RISOTO (risotto)

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2008-05-30 23:41:47

Tegin seekord lihtsa läätserisotto.

Retsept selline (allikaks "Zuppe, risotti, polenta!"):

2 1/2 sl võid
3 sl oliiviõli
1 väike sibul, hakitud
1 väike küüslauguküüs, hakitud
350 gr arborio riisi
1 liiter kuuma veisepuljongit
450 gr konservläätsi
5 sl parmesani
soola, pipart

Kuumutada või ja õli, lisada sibul ja küüslauk, hautada 5 min. tõsta kuumust, lisa riis ning küpsetad 2 min, kogu aeg segades. Lisa vähehaaval puljong, pidevalt segades. Umbes 10 min pärast lisa läätsed. Hauta, kuni valmis, siis lisa sool ja pipar ning pool juustust. Sega, kuni mõnusalt kreemjas ning serveeri ülejäänud riisiga.

Minul oli pudruriis ning kuivatatud läätsed, mille ära keetsin, end natuke unustasin ja siis keesid pisut üle. Aga muidu oli kena ja maitsev! Lisasin ka pisut nõgest, mis kenad rohelised laigud juurde andis. Ja päris parmesani mul kah polnud, oli too Forte juust. Nii et tuli sihuke talupoja-risoto :)

Sirliiz
Postitusi: 348
Abikokk
2008-05-31 19:33:42

Ka mulle sümpatiseeris juba esimesest hetkest herne-mündirisoto. Kuna aga unustasin osta münti, siis väikeste mugandustega sai sellest hoopis herne-krevetirisoto :) Kui nüüd järele mõtlema hakata, siis on see esimene risoto söömine mul üldse, isegi kuskil väljas pole kunagi tellinud endale. Aga see retsept läheb päris kindlasti tulevikus kordamisele, poleks uskunud, et riisilt miskit nii maitsvat on võimalik valmis treida.

Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-05-31 21:11:27

Jõudsin ka lõpuks selle hullumeelse nädala järel risoto tegemiseni. Võtsin aluseks herne-mündirisoto retsepti, mida siingi juba paljud teinud on. Väga lihtne retsept, palju valesti teha ei anna. Riisina kasutasin Veski-Mati risotoriisi ja lisasin ise veel juurde tükeldatud kurgi (2 min enne tulelt võtmist, et läheks küll kuumaks, aga oleks ikka veel täiesti kurgi struktuuriga). Vett ei kulunud niipalju, kui retseptis kirjas, tuli ka vähesema kogusega mõnusalt kreemjas :) Münti võib tõesti lisada supilusikate kaupa, et maitset tunda oleks.

Ja eriti oluline on, et herned oleksid head. Need, mis mulle sattusid, olid natuke jahused. Kas keegi oskab soovitada, kust saada tõeliselt häid külmutatud herneid? (Kahjuks ei ole pilti lisada :( )

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-06-01 13:27:22
Oi, kui tublid te olete proovima. Kes juba mitmendat korda teeb - kas on mingi eelistus ka välja kujunenud maitse osas või kuivuse/kreemisuse osas? Kuiv ei saa üks risotto küll kunagi olla, aga mulle näiteks maitseb selline suhteliselt supine (vedelam kui ülal piltidel), kukeseenerisoto on siiani parim kogemus olnud.
Proua Simpson:
Kas keegi oskab soovitada, kust saada tõeliselt häid külmutatud herneid?
Ma ei ole viimasel ajal herneid kasutanud, aga aastajagu tagasi olid täitsa head need, mis on pappkarpi pakendatud. Oli vist koos beebiporganditega ja ilma.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-06-01 14:04:39
minule meeldib korralik kreemine risoto. lemmikumad on vast kuivatatud puravike, kalmaari, spinati ja kõrvitsa omad. täna teen lõunaks spargli oma.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-06-01 15:21:10

Spargli risoto söödud. Tõeliselt maitsev oli. Plusspunktid endale annan selle eest, et suutsin portsu ühele inimesele teha.

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-06-01 16:00:01
Sirliiz:
poleks uskunud, et riisilt miskit nii maitsvat on võimalik valmis treida. http://farm3.static.flickr.com/2312/2539155482_fedb348495.jpg
sa võiksid paellat ka proovida ;)
Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-06-01 17:13:09
Thredahlia:
Oi, kui tublid te olete proovima. Kes juba mitmendat korda teeb - kas on mingi eelistus ka välja kujunenud maitse osas või kuivuse/kreemisuse osas? Kuiv ei saa üks risotto küll kunagi olla, aga mulle näiteks maitseb selline suhteliselt supine (vedelam kui ülal piltidel), kukeseenerisoto on siiani parim kogemus olnud.
Proua Simpson:
Kas keegi oskab soovitada, kust saada tõeliselt häid külmutatud herneid?
Ma ei ole viimasel ajal herneid kasutanud, aga aastajagu tagasi olid täitsa head need, mis on pappkarpi pakendatud. Oli vist koos beebiporganditega ja ilma.
Mulle meeldib risoto mõnusalt kreemisena. Tegin täna lõunarahva tungival palvel uuesti mündirisotot. Tuligi mõnusalt kreemine, juba enne juustu lisamist näeb välja selline, nagu oleks juust juba sees. Täna unustasin aga sibula ostmata ja sai tehtud porruga. Kah väga hea. Porru pole nii "agressiivne" kui sibul, aga minu arvates poole aromaatsem. Samuti sai seekord münt vahetult enne riisi lisatud, nii et mündi maitse oli tugevam.

Eks ma siis otsi ja uuri, mis need pappkarbi herned endast kujutavad. Aitäh!

Nele
Postitusi: 16
Kokaõpilane
2008-06-01 18:32:27

Minu risoto tuli purustatud tomatite, paprika ja parmesaniga. Hea-hea-hea oli, ei suutnud kuidagi mööda kõndida sellest ilma, et veel ühte ampsu võtaks.

Pildid ja retsept blogis.

Elu on ebakindel. Söö kõigepealt magustoitu.

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-06-01 20:36:45

minu meelest on head olnud väikestes 200 g kilepakkides müüdavad herned. paki esikülg on üleni rohelist hernepilti täis. ei ole eestimaised, ent kaubamärki ei mäleta.

meeldib hästi kreemine risoto. peaaegu, et eiran soovitust al dente riisi suhtes. olen alati paranoiline, et riis jääb tooreks.

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>