Spargel

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-23 13:09:30
Tõstan keskturu teemast spargliteemasse vestluse spargli hinna osas:
muzi:
Kuidas tunda ära Uus-Kongo tädi või kuidas leida tema kauplemislaud? Vabandan võhiklikkuse pärast.
Muzi, eelmisel lehel ma just seletasin.
Redfox:
miks peaks keegi tahtma osta mingit rohelist 300 eeguse hinnaga. mul on ikka üha sügavam tunne, et ma ei kuulu siia kröösuste hulka. mul kasvavad samad asjad Viljandis kompostihunniku taga. ei taha ironiseerida sugugi.
Redfox, pole siin mingid kröösused koos. Kui Sul kasvab see spargel kompostihunniku taga, siis on tore. Meil on äsjarajatud aed ja kui spargel seemnest maha panna, saab saaki 4-5 aasta pärast. Ühe-kaheaastaseid "kroone" pole Eestis müügil näinud. Emal on aias üks taim, aga ta polnud nõus mulle sparglivõrseid tooma, sest näha oli vaid 2-3 hädist varrekest ja ema tahab sinna aianurka rohelist habrast ja kõrget asparilille saada. Ma söön sparglit mai-juunikuu jooksul paar-kolm korda, just siis, kui hooaeg on. Välismaist sparglit ei osta, sest maitsevahe värske ja kodumaise ja hooajalisega on üüratu. Nagu juttu on olnud, igaüks teeb oma valikud. On inimesi, kes kulutavad igakuiseilt sadu ja sadu kroone spordiklubi pääsme jaoks; on neid, kes ei suuda rahakotiraudu kinni hoida, kui seksikaid kingi või kallist kosmeetikat näevad. On ka neid inimesi, kes kvaliteetse tooraine ja hooajalise delikatessi eest on nõus veidi kõrgemat hinda maksma. Ega üks teisest seepärast halvem pole..
Seenekas:
Zapxpxau:
Just see spargli kasvatamise pikk protsess on ka põhjus, miks ta nii kallis on. Ja saaki ei saa ühelt taimelt just palju. 100-200g, 30 kuni 60 eek, ei murra konti.
Esimese lausega olen päri, kuid ühest korralikust täiskasvanud sparglipuhmast saab ikka päris palju saaki... Või vähemalt mu tädi oma suvilas saab. Enda sparglitel ootan kasvamist ja kahe tänavu saadud vanema puhma küljest midagi ära murda tänavu ei raatsi.
Just, Seenekas. Kui taim juba suur ja tugev on (ja "täiskasvanuks" saamiseni läheb ikka mitu head aastat), siis on saak korralik. Aga esimesed mitu aastat saadki nirut saaki ja sedagi ei peaks lihtsalt vaatama.
Seenekas:
Poe- ja turuhinna peale pööritas mul mees ka silmi ja mõnele on ka 30-60 krooni raha, selle koha pealt ma sõna ei võtaks. Nagu ka selle koha pealt, et endale selliseid asju lubada saab. Inimeste võimalused ja soovid kuidas oma raha kasutada on väga erinevad.
Loomulikult on rahalised võimalused erinevad. Ent ei tohiks ju laskuda Delfi naistelehe tasemele, kus peetakse idioodiks igaüht, kes köögis üle 10 minuti veeta tahab, sest "sellistel pole ilmselgelt oma eluga midagi pihta hakata/sellistel pole oma elu". Mina olen näppinud nii mõnigi kord poeriiulil üsna krõbeda kilohinnaga sparglivarsi, mis on tohletanud ja täiesti pehmed. Ja ikka neid ostetakse!?! Ma ei maksa sellise pehme väätsa eest 150 kr mitte mingi hinna eest, sest see pole seda väärt. Kuniks mul endal spargel ei kasva, ostan kvaliteetset kaupa korraliku hinna eest, sest minu nägemuse järgi on see seda väärt :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2010-05-23 19:30:02
Uups, just kirjutasin, et maiustasime spargliga :) Enda vabanduseks tahaks kohe öelda, et ostame seda hooajal mõned korrad ja nii paarsada grammi korraga ja lastele ei anna :D Ja ostan alati otse UusKongo tädilt :) Kuigi, olen ka kilokaupa ostnud, et allahindlust saada. Ja teen seda siis ka erilise hoolikusega ja katsetama eriti ei kipu. Kuigi tänane Jamie kaste ei olnud just maailma parim tõeliselt heaks ampsuks.

Lindude toitmine

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-29 09:54:10
Mina sain ka lõpuks oma Uus-Kongo sparglinoosi kätte :) Isa tuli ootamatult reedel paariks tunniks meie juurde hommikul - jätsin ta lapsevalvesse ja käisin sõbrannaga turul :P Esimeseks roaks olid need väikesed spargliomletikesed. PS Uus-Kongo tädi vihjas, et kui praegused sparglitaimed vanaks jäävad, siis uusi ei istutata. Ei tasuvat ära :( Nii et sparglihuvilised peaksid ruttu-ruttu ise endale spargli kasvama panema...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-05-29 16:23:21
Pille:
Esimeseks roaks olid need väikesed spargliomletikesed.
Pille, kuidas need omletikesed maitsesid? Tasub proovida? Mul natuke sparglit ja ma ei suuda otsustada mida nendest teha :)

Zoozi tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-29 17:17:32
Zoozi:
Pille:
Esimeseks roaks olid need väikesed spargliomletikesed.
Pille, kuidas need omletikesed maitsesid? Tasub proovida? Mul natuke sparglit ja ma ei suuda otsustada mida nendest teha :)
Minu arust olid täitsa mõnusad. Maitsesid täpselt nii, nagu spargliomlett maitsema peaks :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-30 11:33:03
Tegin eile sellise ilusa sparglipiruka, retsept siin: (Ja ei, see pole vesiviirg seal vahel, vaid sulanud juustukiht :).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2010-06-01 12:02:04
Pille:
PS Uus-Kongo tädi vihjas, et kui praegused sparglitaimed vanaks jäävad, siis uusi ei istutata. Ei tasuvat ära :( Nii et sparglihuvilised peaksid ruttu-ruttu ise endale spargli kasvama panema...
Ei tea kas siis saaks nende käst siis istikuid osta? Varakevadel nägin Horteses korra spargli istikuid aga ise ka ei tea enam miks ostmata jäid :(

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-01 18:55:45
Ilsu:
Pille:
PS Uus-Kongo tädi vihjas, et kui praegused sparglitaimed vanaks jäävad, siis uusi ei istutata. Ei tasuvat ära :( Nii et sparglihuvilised peaksid ruttu-ruttu ise endale spargli kasvama panema...
Ei tea kas siis saaks nende käst siis istikuid osta? Varakevadel nägin Horteses korra spargli istikuid aga ise ka ei tea enam miks ostmata jäid :(
Ma ka uurisin, aga ei. Võtavad taimedelt viimast. Peaks uurima Hortesest nende istikute kohta...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-06-01 20:21:45
Tuleb kuhugi kellelgi entusiastil üks korralik Nami-namikate katseaiand tekitada.:)
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2010-08-27 10:30:54
Nii, mul õnnestus saada suur hunnik spargli juurikaid:) aga nüüd loen seemnemaailma lehelt et jagada tuleb kevadel:S Kas on kellegil kogemusi? Kui see istandus mul nyyd õnnestub olen nõus järgmisel aastal teile ka juurikaid jagama;)

Ilse köögis

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>