KEVADROHELINE MEIE SÖÖGILAUAL

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-05-24 22:47:55

Mõnusalt jahutav karulaugune külmsupp

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-26 18:59:28
Ilsu võõrustas Õhtulehe ajakirjanikku: Praegu on õige aeg süüa karulauku, võililli, nurmenukke, nõgeseid ja naati

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2012-06-05 18:02:32

Mina jään alati hiljaks omadega.

Tegelikult peaks karulauguhooaeg juba läbi olema, aga mul õnnestus turult siiski üks punt hankida.

Tegelikult hakkas asi peale sellest, et ma ostsin (esimest korda elus, hit me!) paki quinoad ja siis hakkasin uurima, mida sellega peale hakata. Idee leidsin siit.

Niipalju läks asi nässu, et panin kogemata koogitaignasse kastme jaoks mõeldud mandlipuru. Kastme jaoks tuli siis uus mandlipuru teha, kookidele väike lisakomponent minu meelest midagi halba ei teinud.

Salat on lihtsalt tomat ja kurk karulauguga.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-06-05 18:37:08
Tegin selle loosimise ka lõpuks ära. Kohe-kohe valmivad suvised salatilehed ja kaugel need esimesed kodumaised maasikadki enam on, nii et aitab sellest kevadrohelisest küll :) Sel korral osales 22 Nami-Nami kasutajat, kellest tublimad tegid ja andsid üles vähemalt kaheksa rooga (Tiina ja Hexy). Research Randomizeri abil jõuavad raamatud järgmiste kasutajateni: Seenekas, Ilsu ja Põrnikas. Palju õnne!!! Auhinnaraamatuks oli sel korral väga tore retseptikogumik kirjastuselt Petrone Print: Minu kokaraamat: "Minu" sarja autorite köögimaailm (3 eksemplari)*

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-06-05 23:54:36
Oi, äge värk, võita mulle kohe väga meeldib:) Mul on tegeikult see raamat juba olemas (täitsa vahva raamat). Kui keegi tahab vahetada mõne teeise raamatu vastu, siis ma olen avatud:)

Ilse köögis

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-06-05 23:55:21
Näh, AITÄH ikka ka:)

Ilse köögis

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2012-06-06 01:02:04
Oi, jälle mina. Aga aitäh, minul seda raamatut veel pole, nii et olen väga rõõmus.. Ehkki kevadrohelise hooaja lõppemise üle on natuke kurb meel ka.. seekord sattusin nii vähe maale, et enamus umbrohu-lemmikuid jäid järgi proovimata; kuidagi karulaugukeskseks kujunes see kevad.
Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2012-06-20 11:51:01
Postimehes räägib Moonile Eesti metsarohelist korjav naine meie oma maltsast ja sellest, kuidas inimesed Moonis nurmenuku salatist välja nopivad. http://bit.ly/Mf8UDM
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2012-06-21 17:21:33
Oh, milline rõõm! Olen viimasel ajal siin väga kidakeelne olnud elumuutuste tõttu. Tänan. :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-05-24 18:17:00

Postimehes on taimetark Kristi Lehtla põdrakanepiretsept ja veidi üldist juttu ka.

PÕDRAKANEPIPESTO

3 dl purustatud põdrakanepit (võib lisada ka pistut naati, vesiheina või hanemaltsa)
2 küüslauguküünt (varakevadel vib asendada küüslaugupealsete või karulauguga)<7br> 50 g seedermänni-, kõrvitsa- või päevalilleseemneid (või nende segu)
1,5 dl oliiviõli
maitse järgi soola
1 dl riivitud Parmesani juustu või muud sarnast kõva laabijuustu
soovi korral sidrunimahla

Peenesta põdrakanep ja soovi korral muud lisatavad ürdid. Lisa küüslauk ja männiseemned, töötle ühtlaseks massiks. Lisa vähehaaval õli ning riivitud juust. Maitsesta soola ja sidrunimahlaga. Säilita pestot külmkapis väikeses klaaspurgis, pind oliiviõlikihiga kaetud. Võid pestot ka külmutada jääkuubikurestis või pisikestes õhukindla sulguriga kilekotikestes.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 >>