RUKKILEIB: rukkileiva küpsetamine, sh küpsetamise aeg ja temperatuur

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2013-01-16 17:32:09
Kodumeeskokk:
Spiidi:
Kogenumad leivaküpsetajad, andke nõu. Ma olen nüüd paaril korral püüdnud jäljendada Gourmet Club'i (end Vertigo Gourmet) rukki-rosina leiba ja kuidagi ei õnnestu. Kuidas saavutada sama pehme ja mõnus tulemus? Kuigi mulle meeldib 100% juuretise tavaline rukkileib, siis tahaks sel korral natuke kergemat ja õhulisemat tekstuuri, rohkem peenleiva laadi. Ma olen proovinud nii pärmiga, kui juuretisega, kui nisujahu lisades (kuigi Gourmet' leivas on ainult rukkijahu) ja ühel korral ei kerki, teisel korral jääb ikka pigem rukkileivalik, kui peenleivalik tekstuur. Andke nõu :)
Gourmet leivas on ikka nisujahu ohtralt - minu meelest oli see 50/50 ja juuretist seal minu meelest ei olegi - pärmileib. Peenleivalikku struktuuri saab kasutades rukkipüüli( näit. Vändra), jämedad jahud selleks ei sobi, samuti tuleb lisada nii odra- (lisab pehmust) kui kui ka valget rukkilinnast . Aga pärmi leiba saab ka mitut moodi teha - eeltaignaga (ehk siis vähese pärmiga ja pika käärimisega) variant peaks olema sobilikeim.
Tänud! Ma katsetan rukkipüüliga pärmitainast esimesena.

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-10-16 21:14:20
Ekspressis on leivast paar artiklit: Koduleib – igaühele oma (artikkel Annely Maksanist; sh mõned leivaküpsetusnipid) Parimat leiba küpsetatakse südamega (intervjuu Triin Kuusiga, kes on "Triinu rukkileiva" autor)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2013-11-20 09:20:54
Minu 5 aasta leivaküpsetamise tähtpäeva väikeseks tähistamiseks panin oma blogisse kirja nipid, mõtted ja soovitused, mis võivad ehk algajatele leivaküpsetajatele abiks olla. Saan palju küsimusi, kus leib vajub lössi või ei kerki ning selle põhjal ongi see postitus koostatud. http://kokkama.blogspot.com/2013/11/leiva-valmistamise-abc-nipid-soovitused.html

www.kokkama.ee

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-17 16:21:10
Ajakirja OMA MAITSE 2014. a. veebruarinumbris võrdles Tuuli Mathisen (ehk Nami-Nami Tuuli :)), kuidas õnnestub leib erinevate rukkijahudega. Täitsa huvitav lugemine oli! Võrdluses olid järgmised jahud: Rainbow rukkijahu (täisterajahu) Kalewi rukkikroovjahu OÜ Kaarli Talukaup lihttäisterarukkijahu Tartu Milli rukkitäisterajahu Vändra Ökopagari mahe rukki-täisterajahu Kivisaare veski täisterajahu Veski Mati täisterajahu

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2014-03-17 20:59:21
Keegi võiks tulemusi refereerida, tundub et just see ajakirjanumber on mu voodi alt tolmurullide vahelt puudu.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2014-03-19 08:49:23
Fre:
Keegi võiks tulemusi refereerida, tundub et just see ajakirjanumber on mu voodi alt tolmurullide vahelt puudu.
Siin ta natuke avab oma testi tulemusi: Lugu rukkileivast. Sellest kõige õigemast

Ilse köögis

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2014-04-03 17:37:41
Meie tegime vastlapäevaks rukkikukleid juustukreemiga

Liisi Blogi

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2014-04-11 02:08:30
Ma olen täiesti hädas ja ma ei tea, mida teha või mida ma valesti teen. Aastaid olen leiba küpsetanud ja pole olnud mingeid probleeme. Nüüd, umbes 2-3 kuud leib lihtsalt ei kerki, tee mis tahad. Juuretis pole värske, on töökaaslaselt saadud, eeltaigen vahutab ja pärast taigna valmis segamist ongi kõik. Leib jääb vormi sellisena nagu ta sinna panin, augud täis ei kerki 2-4 tunniga, midagi ei juhtu. Vahepeal proovisin, et äkki juuretis on väe kaotanud ja toitsin seda u nädal soojas toas aga ikkagi, leib ei kerkinud. Küpsedes kerkib siis nii, et kas läheb keskelt poolekt v?i praguneb, noh nagu ikka kui kerkinud ei ole. Mis on valesti või mida ma peaksin tegema?

Kahekesi Kalamaja köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-04-11 02:16:17
Kärt:
Ma olen täiesti hädas ja ma ei tea, mida teha või mida ma valesti teen. Aastaid olen leiba küpsetanud ja pole olnud mingeid probleeme. Nüüd, umbes 2-3 kuud leib lihtsalt ei kerki, tee mis tahad. Juuretis pole värske, on töökaaslaselt saadud, eeltaigen vahutab ja pärast taigna valmis segamist ongi kõik. Leib jääb vormi sellisena nagu ta sinna panin, augud täis ei kerki 2-4 tunniga, midagi ei juhtu. Vahepeal proovisin, et äkki juuretis on väe kaotanud ja toitsin seda u nädal soojas toas aga ikkagi, leib ei kerkinud. Küpsedes kerkib siis nii, et kas läheb keskelt poolekt v?i praguneb, noh nagu ikka kui kerkinud ei ole. Mis on valesti või mida ma peaksin tegema?
Kärt, kas jahu ei ole vahetanud? Või jäänud samale veskile truuks, aga lihtsalt ostsid uue paki? (Nüüd magama ja ära, aga sellest jahuinfost oleks abi).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2014-04-11 14:17:02
Olen teinud Kalewi rukkikroovjahuga, mitte täisterajahuga, et selles võiks peituda kerkimise probleem. Ehk siis jahu vahetanud ei ole... Ainuke asi, mis on vahetunud, on kodu :D Uues kodus leib lihtsalt ei kerki, müstika. Olen pannud leivavormi isegi sooja veevanni, et ehk on tuba liiga jahe aga ikkagi on tulemus null.

Kahekesi Kalamaja köögis

<< 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 >>