Trlp

Postitusi: 194

Tiitel: Abikokk

RETSEPTID

Viimased postitused

2013-07-24 19:52:13
Zap, kas sa oskad äkki veel nõu anda? Kas keegi Saaremaal tellimuse peale suuremat sorti torte ka teeb? Mul oleks augustikuu keskpaigas üht vägevat torti vaja.
2013-05-30 19:41:27
Jep. Tüümian läks ka sel talvel välja. Sel talvel oli isegi kuuseoksa all, mis sai puha õigel ajal eemaldatud ja nii... Njah. Et kui keegi mulle nüüd oma põõsakesest tsipa eraldaks, siis ma prooviks järgmiseks mõnda nendest sortidest, mis üle talve vastu on pidanud Eestis... Muidu on maal õndsus. Vanad sparglitaimed annavad just saaki, nii et ma väga ei kurvasta, et uute taimede saagiperioodi mööda lasime ja maale ei jõudnudki. Rukola on ennast peenrast välja ajanud. Basiilikupoti võtsin linnast kaasa. Kõik vajalik on olemas. Lähen rabarberit tooma, täna saab kooki.
2013-05-02 00:36:06
Haa! Jõudsin esimest korda sel kevadel maale täna ja tundub, et eelmisel aastal ümber istutatud, tänaseks kolmeaastased sparglitaimed on ülikenasti talvitunud - peenrast pead väljas kõigil taimedel...nomnom, nii saab täitsa varsti ju värskeid varsi.
2013-03-25 13:10:20
Ilsu:
[2quote]Maitseainepeenral näis, kas salvei ja tüümian jäid kuuseoksa all ellu.
Mul talvituvad need aastaid juba ilma igasuku kuuseokste ja muu katteta lumehanges, ei jõua sügiseti niipalju välja rookida, et peenrale ära mahuka:)[/quote] Mul on ka kenasti vastu pidanud, aga eelmisel aastal läks suurem osa salveist välja ja tüümian juba kaks aastat selline projekt, et kevadel uued taimed maha, ja talvega kaovad jäljetumalt. Aga jah...ma vist nüüd ka lõpuks hakkan külvama. Väga vähe taimi kasvatan sel aastal ise (aknaruumi on sellevõrra vähem, et väikse kuti näpud ulatavad suuremale osale aknalauast ja mõistust veel eriti ei jätku mitte potte kiskuda), nii et kui kellelgi midagi - tomatit vms liiga palju saab, siis ma oleks jagamise eest täitsa tänulik. Äkki võikski teha mingi taimekauplemise millalgi mais? Ma eelmise aasta Kalamaja päevade ajal mõtlesin, et sellel festivalil võiks oma aiakauba-nurk olla, täpselt õige aeg. Uue sidrunheina peab maha panema, muidu ei saa sügiseks piisavalt suurt taime. Peab vist ennast ikka Hansaplandi või Hortese suunas asutama ükspäev...
2013-02-17 01:20:58
No just, ma istun peaaegu sõna otseses mõttes käte peal, et jälle liiga vara tomatit ja paprikat mulda ei paneks. Eelmisel aastal panin vabariigi aastapäeval ja no need taimed kasvasid lakke enne kui õues nii soojaks läks, et nad maale saime viia :D Aga plaanid on olemas - kaks peenart küüslauku (sel talvel mõõtsin ära, kahe pere peale just paras kogus + jätkus nii palju, et sai sõpradele pidudeks lillede asemel viia), peenar porgandit (ma värvilistega ei eksperimenteeri, nii et proovib maitselt erinevaid lihtsalt), peenar tomateid ja paprikaid (kusagilt tuleb välja otsida, mis hea sort see mul kaks aastat tagasi peenral pöörast saaki tõi, mingi väga mõnusa maitsega kirss). Kartulitest Flavia, Rosara ja Maret uuel aastal. Pool peenart pastinaaki, pool peenart kollast uba, pool peenart hernest. Rabarberile tegin eelmisel suvel sõnnikuspaad, vaatame, mis sealt sel aastal tuleb. Rohelisest kraamist panen uuesti pika rea rukolat ja pika rea rooma salatit, tuleb välja, et viimane kasvatab täiesti korraliku pea õues ka. No ja rida basiilikut nagunii, kuidas muidu. Peet ja kaalikas meil ei kasva millegipärast :( Maitseainepeenral näis, kas salvei ja tüümian jäid kuuseoksa all ellu. Mingit põnevamat kartulisorti tahaks ka proovida, kasvõi paar taime. On kellelgi millegi huvitavaga kogemusi?