h_s

Postitusi: 81

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2016-02-13 22:32:29

Pille:

Aga proovi ja anna teada ;) 

Esimene katse tehtud - panin pudruriisi ööseks vette likku. Kahjuks oli ajavõit oodatust väiksem - talutava pehmuse saavutas riis umbes 25 minutiga. Tegelikult oleks puder ehk isegi võinud 5 min veel tulel olla, aga vedelik sai otsa. Nii et hommikust kiirputru selle meetodiga pudruriisist siiski ei saa :( 

2016-02-01 21:59:22

Tekkis üks küsimus, millele ma pole kuskilt suutnud vastust leida, ehk oskab keegi nõu anda. Kas riisipudru valmistamise kiirendamiseks oleks mõtet riis eelmisel õhtul likku panna (nii nagu tehakse seda kruubi või hernestega)?

Võibolla on see täiesti jabur idee, aga ma tahaks kangesti hommikul päris riisist (mitte riisihelvestest) putru teha ja mul ei ole aega, et seda 40 min keeta.

2014-11-21 21:11:03
OlgaKa:
Jogurti ja vahukoorega tort vajab kindlasti midagi, mis seda kinni hoiaks.. kas želatiin või agar agar.
Esimene katsetus tehtud - tuleb välja, et tõepoolest - isegi jogurti-vahukoorekreemi puhul pole želatiini vaja, kook seisab ilusti püsti. Küll aga pean ma vist veelgi oma sõnu sööma - biskviitpõhjadega oleks kohupiim ilmselt oluliselt paremini kokku sobinud. Seega, uus küsimus - kas on mingi konkreetne kohupiim, mis eriti hästi toimib? Kuna ma sellist kohupiima pea kunagi ei osta, siis ma ei ole nende valikuga üldse kursis. PS. Vabandan, kui kogu see jutt nüüd juba tarretatud tortide teemast kõrvale kaldub :)
2014-11-21 15:46:51
Ma tahaks proovida kreemi, mis koosneb Saarema 5% paksust jogurtist ja vahukoorest - olen sellist kreemi magustoiduks teinud ja see maitseb meie pere meelest isegi paremini, kui kohupiimapasta+vahukoor. Kreem jäi kusjuures üsna paks ka, sest see jogurt on ise päris tihke. Tavalist kohupiima ma kahjuks eriti ei armasta. Aga aitäh nõu eest - ma siis ei pane želatiini ja proovin esialgu väiksemate kogustega järgi, ehk saab tõesti ilma hakkama.
OlgaKa:
Pille:
h_s:
Tahan teha biskviittorti jogurti-vahukoore kreemiga. Üllatusega avastasin retsepte uurides, et enamik biskviittortide kreeme ei sisalda želatiini. Et plaanin tordi martsipaniga katta ja tahan, et see püsti püsiks, tundub želatiin siiski mõistlik, aga kas seda peaks panema vähem, kui tavalisse küpsisepõhjaga tarretatud torti? Või on mingi põhjus, miks nendes tortides enamasti želatiini pole?
Biskviittortides enamasti on kreem pehme, et see biskviidi sisse ka imbuks ja seda maitsestaks-niisutaks - kes seda kuiva biskviiti ikka süüa tahab. Ent täitsa vabalt võid ka tarretisekreemi vahele teha.
Kusjuures minul olid omal ajal samad kahtlused, kui tordimaailmaga esimesi samme astusin - mismõttes peaks üks tort üldse ilma želatiinita püsti seisma? Oma esimesed tordid tegin ikkagi nii, et panin kohupiimakreemi sisse želatiini ja hoidsin koogivormis, kuni želatiin oma töö tegi. Aga siis sain aru, et kogu biskviittordi "trikk" seisneb selles, et tordi sees on vaja kasutada korralikku kreemi (kohupiim-toorjuust-vahukoor vahekorras 1:1:1), seda mitte üle- ega alavahustada, ning mitte kasutada kohupiimakreemi, vaid korralikku kohupiima. Siis pole tõesti midagi muud juurde vaja ja torti pole vaja ka vormi sees kokku panna. Püsib ideaalselt. Kui sa ikkagi kahtled, kas see toimib, siis kasuta kreemis hoopis vahukooretugevdajat, sest see toimib kohe ja ei ole vaja mingit tahenemist oodata. Mina kasutan vahukooretugevdajat siis, kui mul on vaja kreemiga torti kaunistada ja tahan, et kaunistused püsiksid ilusad ja teravad :)
2014-11-21 00:00:22
Tahan teha biskviittorti jogurti-vahukoore kreemiga. Üllatusega avastasin retsepte uurides, et enamik biskviittortide kreeme ei sisalda želatiini. Et plaanin tordi martsipaniga katta ja tahan, et see püsti püsiks, tundub želatiin siiski mõistlik, aga kas seda peaks panema vähem, kui tavalisse küpsisepõhjaga tarretatud torti? Või on mingi põhjus, miks nendes tortides enamasti želatiini pole?