Kodumeeskokk

Postitusi: 84

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2014-02-13 11:51:23
Kui aus olla siis need värvainetest kubisevad 3D tordid on minu jaoks ikka totaalne Ameerika . Varsti jõutakse selleni kus neid hakatakse printima 3D printeriga. Minu jaoks pigem vaatamiseks ,mitte söömiseks...
2013-08-23 19:04:04
72 tundi kringli jaoks on terve igavik ... aga see selleks. Tahan Ilse jutu peale öelda et väga-väga vähesed kohad teevad veel asju toiduainetest - enamuses kohtades on vallutanud koogimaailma pulbrid. Mugav aga samas tehislik - kõik koogid on üle linna sarnase maitsega kuna kasutavad kohupiimkreemi pulbrit( kallimad kohad kallimat pulbrit ,odavamad kohad odavamat pulbrit). Olen käinud sellistes hulgiladudes ,te naised ei kujutagi ette mis pulbrid seal kõik on - kohupiimatasku kesta pulber, kohupiimatasku täidise pulber, kõikvõimalikud kreemid jne . Küsite - miks pulbrid? Selleks et näiteks toore muna kasutamiseks peab Vet.Ameti korraldusel eraldi koguma munakoori ja täitma seirelehi ning siis need eraldi anda käitlemiseks jäätmekäitlusettevõttele ... Sellised lood siis toidukeemia mängumaalt ...
2013-03-18 14:03:12
Tullia:
Laps tõstis eile poes korvi Jussi pildiga hakklihapaki.....
Üldiselt mulle selle Jänku Jussi brändiseerimine absoluutselt ei meeldi... algselt ilusast lapsi harivate multikate tegelasest on saanud mingite kahtlaste toodete kaubamärk.
2013-02-18 16:25:44
Nüüd on mul uus hommikusöök - igal hommikul 2 Halika talu eestimasit õuna kuniks neid veel jätkub :)
2013-01-16 16:46:19
Spiidi:
Kogenumad leivaküpsetajad, andke nõu. Ma olen nüüd paaril korral püüdnud jäljendada Gourmet Club'i (end Vertigo Gourmet) rukki-rosina leiba ja kuidagi ei õnnestu. Kuidas saavutada sama pehme ja mõnus tulemus? Kuigi mulle meeldib 100% juuretise tavaline rukkileib, siis tahaks sel korral natuke kergemat ja õhulisemat tekstuuri, rohkem peenleiva laadi. Ma olen proovinud nii pärmiga, kui juuretisega, kui nisujahu lisades (kuigi Gourmet' leivas on ainult rukkijahu) ja ühel korral ei kerki, teisel korral jääb ikka pigem rukkileivalik, kui peenleivalik tekstuur. Andke nõu :)
Gourmet leivas on ikka nisujahu ohtralt - minu meelest oli see 50/50 ja juuretist seal minu meelest ei olegi - pärmileib. Peenleivalikku struktuuri saab kasutades rukkipüüli( näit. Vändra), jämedad jahud selleks ei sobi, samuti tuleb lisada nii odra- (lisab pehmust) kui kui ka valget rukkilinnast . Aga pärmi leiba saab ka mitut moodi teha - eeltaignaga (ehk siis vähese pärmiga ja pika käärimisega) variant peaks olema sobilikeim.