tarkuse lehele www.leivatuba.ee/p/leivast.html kirja. Loodan et sellest on abi nii algajatele kui ka juba kogemustega leivaküpsetajale.
Redfox
Postitusi: 532
Abikokk
2011-04-11 19:20:42
soome leib - kui tahate teada siis otsige mu retsept Jamie Oliveri foorumist / Foodwise´ist üles ei viitsi korrata ja tõlkida. rõngasleib, madal, on muidu väga mugav teha. ei pea muretsema mingi kokkuvajumise pärast.
Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-04-13 09:33:40
Rukkijahuga pohlaleivakesed

Maitse asi

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2011-04-13 12:02:57
kas juuretist võib külmutada, ma viibin kuu aega välismaal ja leiba ei jõua küpsetada, aga ei tahaks oma sissetöötatud juuretisest ilma jääda? mis teha?

Vanapere köögikatsetused

Tiramiiiisu
Postitusi: 69
Kokaõpilane
2011-04-13 15:03:12
Laurentzius:
kas juuretist võib külmutada, ma viibin kuu aega välismaal ja leiba ei jõua küpsetada, aga ei tahaks oma sissetöötatud juuretisest ilma jääda? mis teha?
Võib julgelt, aga ta peaks ka tavalises külmkapis probleemivabalt säiluma (olen katsetanud kahe-kolme kuuga ja elas kenasti).
<< 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 >>