KEVADROHELINE MEIE SÖÖGILAUAL

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-05 18:42:25
Pille:
Tore idee karulaugu kasutamiseks: karulauguhummus :)

Võtan homseks plaani!

Tehtud :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2012-05-05 20:13:50

Nami-nami türgi spinati-fetapirukast tegin täna naadi-nõgeseversiooni. Soojalt oli eriti hea, külmalt tundub, et mahlasuse mõttes oleks võinud rohelist tiba rohkem olla.

Sibulad-küüslauk on pildil juhuslikult, ei läinud pirukasse :)

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2012-05-06 08:32:32

Üks üle-ütlemata hea karulaugumääre ja karulaugusupp kanaknellidega.

www.kokkama.ee

Vike
Postitusi: 246
Abikokk
2012-05-06 13:52:05
Ma sain siis ka kevadise söögitegemise lainele - Karulauguga gnocchid ja toskakattega rabarberikook
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2012-05-06 16:12:16

Vaatan oma aias kasvavat karulauku ja muudkui nuputan, kas need pisikesed kahelehelised taimekesed selle põõsa all on seemnest kasvanud esimese aasta taimed või tühipaljas umbrohi. :D Hetkel paistab, et sibulatest põõsa laialiajamine on küll täies hoos, kuid pole raatsinud ühtegi lehte võtta.

Käisin korjasin kahte sorti metsikut lauku (Pille, kahjuks ei osanud neid siiski kokandussõnastiku järgi ilma piltideta määrata :( ), taliküüslaugupealsid, sibulapealseid aknalaualt, nurmenukulehti ja naati. Läksid taas hakituna hapukoorekastmesse keedukartulile seltsiks, lisaks veel kirsstomatitest, nurmenuku- ja võilillelehtedest sinepise kastmega salat ja natuke pannišašlõkki.

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2012-05-06 17:44:32
Pistsin hakitud karulaugu koos kitsejuustu-ricottaga kannelloonide sisse. Kannelloonide all oli tomatikaste, peal rohkelt bešamelli ja mozzarellat. Karulauk on lihtsalt võrratu, 100 g-st piisas täiesti tervele roale maitse andmiseks, midagi muud peale musta pipra polnud üldse enam tarvis.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2012-05-06 18:41:05

Mul õnnestus Tartu Kevadlaadalt saada karulauku (asi, mida siinkandis üldiselt ei liigu!).

Esimesed paar pihutäit puistasin lihtsalt tatrapanniroa peale (tatar+oliivid+redis+sibul+praemuna), täitsa tore oli. Nüüd mõtlen mida selle haruldusega veel peale peaks hakkama. Mari-Liisi kannelloonid näevad igati isuäratavad välja :D

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-05-06 20:48:03

Olen nüüd teist nädalat iga päev karualuku söönud. Muu kevadrohelisega on nadisti, sest linnatänava äärest seda ju ei korja.

Tegin mandlitega pestot, mis oli üle ootuste tõeliselt maitsev. Tahtsin õiget pestot ka teha ja seda toorjuustu oma, aga käsi ei tõusnud seedermänniseemneid ostma. 45 eurot kilo! Kas peale mandlite on keegi ka teiste pähklitega proovinud teha, millised kõige paremini sobiksid?

Veel tegin karulauguõli ja salatit kodujuustuga.

Täna panin karulauku isegi kartulisalati sisse :) Kapis ootab veel suur punt, sellest järgmisel nädalal kindlasti salatit. Kuna kapis on head puljogit, siis ehk mingit suppi ka. Kahjuks olen peres ainuke, kes karulauku sööb, aga ma ei kurda :).

Kardan vaid, et nädala lõpuks on karulauguisu juba üsna otsas.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2012-05-07 15:52:24
Mari-Liis - See roog näeb nii isuäratav välja. Mina tegin aga ühe hästi hästi lihtsa kaalika-karulaugusalati ja kuna see kerget sõltuvust tekitas, siis otsustasin blogida ka.

www.kokkama.ee

h_s
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2012-05-07 16:12:12
Pille:
Tore idee karulaugu kasutamiseks: karulauguhummus :)
Tegin ka seda karulauguhummust ja oli väga maitsev. Natuke vürtskööment panin maitseks ka juurde, see tegi eriti heaks. Ainult et nii ilusat rohelist hummust ma küll ei saanud - ilmselt oli minu arusaam peotäiest karulaugust veidi erinev Pille omast :)
Tiina:
Tegin mandlitega pestot, mis oli üle ootuste tõeliselt maitsev. Tahtsin õiget pestot ka teha ja seda toorjuustu oma, aga käsi ei tõusnud seedermänniseemneid ostma. 45 eurot kilo! Kas peale mandlite on keegi ka teiste pähklitega proovinud teha, millised kõige paremini sobiksid?
Mina teen argiõhtust pestot sageli röstitud kõrvitsa- või päevalilleseemnetega. Mõlemad variandid on head. Olen kuulnud ka kreeka pähkiga pestost, aga ise pole veel proovinud.
<< 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 >>