Spargel

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-11 20:18:58
Killuke:
Postitused on siin päris vanad, aga ehk veel kasutusel :) Sparglihooaeg läheneb v?i on juba alanud. Meil Horvaatias on palju müügil metsikut sparglit. Ostsin 2 korda ja pidin valminult ära viskama:( nii m?ru ja kibe. Ma nii pettunud, väga lootsin head värsket, "kodumaist" kraami saada. Kas selle valmistamiseks on mingid erialdi nipid v?i kuidas?
Killuke, milline Su metsik spargel oli? Ma olen Pariisist sellist ostnud: (vt ka David Lebovitzi postitust), aga ma olen ka teistsugust metsikut näinud. PS Ma ise ostsin täna paki külmutatud. Lihtsalt oli selline sparglinälg, ma kahtlustan, et Sinu süü :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-03-11 20:22:32
Metsik ongi natuke mõru/viha. Sakslased teevad tihti nii, et keetes midagi, mil viha järelmaitse, pannakse vette natuke suhkrut. Ise ei ole proovinud, sest söön ainult oma peenra sparglit.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-11 20:26:58
Zapxpxau:
Metsik ongi natuke mõru/viha. Sakslased teevad tihti nii, et keetes midagi, mil viha järelmaitse, pannakse vette natuke suhkrut. Ise ei ole proovinud, sest söön ainult oma peenra sparglit.
No see minu fotol olnud oli mahedus ja õrnmaitselisus ise :) Aga midagi sellist (vt siia) võib küll ilmselt mõru olla?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Killuke
Postitusi: 6
Kokaõpilane
2014-03-12 00:35:16
Eh, Pille, ma ei teagi nüüd, kas vabandada isu tekitamise pärast või mitte :) Küllap seal midagi head ikka söögiks tuli! Meie turul on metsik spargel täpselt selline nagu sul lingitud. Ehk siis enam ilmselt ei osta, ei oska seda söödavaks muuta :( Kuigi ise uurisin ka ja keegi ei maininud mõru maitset. See ei olnud mitte veidike kõrvalmaitset, vaid ikka kohe täitsa söögikõlbmatu :( Turutädid täna väitsid, et seda nö tavalist sparglit Horvaatias ei kasvatatagi, nii et 24 h reeglit küll täita ei saa :( Aga see noor Hispaania oma oli ka täiesti jumalik!
OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-04-01 23:54:20
Mina olen pikaaegne spargli fänn. Parim on see küll grillitult, aga vahel pistan ikka omleti või mõne piruka sisse ka. Täna tegin õhtusöögiks feta-spargli pirukaid.

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-05-16 13:41:09
Sain peenralt juba sparglit! Eile!

Zap*

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-05-28 00:43:27
Oleks mul vaid selline luksus, et saaks peenralt spargit.. Aaaga mis seal ikka - nutan ja ostan :) Õhtusöögiks kerge salat.

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-04-11 12:56:44
Paari aasta tagune artikkel ühest Lõuna-Eesti sparglikasvatajast: Võrumaal tegutseb üks Eesti kahest sparglikasvatajast

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2015-05-14 13:54:10
Nii, kuigi ilmad on see kevad jahedamad, sain teisipäeval, 12. mail, peenralt korjata kopsaka peotäie sparglit. Nii kümme vart ikka. St. kolm päeva varem kui eelmisel aastal. Esimesed sparglid keetsin kähku ja sõin poolpehme muna ning majoneesist segatud kastmega.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-05-14 16:05:20
Väike sõbrateade ka: Tigu ootab Sind valget sparglit sööma! Kõik hea toidu sõbrad võivad nüüd rõõmustada, sest kulinaarne kevadekuulutaja ehk valge spargel on saabunud. Selle toreda köögivilja näol on tegemist tõeliselt hooajalise saadusega, mida on leida vaid aprillist juunini, sakslastel on selle kohta koguni tore ütlemine: “Kirschen rot, Spargel tot” (kui kirsid on punased, on spargel surnud). Rohelisest sparglist eristab valget sparglit see, et ta on kasvanud pimedas, koheva mullakuhila ning musta kile all. Oma võrsumise ajal valge spargel päiksevalgust ei näe, mistõttu ei sünteesita taimes ka rohelist värvi andvat klorofülli. Maitseomadustelt ja tekstuurilt on valge spargel mahedam ja õrnem kui tema roheline roheline liigikaaslane. Vahest ehk seetõttu nimetatakse valget sparglit ka “valgeks kullaks”, “söödavaks elevandiluuks” ja “köögiviljade kuningaks”. Tigus pakutav valge spargel jõuab meieni Lõuna-Saksamaalt Bruchsalist. Serveerime seda nii, nagu sealkandis kombeks: õrnalt keedetuna soolaga maitsestatud vees, lisandiks hollandaise-kaste ja õhuke Schwarzwaldi sink. Lisaks sellele, et valge spargel on hooajaline ja hõrk, on ta ka tervislik, sisaldades palju immuunsüsteemi tugevdavat C-vitamiini; tsinki, mis osaleb näiteks luude kasvul, maitsmistretseptorite arengul ja spermatosoidide tootmisel; kui ka kiudaineid, mis on head seedimisele. Valge spargel ootab Sind Tigus – tule ja saame sõpradeks!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >