Spargel

Noor_Perenaine
Postitusi: 241
Abikokk
2010-05-10 12:54:04
Põrnikas:
Kas keegi Tartus ka mõnd kohaliku spargli müügikohta teab?
Mul on tegelikult sama küsimus. Talvel nägin Kaubamaja toiduosakonnas, aga jäi ostmata. Kas sealt tasub osta, kui on või on kuskilt veel saada?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-10 12:56:38
Noor_Perenaine:
Põrnikas:
Kas keegi Tartus ka mõnd kohaliku spargli müügikohta teab?
Mul on tegelikult sama küsimus. Talvel nägin Kaubamaja toiduosakonnas, aga jäi ostmata. Kas sealt tasub osta, kui on või on kuskilt veel saada?
Sparglit on vast igas suuremas toidupoes vaat et aastaringselt saada. Siin alateemas "erututakse" eelkõige hooajalise värske, krõmpsu ja imemaitsva kohaliku spargli üle, mis 24 tunniga põllult lauale jõuab. Seda siis Uus-Kongo rohelise spargli näol, mida on müügil Tallinna Keskturul, NOPis, Stockis ja ehk veel kuskil. Hooaeg peaks algama nädala-kahe pärast -loodame, et ilmad lähevad soojemaks! Samuti tasub vaadata vanaema aia asparaaguse alla - mina sain mullu ema peenramaalt 2 vart sel moel oma lauale ja nt Amööb on eespool analoogset pilti jaganud ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Noor_Perenaine
Postitusi: 241
Abikokk
2010-05-10 13:26:52
Ma "erutusin" ka eelkõige selle värske kohaliku spargli peale :) Aga mulle tundub, et see on rohkem pealinlaste privileeg. Eks ma proovin siis selle väljamaise ära ja hoian pöidlaid pihus ja silmad lahti kui hooaeg algab. Või siis tuleb Tallinnasse sattudes sparglit jahtima minna. Ja spargli kasvatamise mõtet veeretan ka, pean ämmaga rääkima sellest, kuhu kasvukoht ette valmistada :) Siit teemast ja Jamie at Home raamatust sain kasvatamise kohta hääd teavet. Aitäh.
Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-05-18 11:43:56
NOP-is pandi täna hommikul välja kodumaist värsket Uus-Kongo sparglit. 399 krooni kilo.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2010-05-18 20:57:46
Kongo lubas turule sparglit homme või laupäeval :)

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-05-20 15:22:32
Mari-Liis:
NOP-is pandi täna hommikul välja kodumaist värsket Uus-Kongo sparglit. 399 krooni kilo.
täna oli ka täitsa olemas. HP tõi kooke ka, aga see on juba teine teema;)

Da Vahtra Residence

Kristel
Postitusi: 132
Abikokk
2010-05-20 15:29:44
Balti-Jaama turul on müügil Hispaania spargel, 35 kr./kilo.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-05-20 20:10:16
Mnjaa... Umbes kümnekordne hinnavahe tundub palju.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-05-21 00:24:22
Seenekas:
Mnjaa... Umbes kümnekordne hinnavahe tundub palju.
Hinnavahe hinnavaheks, aga absoluuthind on Uus-Kongo sparglil ikka üle mõistuse. Taim nagu iga teinegi. Kasvas mullas, mitte kullas ega saanud väetatud musta kaaviariga, ma arvan. Kui ma kõlan nördinult, siis seetõttu, et just täna lehitsesin Maru raamatu kevadretsepte otsides midagi spargliga, et prooviks õige sel kevadel asja ära. Nimekiri algab, "700 g spargleid"... 400 krooni kilo? Ma keeran nüüd kähku teise lehekülje.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2010-05-21 13:30:37
Netcat:
400 krooni kilo? Ma keeran nüüd kähku teise lehekülje.
Kui see lohutab, siis turul on UusKongo sparglikilo 300 kr ja vähemalt kilo korraga võttes sai eelmine aasta 250 kr-ga (usun et saab sel aastal ka, ise võtsin täna ainult pisikese peotäie). Aga spargel oli täna kella 10 ajal täitsa vabalt müügis, aga müüja sõnul suurtellimused juba hakkavad tulema, nii et järgmisel nädalal enam nii vabalt ei pruugi olla.

Lindude toitmine

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>