Spargel

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-08-27 11:26:28
Ei oska jagada kogemusi, aga emal on maal käsiraamat "Moodne köögiviljaaed" vms ja meenub, et seal oli peatükk spargli kasvatamisest. Seemnemaailma kodulehel on ka päris pikk jutlus sel teemal.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-27 14:04:10
Pane aga maha, Ilsu, ja vaata mis juhtub. Ma sain ka kevadel nii mõned vanad kui mõned noored taimed, aga tundub, et kõik küll kasvama ei läinud. Eks kevadel näeb. Üks on kindel, et järgmine kevad Sa veel midagi jagada ei saa. :) Kõigepealt peavad vähemalt aastakese, vb. kaks kohanema.
Noor_Perenaine
Postitusi: 241
Abikokk
2010-08-27 16:40:54
Pidin juba kevadel kirjutama, aga unustasin... Nimelt käis isa kevadel (oli see nüüd mai lõpp või juuni algus) Saksamaal ja kui ta uuris, et mida põnevat tuua võiks, siis käskisin tal sparglit tuua, kui saab. Ja ta tõigi hunniku valget sparglit meile emaga! Ostis kellegi talumehe käest, seal oli just hooaeg. Kõigepealt degusteerisime siis nii, nagu sealmaal seda süüakse...keedetud ja hollandi kastmega. Päris maitsev oli. Jagasime emaga siis sõbralikult spargli ära ja mina röstisin vähese oliivõli ja peekoniga. Oli ka päris hää. Ja tegin Jamie sparglisuppi (Jamie at Home) - ja see oli üks parimaid püreesuppe üldse, mida ma söönud olen. Kuigi originaalis on roheline spargel....Selline maitse, nagu oleks sulatatud juustu sisse pandud, aga samas nii mahe ja mõnus. Ema tegi ka spargli-feta pirukat, aga kahjuks jõudsin järgmisel päeval liiga hilja vanematekoju. Aga jutud käisid, et olevat hea olnud. No järelikult, kui nii kiiresti otsa sai :) Ühesõnaga, sain oma spargliisu natukeseks rahuldatud, aga ämm on põhimõtteliselt nõus kasvatama. Ainult pole juurikaid/taimi, aga uuringud sellel alal jätkuvad. Ehk saaks seemnest ka panna, aga see tundub kuidagi väga pikk ja tüütu protsess.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-06 15:56:43
Sõbranna Alanna pani oma spargliretseptid ritta.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-04-06 17:12:13
Spargli seemneid ma olen igas aiandusäris näinud sel kevadel. Siin-seal on juuri (?) ka olnud. Mina tahakski teada, kas juurikast maha pannes läheb kiiremini? Ma muidu ostsin ühe paki seemneid, et naljapärast proovida, mis juhtuma hakkab - tõenäoliselt jääb sealt midagi üle, kuigi ma pole veel vaadanud, palju paki sees on.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-06 18:23:21
Netcat:
Spargli seemneid ma olen igas aiandusäris näinud sel kevadel. Siin-seal on juuri (?) ka olnud. Mina tahakski teada, kas juurikast maha pannes läheb kiiremini?
Neid juuri kutsutakse vist kroonideks, vähemalt inglise ja soome keeles. Need on enamasti 1-2aastased, nii et läheb kõvasti kiiremini. Kui oskaksid öelda, kus neid Eestis saada on, siis läheksin kohe ostma!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-04-06 19:35:07
Pille:
Netcat:
Spargli seemneid ma olen igas aiandusäris näinud sel kevadel. Siin-seal on juuri (?) ka olnud. Mina tahakski teada, kas juurikast maha pannes läheb kiiremini?
Neid juuri kutsutakse vist kroonideks, vähemalt inglise ja soome keeles. Need on enamasti 1-2aastased, nii et läheb kõvasti kiiremini. Kui oskaksid öelda, kus neid Eestis saada on, siis läheksin kohe ostma!
Mina nägin umbes kuu aega tagasi Horteses.

Ilse köögis

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-04-06 20:41:26
Ilsu:
Pille:
Netcat:
Spargli seemneid ma olen igas aiandusäris näinud sel kevadel. Siin-seal on juuri (?) ka olnud. Mina tahakski teada, kas juurikast maha pannes läheb kiiremini?
Neid juuri kutsutakse vist kroonideks, vähemalt inglise ja soome keeles. Need on enamasti 1-2aastased, nii et läheb kõvasti kiiremini. Kui oskaksid öelda, kus neid Eestis saada on, siis läheksin kohe ostma!
Mina nägin umbes kuu aega tagasi Horteses.
Tänan info eest, peab ka otsima minema. Just nädalavahetusel sirvisin kuskilt spargliretsepte ja mõtlesin, kust neid juuri saada...
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-04-07 07:59:12
Ilsu:
Pille:
Netcat:
Spargli seemneid ma olen igas aiandusäris näinud sel kevadel. Siin-seal on juuri (?) ka olnud. Mina tahakski teada, kas juurikast maha pannes läheb kiiremini?
Neid juuri kutsutakse vist kroonideks, vähemalt inglise ja soome keeles. Need on enamasti 1-2aastased, nii et läheb kõvasti kiiremini. Kui oskaksid öelda, kus neid Eestis saada on, siis läheksin kohe ostma!
Mina nägin umbes kuu aega tagasi Horteses.
Seemis Kadaka teel oli ka.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2011-05-17 16:29:26
Kui spargel näppu satub, siis meeldib mulle enamasti midagi lihtsat teha - oliiviõli ja soolahelvestega grillida või keeta paar minutit ja parmesani peale riivida. Aga sel korral tegin neist koos suitsulõhega mune en cocotte. Lähemalt siin.

http://jucjaco.blogspot.com/

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>