Spargel

Domori
Postitusi: 99
Kokaõpilane
2011-05-25 20:28:13
Meile meeldib spargel kiirelt valmival praetud kujul. Pildil on võetud võrdses koguses rohelisi ja valgeid spargleid. Need tükeldatud. Esmalt kergelt rohke võiga pruunistatud ja siis puljongi ja valge veini segus pehmeks hautatud, ülejääv vedelik jääb kastmeks. Maitseks tšilli-vanilje-sool. Väga mõnus :) ja juurde värsked praetud kartulid.
Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2012-03-27 20:38:36
Kas keegi sügavkülmutatud spargleid ka on katsetanud süüa? Selveris olid soodushinnaga ja mul hakkasid neelud nii käima... Tuleks juba hooaeg!
Heleen
Postitusi: 302
Abikokk
2012-03-27 23:44:47
Karnivoor:
Kas keegi sügavkülmutatud spargleid ka on katsetanud süüa? Selveris olid soodushinnaga ja mul hakkasid neelud nii käima... Tuleks juba hooaeg!
Mina olen söönud aga kuna see oli mu esimene ja seni viimane sparglikogemus, siis võrdlusmoment puudub. Ilmselt värske on ikka hõrgum.

Armastus käib kõhu kaudu :)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-28 08:18:08
Heleen:
Karnivoor:
Kas keegi sügavkülmutatud spargleid ka on katsetanud süüa? Selveris olid soodushinnaga ja mul hakkasid neelud nii käima... Tuleks juba hooaeg!
Mina olen söönud aga kuna see oli mu esimene ja seni viimane sparglikogemus, siis võrdlusmoment puudub. Ilmselt värske on ikka hõrgum.
Mina ei ole, aga olen sügavalt värske spargli usku. Ma ei osta talvel neid kaugelt toodud spargleid ka, ikka vaid kodumaal või lähimaadel kasvatatut. (Meenutan: 7 aastat ajupesu UKs, et spargel peab 24 tunni jooksul mullast potti jõudma, siis on parim ;)) Heal juhul kasutaks neid külmutatud variante vaid suppide või pirukate sees ja ka siis vaid n-ö kõrvalrollis.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2012-03-28 09:08:52
Mina olen ja see oli esimene kord kui sparglit proovisin kunagi ammu ja peale seda läks isu ikka väga pikaks ajaks ära, väkkk. Võib-olla oli asi ka valmistamisoskuses...

Vanapere köögikatsetused

Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2012-05-07 14:28:25
Avan oma sparglihooaja Inglismaa kohaliku spargliga, mis minuga eile UK-st koju lendas :) Ei raatsigi muuud teha, kui oliivõliga ahju röstima, juurde karulaugupestoga kanafileed. Njämm :P
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2012-05-16 12:58:25
Kas keegi on juba turul sparglit kohanud?

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-21 21:49:44
Spiidi:
Kas keegi on juba turul sparglit kohanud?
Täna oli Sadama turul esimest päeva Uus-Kongo spargel müügis olnud ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2012-05-22 12:51:30
Pille:
Spiidi:
Kas keegi on juba turul sparglit kohanud?
Täna oli Sadama turul esimest päeva Uus-Kongo spargel müügis olnud ;)
Eile oli juba NOPis ka, ilusa sildiga "Esimesed eestimaised Uus-Kongo sparglid" :)

le D?ner

Killuke
Postitusi: 6
Kokaõpilane
2014-03-11 19:13:13
Postitused on siin päris vanad, aga ehk veel kasutusel :) Sparglihooaeg läheneb v?i on juba alanud. Meil Horvaatias on palju müügil metsikut sparglit. Ostsin 2 korda ja pidin valminult ära viskama:( nii m?ru ja kibe. Ma nii pettunud, väga lootsin head värsket, "kodumaist" kraami saada. Kas selle valmistamiseks on mingid erialdi nipid v?i kuidas?
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>