HIINA KÖÖK

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-02-27 21:52:50
Minu esimesed ja väga maitsvad kevadrullid :P (retsept lisamisel)

Liisi Blogi

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2011-02-27 22:03:40
Silma olen kooskokkamisel koguaeg peal hoidnud, kuid kahjuks pole olnud aega osa võtta. Kevadrulle olen teinud päris palju kordi ja suurtes kogustes varasemalt, lemmikuks on filotainast ümbris - jääb kuidagi maitsekam, kui lihtsalt riisipaber. Krõbe kana magushapus kastmes järgi teha võtsin aga plaani kohe siin seda retsepti nähes ja täna jõudsin siis lõpuks tegemiseni ka. Sai väga maitsev, kastet tegin kohe suure koguse, panin kahte väiksemasse purki, nii saan järgmisel korral lihtsalt kana praadimise vaevaga hääd hiinakat nautida :)

Kätrini kokkamispäevik

Üllekas
Postitusi: 210
Abikokk
2011-02-28 11:43:07
Pille:
Üllekas:
Veel sai katsetatud praetud riisi muna ja talisibulaga. Pille, oled Sa kindel, et retseptis on kõik kogused toodud õigesti? See õli kogus on ikka meeletu. Ma panin pool ja ikka riis ujus õlis. Muidu meeldis. http://farm6.static.flickr.com/5173/5481587949_97e9d04db9_m.jpg
Üllekas, ei olnud :O Apsakas tuli sellest, et algretseptis oli 2 dessertlusikatäit ja ma automaatselt panin koguse d-tähe juurest ja seal on mul ainult detsiliiter... 1 dessertlusikas on 10 ml, seega läheb vaja 20 ml õli ehk 4 tl ehk siis ca 1,5 sl. Vabandused!
Pole hullu. Nüüd läheb roog uuele katsetusringile :)
Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-02-28 12:58:23
Tegin hapu- vürtsikat krevetisuppi. Väga meeldis!

Maitse asi

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-02-28 13:11:09
Oi, meekana valmistasin ka. Minu suur lemmik!

Maitse asi

Nele
Postitusi: 16
Kokaõpilane
2011-02-28 15:33:55
Minu hiinapärane lõuna: brokkoli tšilli ja krõbeda küüslauguga ning vürtsine sealiha ananassiga. Retseptid leiate blogist. http://sidrunisorbett.wordpress.com/2011/02/28/hiinaparane-esmaspaev/

Elu on ebakindel. Söö kõigepealt magustoitu.

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2011-02-28 23:52:26
Tegin eile veel "hiinakaid". Sidrunikana Aurukook See oli täitsa põnev asi. Aga kuna mul ei ole nii suurt aurutit, siis ta tuli nii kõrge, oleks võinud pool portsu teha. Pakkusin mangokompotist tehtud siirupiga.
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2011-02-28 23:53:26
Seda tahaks küll proovida.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-02-28 23:54:09
Kuidagi ei jõudnud õigel ajal ree peale selle hiina värgiga. Laenasin raamatukogust "Klassikalise Hiina köögi" ja plaanisin sealt proovida paljutki, aga tutkit. Jõudsin siiski teha kahte eelrooga, valentinipäevaks Yuan Yangi krevetivaagen (pidi tähendama tuvikeste või mandariinpartide paari, kes omakorda sümboliseerivad kiindumust ja õnne) Tumeda suhkru ja soolaga minutijagu wokitud suhkruherned; munavalge ja maisitärklise segus püherdatud krevetid kuumutatud 1 min sügaval õlis, nõrutatud liigsest õlist ja uuesti üle wokitud koos veidikese suvisibula (asendasin rohelise sibula valge osaga) ja hakitud ingveriga, maitsestatud heleda sojakastme ja kuiva šerriga, seejärel pool kõrvaldatud pannilt ja ülejäänule lisatud hoisin kastet (ei osanud "teravat oakastet" kuidagi teisiti tõlgendada) ning tomatipüreed. Ja just proovisin ära tee, veini ja sojakastme segus keedetud marmormustriga vutimunad. Viimane oli selle koha pealt pettumus, et kui juba oli ostetud spetsiaalselt selle jaoks lapsang souchong teesort, kuiv šerri ja tume sojakaste ning sisse sortsatud tähtaniis nagu kästud, siis oleks oodanud, et sel kõigel ka muna maitsele mingi mõju on. Muster jäi lahjem kui loodetud, kuid sama hästi oleks võinud neid vist ka täiesti tavalises kanges tees keeta. Maitsesid ikka nagu harilikud vutimunad. Ah jah, autentsuse huvides tuleks neid serveerida koos setšuani pipraga, aga seda muidugi Tallinna kaubanduses ei ole. Millegipärast on hiina köögile iseloomulikud kastmed ja maitseained siinmail palju haruldasemad kui india või tai omad...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Kylli K
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2011-03-01 17:30:18
Netcat! Ma tegin samuti paar nädalat tagasi neid vutimune ja tulemus sama, jäid veel heledam kui Sul ja ei hakanud pildistamagi. Pärast mõtlesin, et oleks võinud kogu ööks jätta tee sisse. Või siis oleks pidanud munakoort purustama nii, et see koore all olev kile ka katki läheb. Segasin roseepipra soolaga ja selle hea sain muidu ebaõnnestunud söögieteost, et edaspidi hakkangi munade söömisel niisugust segu kasutama, hästi meeldis.
<< 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>